Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
Tütüncü Komşu ziyaretinde
5 Mart 2012, Pazartesi - 06:03Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Korkuteli Avdan Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneğinin geleneksel olarak düzenlediği komşu ziyareti etkinliğine katıldı.
Avdanlıları, bir araya getirmek ve şehir merkezlerinde unutulmaya yüz tutan komşu ziyareti geleneğini yaşatmak amacıyla düzenlenen etkinlik, Kepez ilçesindeki Şafak Mahallesinde Yaşar Çeltikin evinde gerçekleştirildi. Komşu ziyaretine katılan Başkan Hakan Tütüncüye ve beraberindeki heyete, gölle adı verilen yemekten ikram edildi.
Başkan Tütüncü, Avdanlıların komşu ziyareti geleneğini devam ettirerek, geleneklerini sürdürmelerini büyük takdirle karşıladığını belirtti. Tütüncü, bu özel günün geleneksel yemeği olan gölle ikramıyla da mutlu olduğunu ifade etti.
Mahalle sakinlerinin büyük ilgisiyle karşılaşan Tütüncü, Kepeze modern bir şehir kimliği kazandırmanın yanında, ilçenin gelenek ve göreneklerine de sahip çıktıklarını belirtti. Avdanlılar Derneği Başkanı Durali Köle de katılımından dolayı Başkan Hakan Tütüncüye teşekkür ederek, Komşu ziyareti geleneğini yaşatmamızın, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmemiz adına önemli olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle dernek olarak her zaman gelenek ve göreneklere sahip çıkmaya devam edeceğiz. diye konuştu.
Komşu ziyaretine, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Kepez Belediyesi Meclis üyeleri Hasan Demir ve Rüştü Peker, Ak Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Zafer Yörük, İmecikliler Sosyal,Kültürel,Dayanışma,Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Adem Durmaz, Dere Köyü Kültür, Dayanışma ve Yaşatma Derneği Başkanı Azem Kökez ve Kuzköylüler Eğitim, Kültür,Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Çetin katıldı.