Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
Yeni Mahalleye kapalı pazar
21 Mart 2012, Çarşamba - 19:00Kepez Belediyesi, Yeni Mahalleye modern bir kapalı semt pazarı inşa ediyor. Semt pazarının yapım ihalesi, 4 Nisanda gerçekleştirilecek.
Kepez Belediyesi, ilçeye modern bir şehir kimliği kazandıran ve sosyal yaşam alanlarını insana yaraşır hale getiren yatırımlarına yenilerini ekliyor. Bir yandan yapımı tamamlanan tesislerin açılışı yapılırken, diğer yandan ise vatandaşların taleplerini karşılayacak yeni projelerin temelleri atılıyor. İnsanı merkeze alarak hizmet üreten Kepez Belediyesi, Yeni Mahallede, pazar günü kurulan açık semt pazarında alışveriş yapan vatandaşların ve esnafın kapalı pazar yeri isteğini yerine getiriyor.
Yapım ihalesi 4 Nisanda
Gündoğdu, Kuzeyyaka, Yeni Emek mahallelerine de hizmet veren 11 bin 736 m2 alandan oluşan açık semt pazarının yerine, modern bir kapalı pazar yapılıyor. Kapalı semt pazarının yapım ihalesi ise 4 Nisanda gerçekleştirilecek. Yasal süreçlerin tamamlanmasından sonra Fen İşleri Müdürlüğü denetiminde pazar yerinin yapımına başlanılacak. Belediyenin öz kaynaklarıyla inşa edilecek olan semt pazarında, zabıta karakolu, mescit ve tuvaletler yer alacak. Pazardaki, balık satış yerleri ise dükkân şeklinde kapalı olacak. Çatısı çelik konstrüksiyondan yapılacak olan ve zeminine beton dökülecek olan tesiste, tuhafiye, sebze-meyve, şarküteri, zücaciye, kuruyemiş gibi satış yerleri bulunacak.
Halkımız talep ediyor biz yapıyoruz
İlçe halkının taleplerini dikkate alarak yatırımları şekillendirdiklerini belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Bölgedeki mahalleleri, pazar yerini ziyaretlerimde, esnafımız ve vatandaşlarımız pazarın üzerinin kapatılmasını istemişlerdi. Biz de kendilerine plan ve program dâhilinde bu talebi yerine getireceğimizi ifade etmiştik. Öncelikli yapmamız gereken hizmetleri tamamladıktan sonra açık semt pazarın üzerinin kapatılmasını, yatırım programına aldık. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından yapımına başlayacağımız kapalı semt pazarını, bu yıl içerisinde bitirmeyi planlıyoruz. Belediyemizin kendi imkânlarıyla yapacağı pazar yeri, Kepeze, bölgeye hayırlı olsun. ifadesini kullandı.
Vatandaşa huzurlu alışveriş imkânı
Kapalı semt pazarının hizmete girmesiyle, vatandaşları ve esnafı güneş ve yağmur derdinden kurtaracaklarının altını çizen Başkan Tütüncü, pazar yeri çalışmasıyla hem esnafa hem de vatandaşa, her türlü alt yapısı olan, sağlıklı, modern bir ortamda alışveriş yapma imkanı sunacaklarını da sözlerine ekledi.