Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
İzmirden geldi Kepezi sevdi
7 Nisan 2012, Cumartesi - 07:28İzmirden 2012 Şubat`ında Antalyaya gelen ve Konyaaltı ilçesinde oturan Kepez Anadolu Lisesi Öğrencisi Hasena Kaya Ağıl, okulun bulunduğu Kepezde yaşanan değişimi yazdığı kompozisyon ile dile getirdi.
Görevde 3. yılını dolduran Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün, ilçeye modern bir şehir görüntüsü kazandırma hayali gerçekleşiyor.
İlçede değişimi en güzel anlatan isim de Türkiyenin en modern şehirlerinden biri olan İzmirde yaşayan ve 2012 Şubat ayında ailesiyle birlikte Antalyada Konyaaltı ilçesine yerleşen 17 yaşındaki Hasena Kaya Ağıl oldu.
Kepez Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi olan Ağıl, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğünün, düzenlediği İşte Benim İlçem konulu kompozisyon yarışmasında, Kepezdeki değişimi, şehirleşmeyi yazdı.
Kepez korkularımı sildi
Uykulu gözlerle servise bindiğim sabahlardan biriydi. Okulum olan Kepez Anadolu Lisesine, giderken yol üzerinde gördüğüm bir reklam panosunda yazan Kepez Benim her şeyim mesajıyla üzerimdeki uyku mahmurluğunu atıverdim. Ne kadar da sıcak, samimi ve sevgi dolu mesajdı.
Aslında benim evim Konyaaltı ilçesinde ama günümün büyük bir bölümünü Kepez ilçesinde geçirdiğimden, İzmirden taşındıktan sonra ilk bildiğim, ilk tanıdığım yer burası oldu. Bu ilçede gelişim ve değişim o kadar hızlı oluyor ki, ancak benim gibi her sabah servisin penceresinden de olsa şahit olanlar bunu bilir. cümleleriyle başladığı yazısını Hasena Kaya Ağıl, şöyle bitiriyor: Daha birkaç hafta önce başlayan açık hava tiyatrosu inşaatı, park ve bahçe düzenlemeleri, açık ve kapalı spor alanları, her türlü sanatsal kurs ve eğitim merkezleri ile İzmirden Antalyaya göç ederken yaşadığım korkulardan her geçen gün daha da uzaklaştırıyor beni. Kepez çok güzel bir ilçe ve burası işte benim ilçem.
Aldığım en güzel hediye
Ağıl, Kepezde şehirleşmeyi objektif bir bakış acısıyla anlattığı yazısını, okullarını ziyareti sırasında Başkan Tütüncü ile paylaştı. Hasena Kaya Ağıl, okulun konferans salonundaki sohbet toplantısında kompozisyonunu okuyarak Tütüncüye güzel bir sürpriz yaptı.
Yazının kendisini çok duygulandırdığını belirten Başkan Hakan Tütüncü, Çok özel bir yazı oldu. İzmir Bucadan gelen bir öğrencimize Kepezde değişim hissiyatını uyandırabilmek bizi mutlu etti. İnanın bütün yorgunluğum gitti. Hasenanın gönlünde bir iz bırakabilmek, bizim için yeter de artar bile. İşte biz bütün öğrencilerimizin gönlüne güzel izler bırakabilmenin gayreti içerisindeyiz. Bu yazıdan dolayı çok duygulandım. Belediye Başkanlığı görevimde bana ve ekibime verilen en güzel ödül, bu yazı oldu.
Öğrencilerin bilgisayar, kitap ve okul bahçesinin peyzajının yapılması taleplerini karşılayacaklarını belirten Tütüncü, Girit Göçmenleri ve Erken Cumhuriyet Döneminde Sağlık Hizmetleri projesi ile TÜBİTAK yarışmasına katılan öğrencileri kutladı.
Tütüncü, sohbet toplantısında öğrencilere şunları söyledi: Sizleri dinlemeye geldim. Sizlerin görüşlerinize ve fikirlerinize önem verdiğimiz için okulunuzu ziyaret ettim. Eksikliklere takılıp kalmayın. Her birinizin yüzünde aydınlık Türkiyeyi görüyorum.
Derslerinize planlı ve programlı çalışın. Kitap okuyun. Sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere katılın. Kocaman hayaller kurun. Büyük hayaller kurmaktan korkmayın.
Okul Müdürü İsmail Şahin de okula hizmetlerinden dolayı Tütüncüye teşekkür etti.
Ziyarette, Kepez Belediye Meclis Üyesi Ayşe Güliz Yılman, Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz ve Habibler Mahalle Muhtarı Ali Kundakçı da hazır bulundu.
Hasena Kaya Ağıl`ın yazdığı kompozisyon:BİR SEVGİ MESAJI
Uykulu gözlerle servise bindiğim sabahlardan biriydi. Okulum olan Kepez Anadolu Lisesine, giderken yol üzerinde gördüğüm bir reklam panosunda yazan Kepez Benim her şeyim mesajıyla üzerimdeki uyku mahmurluğunu atıverdim. Ne kadar da sıcak, samimi ve sevgi dolu mesajdı.
Aslında benim evim Konyaaltı ilçesinde ama günümün büyük bir bölümünü Kepez ilçesinde geçirdiğimden, İzmirden taşındıktan sonra ilk bildiğim, ilk tanıdığım yer burası oldu. Bu ilçede gelişim ve değişimler o kadar hızlı oluyor ki, ancak benim gibi her sabah servisin penceresinden de olsa şahit olanlar bunu bilir.
Ben İzmirde okurken tiyatro ve fotoğraf sanatlarıyla yakından ilgiliydim. Bu nedenle görsel yeteneğim çoğu kişiye göre daha gelişmiştir. Çevreme daima alıcı gözlerle bakmaya alışkanlık haline getirdim. Sanatsal ve kültürel faaliyetler açısından Kepez ilçesine yönelince ne kadar da zengin bir gelişimin olduğunun farkına vardım.
Kepez Anadolu Lisesine giderken yol boyunca reklam panolarındaki konser, tiyatro, şiir, konferans, eğitim toplantıları, resim, fotoğraf sergileri, gönül sohbetleri, anma törenleri, bölge okulları arasında düzenlenen yarışmalar, gençlik ve spor faaliyetleri ile ilgili bir çok davet görmemiz mümkün.
Benim dikkatimi bu panolarda yazan yeni açıldığını duyduğum Erdem Bayazıt Kültür Merkezi çekti.Oraya arkadaşımla gittiğimizde Selçuklu Devletinin bütün güzelliğini ve huzurunu yansıtan mimarisiyle daha girişte, ilk adımda insanı büyüleyen tarihi bir yakınlığa çıkaran tasarımı bizi kendisine hayran bıraktı. Bizleri sıcak tebessümleri ve misafirperverliği personeli bizi kendi evindeymiş gibi hissettirdi.
Salonun içindeki detayları incelediğimizde otantik ve modern tasarımın harika birleşimine şahit olduk. Bahçesindeki su yolları üzerindeki minik köprüler, fıskiyeler, bölgeye uygun çiçekler, geceleri aydınlatmak amacıyla kırmızı ve beyaz ışığın ritmik dansları, rengarenk koltukları, bütün salona vurmuş 8 köşeli Selçuklu yıldızlarıyla insanı bir masal diyarında hissettiriyordu.
Nerdeyse her gün farklı bir kültürel projeyle görsel bir şölen yaşatan bu ilçe, Antalya halkına kucağını bu kültürel merkezle açmıştır. Ne mutlu ki Kepez, geleceğin Antalyasına emin adımlarla ilerliyor.
Daha birkaç hafta önce başlayan açık hava tiyatrosu inşaatı, park ve bahçe düzenlemeleri, açık ve kapalı spor alanları, her türlü sanatsal kurs ve eğitim merkezleri, İzmirden Antalyaya göç ederken yaşadığım korkulardan her geçen gün daha da uzaklaştırıyor beni.
Kepez çok güzel bir ilçe ve burası işte benim ilçem.
Hasena Kaya Ağıl
Kepez Anadolu Lisesi 10E