Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
Kepezde Çanakkale Zaferi konuşuldu
16 Mart 2012, Cuma - 19:09Kepez Belediyesi tarafından EBKMde düzenlenen Bir Destandır Çanakkale adlı konferansta konuşan eğitimci-yazar Vehbi Vakkasoğlu, Çanakkale ruhunu izleyenlerle paylaştı.
Kepez Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 97. yıl dönümü kapsamında düzenlediği konferans ile o dönemde yaşananları tekrar gün yüzüne çıkardı. Çanakkale üzerine 4 ayrı kitap yazan eğitimci-yazar Vehbi Vakkasoğlunun konuşmacı olarak katıldığı konferans, Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde düzenlendi.
Bir Destandır Çanakkale konferansına, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya İl Müftüsü Ahmet Çelik, Kepez İlçe Müftüsü Kemal Uçkun, Ak Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş ve bazı mahalle muhtarlarıyla birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.
Süleymaniye Cami İmam Hatibi Mesut Çetminin Çanakkale şehitleri için okuduğu Kur-anı Kerim ile başlayan konferansta, Vehbi Vakkasoğlu savaşın bilinmeyen ayrıntılarını da ortaya koydu. Çanakkale gibi bir hadise için ne kadar kitap yazılırsa yazılsın, ne kadar faaliyet yapılırsa yapılsın elbette ki az gelir. diyerek sözlerine başlayan Vakkasoğlu, Türk tarihinin seyrini değiştiren 18 Mart gününü ve 24 saat öncesini anlattı.
Çanakkaleyi çevreleyen düşman güçleri karşısında, son derece zayıf durumda olan Osmanlının inanç içinde hareket ettiğini dile getiren Vakkasoğlu, büyük zorluklarla denize mayın döşeyen Nusret mayın gemisinin savaşın seyrini nasıl değiştirdiğini anlattı. Koca Seyidin ise 275 kiloluk mermiyi sırtlayarak nasıl topa yerleştirdiğini ve üçüncü denemesinde Fransızların ünlü Ocean zırhlı savaş gemisini nasıl vurduğunu ayrıntılı bir şekilde anlatan Vakkasoğlu, Çanakkale Savaşını maddi anlamda büyük zayıflık içinde olan Osmanlının manevi inançla kazandığını da vurguladı.
500 kişinin üzerinde bir katılımla gerçekleştirilen konferans sonrası Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Vehbi Vakkasoğluna çiçek takdim ederek anlatımı için teşekkür etti.
Konferansın sonunda Vehbi Vakkasoğlu vatandaşlara kitaplarını imzaladı.