Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
Kepezde Yörükler Gecesi coşkuyla kutlandı
5 Mart 2012, Pazartesi - 21:46Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Yörükler Derneğinin bu yıl beşincisini düzenlediği Yörükler Gecesinde, Yörükler içim yaşam alanları ve göç yolları projelerini hayata geçirdiklerini söyledi.
Antalya Yörükler Derneğinin bu yıl beşincisini düzenlediği Yörükler Gecesi, Kepez Arena Spor Salonunda gerçekleştirildi. Antalya Bölgesi ve çevre ilçelerden gelen yörüklerin katılımıyla gerçekleşen geceye, Antalya İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, Ak Parti Antalya Milletvekilleri Hüseyin Samani ve Gökçen Enç, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun ile birlikte siyaset ve iş dünyasından bir çok isim katıldı.
Amacımız yeni nesillere aktarmak
Yörük kültüründen örneklerin izleyenlere sunulduğu gecede bir konuşma yapan Antalya Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman; "Kökleri tarihin engin derinliklerinde olan dünyanın her köşesine Türklüğün değerini yaymış olan atalarımızın, bizlere bırakmış olduğu değerleri yaşatmak, Yörükler Derneğinin temel prensipleri arasındadır.dedi. Duman, Antalya Yörükler Derneği olarak bu ve buna benzer etkinliklerle, gelecek nesillere Yörük kültürünü aktarmak istediklerini söyledi.
Yörükler için yaşam alanları yapıyoruz
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü; "700 yıl önce Söğüt kenarında bir Yörük Türkmen çadırında gelecek projeksiyonu oluşturulurken aslında bu günkü devletin temel taşları atılmıştır. Alperenler Serdarı Şeyh Edebali, o günlerde Osman Bey e bir şey söylemiştir. O nasihatler aslında bu devletin temelini oluşturmuştur. İşte bu günde yine bu toprakların sahibi bizler, barışın, kardeşliğin mührünü bütün gönüllere vurmak için gayret içindeyiz." diye konuştu. Başkan Hakan Tütüncü, Yörükler Derneğinin tüm bu değerlere sahip çıktığını ve gelecek nesillere kültürümüzü aktarmak adına her türlü faaliyette bulunduğunu söyledi.
Tütüncüye teşekkür plaketi
Hakan Tütüncü ye konuşmasının ardından, Antalya Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman tarafından, Nisan ayında açılışı gerçekleştirilecek olan Kepez Yörük parkı ve sarnıç restorasyon çalışmaları için teşekkür plaketi verdi.
Konuşmaların ardından, Antalya Yörükler Derneği Folklor ekibinin halk oyunu ve kaval dinletisi salonu dolduran davetlilere keyifli anlar yaşattı.