Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
AKMEK kursiyerlerinden tiyatro
20 Mart 2012, Salı - 20:15Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK) kursiyerleri, amatör ama bir o kadar da vatan aşkı ile yüklü ruhu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla EBKMdeÇanakkaleyi Unutmadık adlı tiyatro oyunu ile sahneye koydu.
Çanakkaleyi Unutmadık adlı tiyatro oyunu ile Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde sahne alan AKMEK kursiyerleri belki hiç tiyatroya gitmediler ama ilk kez bir tiyatro oyununda rol aldılar. Kepez Belediyesinin meslek edindirme kurslarında temel sekreterlik eğitimi ören 22 kursiyer, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla Çanakkaleyi Unutmadık adlı tiyatro oyununu sahneledi.
AKMEK kursiyerleri bu kez sahnede
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün de izlediği programda kursiyerler amatör ama bir o kadar da duygu dolu biçimde, Çanakkale ruhunu Kepezde yeniden yaşattı. Öğretmen Osman Pişiricinin eğitmenliğinde ilk kez sahneye çıkan, ancak tarihimize yön veren Çanakkale Savaşını büyük bir ruh ile ortaya koyan AKMEK kursiyerleri, izleyenlerden de sık sık alkış aldı.
İki ayrı güzellik bir arada yaşandı
Oyunun sonunda sahneye çıkarak tek tek kursiyerleri tebrik eden Başkan Hakan Tütüncü, Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde iki ayrı güzel olayı bir arada yaşadıklarını söyledi. Tütüncü, bunlardan ilkinin Çanakkaleyi Unutmadık tiyatro oyunu ile tarihimizin ve de kültürümüzün var olması yolunda, büyük bir mücadele ortaya koyan kahramanlarımızın aziz hatıralarının yad edilmesi olduğunu söyledi. İkinci olarak ise bu hatıraların, kadınlarımız tarafından tamamen amatör bir ruh ile ele alınması ve sahnelenmesi olduğunu dile getiren Tütüncü, Antalyanın en güzel kültür merkezinde sahne tozu yutan AKMEK kursiyerlerinin, gelişen ve geleceğe emin adımlarla yürüyen Kepezin fotoğrafını oluşturduklarını bildirdi.
Tütüncü, Kepez Belediye Meclis Üyesi Ayşe Güliz Yılman, Kepez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nihat Durmaz ve AKMEK Koordinatörü Canan Gököze katkılarından ötürü teşekkür etti. Hakan Tütüncü, tiyatro oyununu hazırlayan ve kursiyerleri çalıştıran öğretmen Osman Pişiriciye de plaket ve çiçek takdim ederek, ayrıca teşekkür etti. Meclis üyesi Ayşe Güliz Yılman ise Koordinatör Gököze çiçek takdim etti.