Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
Kepezde Duygusal Damlalar ebru sergisi açıldı
3 Mart 2012, Cumartesi - 21:49Kepez Belediyesinin mart ayı kültür ve sanat etkinlikleri Duygusal Damlalar adı verilen Ebru sergisi ile başladı. İktisatçı Letafet Sarıbaşın 35 Ebru sanat eserinden oluşan sergisi Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde görücüye çıktı.
Kepez Belediyesi kültür ve sanat etkinliklerine tüm hızıyla devam ediyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün, 2012 ilçede kültür ve sanat yılı olacak sözü üzerine her ay bir birinden farklı etkinlikler hayata geçiriliyor. Kepez mart ayı kültür ve sanat etkinlikleri Duygusal Damlalar adı verilen Ebru sergisi ile başladı. Ebru sanatı ustası Letafet Sarıbaşın 35 Ebru sanat eserinden oluşan çalışmaları Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde sergileniyor.
Asırlar öncesinin süsleme sanatı ebruya olan tutkusunu açılış öncesi yaptığı konuşmasında dile getiren Letafet Sarıbaş, vefat eden Duygu isminde ki kızının adını taşıyan Duygusal Damlar sergisinin kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu dile getirdi.
Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz ise pür dikkat ve titiz çalışma gerektiren ebrunun büyük emek isteyen bir sanat olduğunu belirterek, sergide yer alan eserleri oldukça başarılı bulduğunu kaydetti.
Serginin açılışını Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz, Kepez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nihat Durmaz, Karşıyaka Mahalle Muhtarı Recep Kaya ile birlikte Letafet Sarıbaş yaptı.