Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
Tütüncü Konuşan gençler istiyoruz
21 Mart 2012, Çarşamba - 18:56Karatay Lisesinde 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Başkan Tütüncü, ilçenin dünü ve bugününü konuştu.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, her hafta ilköğretim 1. kademe öğrencilerini belediye hizmet binasında kabul edip, onlara yerel yönetimler ve merak ettikleri konular hakkında bilgiler aktarıyor. Ayrıca, üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere motivasyon seminerleri düzenlemesinin yanı sıra, her fırsatta okulları ziyaret ederek, öğrencilerin sorunlarını ve taleplerini bizzat yerinde dinliyor.
Öğrencileri dinleyen bir yöneticiyim
Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz ile birlikte son olarak Karatay Lisesi ziyaretinde 11. ve 12. sınıf öğrencileriyle bir araya gelen Başkan Hakan Tütüncü, amaçlarının öğrencilere Siz nasıl bir kent isterdiniz? sorusunu sorabilen, onlara değer veren birilerinin varlığını göstermek olduğunu söyledi. Orta okul yıllarında arkadaşlarıyla birlikte hep bu kenti yönetmenin hayalini kurduklarını dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, o dönemde idarecilerin kendilerine bu düşüncelerini pekiştirecek bir yol göstermediğini kaydetti. Bu gün bir idareci olarak o yıllarda yaşadıkları sıkıntıları, bu günün öğrencilerine yaşatmayacağını ifade eden Tütüncü, Kepez Belediye Başkanı olarak okullarda öğrencilerin ayaklarına giderek, sorunlarını ve de isteklerini bizzat yerinde dinlediğini kaydetti.
Kepezi yeniden inşa ediyoruz
Karatay Lisesi öğrencilerinin gecekondu ve 2B sorunlarıyla ilgili sorularına, Bu iki konu bir biriyle doğrudan bağlantılı şeklinde cevap veren Tütüncü, ilçede tapu problemi çözülen mahallelerde büyük bir hızla kentsel dönüşümün yaşandığını, 2B ile ilgili kanun tasarısının ise meclise getirildiğini ve kısa süre içinde yasa haline dönüşeceğini bildirdi. Böylece kentsel dönüşüm sürecinin, çok daha hızlı yol alacağını dile getiren Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak ilçeyi yeniden inşa ettiklerini söyledi.
Gençleri, en doğru şekliyle ne istediğini ifade edebilen bireyler olarak yetiştirdiğimiz takdirde, tüm güçlüklerin üstesinden rahatlıkla gelebiliriz. diyen Tütüncü, Karatay Lisesinde okuyan öğrencilerin bu olgunluğa ve bilgi donanımına sahip olduklarını kaydetti. Tütüncü, konuşmaların ardından, kullanılmayan okul yemekhanesinin, konferans salonuna dönüştürülmesi için kendisinden destek isteyen bir öğrenciyle, yemekhane alanını inceledi.