Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
AKMEK ev hanımlarını duvar kağıdı ustası yapıyor
24 Mart 2012, Cumartesi - 20:24Geçtiğimiz günlerde Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Ela Dizayn Yönetim Kurulu Başkanı Ayla Nalbant arasında imzalanan İş Garantili Kurs protokolü, AKMEKte başarıyla hayata geçirildi.
Ev hanımlarına iş imkanı sağlayacak olan Duvar kağıdı ustası yetiştiriciliği projesi, Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK)nda başarıyla hayata geçirildi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Ela Dizayn Yönetim Kurulu Başkanı Ayla Nalbant arasında ocak ayında imzalanan iş garantili kurs protokolü 16 ev hanımının katılımıyla AKMEK Varsakta tüm hızıyla devam ediyor. İlk olarak teori dersleri gören ve döşeme yapılacak duvar üzerine ne kadar kağıt ihtiyacı olduğunun hesabını öğrenen kadın kursiyerler, yaklaşık bir ay gibi bir süre sonunda uygulama bölümüne geçtiler.
Uzman eğitmenler yardımıyla, duvar üzerine nasıl kağıt kaplama yapılacağını uygulamalı bir şekilde gören kadın kursiyerler, AKMEK Varsak binasının dış cephesinde yaptıkları denemede oldukça başarılı bir sonuç çıkardılar. Büyük bir gayretle duvar kağıdı ustası olma yolunda ilerleyen ev hanımları, iki hafta sürecek olan uygulama dersi sonunda sertifikalarını alarak bir işe yerleştirilecek.
Ela Dizayn Yönetim Kurulu Başkanı Ayla Nalbant, duvar kağıdı alanındaki en büyük sıkıntının montaj kısmında yaşandığını söyledi. El becerisi ve dikkat isteyen bir iş olması nedeniyle Avrupada bu alanda daha çok kadınların istihdam edildiğini dile getiren Nalbant, Kepez Belediyesinin AKMEKte açtığı Duvar kağıdı ustası kursu ile bu sektördeki istihdam açığını kapatmayı planladıklarını bildirdi. Nalbant, kursu tamamlayarak sertifika alan tüm kadınlara iş garantisi verdiklerinin de altını çizdi.