Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
Kepez yavru vatanla kardeş oluyor
1 Mart 2012, Perşembe - 23:14Kepez Belediyesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)nin Gazi Mağusaya bağlı Beyarmudu Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzalayacak. Diğer kardeş şehir Stari Graddan sinema festivali daveti geldi.
Kepez Belediye Meclisinin Mart ayı olan toplantısında 15 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, başkanlığında yapılan meclis toplantısında geçtiğimiz aylarda Kepez Kent Konseyinin ziyaret ettiği KKTCnin Gazi Mağusaya bağlı Beyarmudu Belediyesinin kardeş şehir olma talebi görüşüldü.
Tütüncü, ziyarette Beyarmudu Belediyesi ile sosyal, kültür, sanat ekonomik, demografik, eğitim, spor ve birçok konuda ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi için işbirliğinin yapılmasının gündeme geldiğini belirtti. Beyarmudu Belediye Meclisinde, Kepez Belediyesi ile kardeş belediye olunması hakkında karar alındığının bilgisini veren Başkan Tütüncü, bu protokolün yavru vatanla var olan kardeşlik, dostluk bağlarını daha da güçlendireceğini ifade etti. Beyarmudu Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzalanması hususunda Başkan Hakan Tütüncüye yetki verilmesi Mecliste oy birliği kabul edildi.
Kardeş şehirden sinema daveti
Kepez Belediyesinin, kardeş şehri Bosna Hersekin başkenti Saraybosnanın merkez ilçesi Stari Gradın Belediye Başkanı İbrahim Hadzibajricden, sinema festivali daveti geldi.
CineLink Saraybosna Film Festivalinin açılış törenine ve açılış resepsiyonuna katılacak meclis üyelerinin ve bürokratların belirlenmesi hususu da oy birliği ile karar altına alındı.
Kardeş şehir Stari Grad ile Kepez Belediyesi arasında çeşitli zamanlarda karşılıklı ziyaretlerin olduğunu anımsatan Başkan Tütüncü, İki şehir arasında güzel bir ilişki kuruldu. Bu ilişkilerin çok daha iyi seviyelerde geliştirilmesi ve bununla birlikte kültüre, sanata ve kardeşliğe hizmet eden bir yapıya dönüştürülmesini umut ediyoruz. Düzenleyeceğimiz gezinin de bu amaca hizmet edeceğine inanıyorum. diye konuştu.