Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
Tütüncü şehit aileleriyle birlikte fidan dikti
19 Mart 2012, Pazartesi - 21:42Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla Uncalı Mezarlığı içinde ki şehitlikte düzenlenen törende şehit aileleriyle bir araya geldi. Törenin ardından şehit Binbaşı Cahit Oğuz Özkan Kışlasında, şehitlerin adına fidan dikimi gerçekleştirildi.
18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla, Uncalı Mezarlığı içindeki Şehitlik te geniş katılımlı bir tören düzenlendi. Törene Vali Ahmet Altıparmak, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Antalya Şube Başkanı Ali Kuş, Şehit Aileleri Gazileri ve Malülleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cengiz Nizam, şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Tören, Şehitler Anıtı na çelenk konulmasının ve saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı nın okunması ile başladı. Şehitlikte düzenlenen törenin öncesi Başkan Hakan Tütüncü, şehit aileleri ve yakınlarıyla bir araya gelerek onlarla sohbet edip, acılarını paylaştı.
Uncalı Mezarlığında düzenlenen törenin ardından, öğleden sonra da Şehit Binbaşı Cahit Oğuz Özkan Kışlasında şehitler adına fidan dikimi yapıldı. Başkan Hakan Tütüncü, 1994te şehit düşen Jandarma Er Hakan Karakayanın adına, annesi Fatma Karakaya ve 1996da şehit düşen Jandarma Tabip Asteğmen Atilla Nizamın adına, kardeşi Şehit Aileleri Gazileri ve Malülleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cengiz Nizam ile birlikte fidan dikti. Şehitler Ormanı adının verildiği alana, şehitlerin adını taşıyan toplam 189 fidan dikildi.
Fidan dikimi, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmazın kışla içinde ikram ettiği yemek ile son buldu.