Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
Tütüncü Antalya için daha çok kenetlenmeliyiz
5 Nisan 2012, Perşembe - 19:52Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bir gelenek haline gelen Gönül Sohbetlerinin bu haftaki konuğu Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan vekili Güray Parlak ile Antalyanın tanıtım argümanlarını konuştu.
Birbirinden değerli konukların tarih, kültür, sanat, edebiyat ve kent yaşamı gibi konuları müzik eşliğinde konuşma fırsatı bulduğu Gönül Sohbetlerinde bu hafta Antalyanın turizm ve tarım ile ilgili tanıtım argümanları konuşuldu.
Kepez Belediyesi Kent Ormanı Kanuni Otağında Başkan Hakan Tütüncünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen, ATSO Başkanı Osman Çetin Budakın şehir dışında olması sebebiyle katılamadığı Gönül Sohbetlerinin bu haftaki konuğu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan vekili Güray Parlak oldu.
Güray Parlak, Antalyanın geçtiğimiz yıl 11 milyon yabancı, 3 milyonu ise yerli olmak üzere toplam 14 milyon turist ağırladığını, bu rakamın Türkiyeyi ziyaret eden turist sayısının yüzde 40ına eşit olduğunu söyledi. 500 bine yakın yatak kapasitesi bulunan Antalyada, turizmin sektörler arasında ilk sırada yer aldığını ifade eden Parlak, Türkiyenin örtü altı tarım ihtiyacının yüzde 70inin de yine Antalyadan karşılandığını kaydetti.
Antalyanın gelişen yüzü olan Kepezlileri, çalışkan ve dürüst bir belediye başkanına sahip oldukları için çok şanslı bulduğunu söyleyen Parlak, sosyal kültürel projelerle Başkan Hakan Tütüncünün Antalyanın tanıtımına büyük katkı sağladığını bildirdi.
Başkan Hakan Tütüncü, Antalyanın turizm ve tarım alanında tanıtımını sağlayacak argümanların öncelikle çok iyi tespit edilmesi ve şehrin dinamiklerinin bu yönde birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğini söyledi.
Bu anlamda EXPO 2016nın büyük önem taşıdığını dile getiren Tütüncü, bu fuarın her şeyden önce gerek sivil, gerekse kamu kurum ve kuruluşları içinde birlik ve beraberlik sınavı olacağını kaydetti. Son birkaç yıldır tarım sektöründen bir çok firmanın katılımıyla düzenlenen Çiçek Festivali Antalyanın tanıtımı için son derece önemli. diyen Tütüncü, bu festivale bir çok kurum ve kuruluşla birlikte Kepez Belediyesinin de katkı koyduğunu bildirdi.
Modern kent bilincinin gelişiminde yeşil dokunun büyük önem taşıdığına inandıklarını dile getiren Başkan Tütüncü, Vakıf Çiftliğinin bu anlamda Antalyanın elinde kalan son birkaç alandan biri olduğunu söyledi. Tütüncü, bu alanın yeşil dokunun korunduğu, zeytinlikler içinde günü birlik yaşam yerlerinin yer aldığı bir gezi ortamı oluşturacak şekilde planlanmasını istediklerini belirterek, kent dinamiklerinin buna büyük hassasiyet gösterdiğini kaydetti. Zeytin AŞ adıyla geçtiğimiz günlerde şirketleşen Vakıf Çiftliğinin yüzde 10 hissesinin, Kepez Belediyesinde olduğunu ifade eden Başkan Hakan Tütüncü, Antalyanın tanıtımı için en önemli unsurun, birlik ve beraberlik içinde hareket etmek olduğunu söyledi.
Gecede, Nevra Köroğlu ve Zehra Özçelik seslendirdikleri birbirinden güzel eserlerle sohbete ayrı bir tat verdiler.
Gönül Sohbetlerinin bu haftaki konuğu Güray Parlaka çiçek takdim ederek teşekkür eden Tütüncü, programa Nurullah Gençin Hayal Limanında Demirleyen Yelkeniyle isimli şiiriyle son verdi.