Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
Kepezden Antalyaya üniversite semineri
28 Şubat 2012, Salı - 05:57Kepez Belediyesi, 14 Martta sona erecek olan motivasyon semineriyle, Antalya merkezde üniversite sınavına hazırlanan adayları, ders çalışma ve soru çözme teknikleri konularında bilgilendiriyor.
Kepez Belediyesi, 1 Nisanda yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi, Antalyada sınav seferberliği başlattı. Üniversite giriş sınavına hazırlanan adaylara destek olmak amacıyla 7 Şubatta başlayan ders çalışma teknikleri ve sınav motivasyonu semineri, Antalya geneline yayıldı. Ders çalışma ve soru çözme tekniği bilgilerinin verildiği seminere, Kepezdeki tüm liselerle birlikte beş merkez ilçedeki liselerin 11. ve 12. sınıf öğrencileri de katılıyor. Seminerde, şu ana kadar üniversite sınavına hazırlanan 10 bine yakın aday, ders çalışma ve soru çözme konularında bilgilendirildi.
İnanın ve hedefe yürüyün
14 Mart tarihinde sona erecek olan seminerde Eğitim Danışmanı Osman Günal, slayt eşliğinde öğrencilere ders çalışma teknikleri ve sınav motivasyonu konularında eğitim veriyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, bugüne kadar seminerin tüm seanslarına katıldı. Tütüncü, seminerlerin ardından yaptığı konuşmalarda ise Başarılı olacağınıza inanın ve hedefe yürüyün. sözleriyle üniversite hayali kuran öğrencilere moral veriyor.
Kurduğunuz hayale layık olmaya çalışın
Korkmayın, yürüyün. Denizi geçersiniz. şeklinde öğrencilere seslenen Tütüncü, Kendiniz için, aileniz için, okulunuz için ve vatanınız için büyük hayaller kurmanız lazım. Nobel ödüllü Meksikalı Yazar Octavio Paz, Bir düş kurdum ve düşüme layık olmaya çalışıyorum. diyor. Sizler de bir düşün kurun ve düşünüze layık olmaya çalışın. Kurduğumuz hayallere layık olmak için çalışmalısınız. Diye konuştu.
Bir kişi milletin kaderini değiştirir
Bir ülkenin ve milletin yarınlara dair iki tane sermayesi olduğunun altını çizen Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, şöyle devam etti: Birisi gençlerdir, diğeri ise çocuklardır. Bir millet, bu iki gruba en iyi şartları sağlayıp onları geleceğe emin adımlarla taşıyabilirse yarınları aydınlık olur. Büyük hayaller kurmaya ve çok çalışmaya devam edin. Milletlerin tarihlerinde öyle dönemler vardır ki, bir tek kişiyi yetiştirirsiniz, o bir tek kişi bir milletin, ulusun yeri gelir kaderini değiştirir. Milli Mücadele de öyle değil miydi? Bu millet bir tane Mustafa Kemal Atatürk çıkardı ve milletin kaderini değiştirdi. O yüzden çok çalışmalı ve gayret etmeliyiz. Öz güveninizi kaybetmediğiniz sürece başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum.