Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
Başkan Tütüncü Yörükler Parkı Antalyaya hediyemizdir
27 Şubat 2012, Pazartesi - 19:39Başkan Hakan Tütüncü, Antalya Yörükler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Abdullah Duman ve vatandaşlarla ile birlikte, yapımı hızlı bir şekilde devam eden Yörük Parkta incelemelerde bulundu.
Nisan ayında teslim
Başkan Tütüncü, ihale sürecinin tamamlanması, yer teslimi sözleşmesinin ardından inşasına başlanılan parkta, Yörük-Türkmen kültürünün yaşatılacağını söyledi. Kültürlerini geleceğe taşımaya yönelik yaptıkları çalışmalarla, Yörüklere sözde değil, özde sahip çıktıklarını belirten Tütüncü, Yörük-Türkmen kültürü, bu toprakların öz ana kültürüdür. Bu kültürü geleceğe taşımalıyız. Bu bakımdan bizden önceki dönemde tahsisi yapılan ama herhangi bir çalışma yapılmayan araziye, Yörük kültürünün yaşatılacağı güzel bir park yapıyoruz. dedi.
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, söz verdikleri tarihte yapımına başladıkları parkı, Nisan ayı içerisinde tamamlayarak, Antalya Yörükler Derneğinin kullanımına tahsis edeceklerini ifade etti.
Tütüncü ilçeye çok şey kazandırıyor
Yörükler Derneği üyeleriyle birlikte parkı gezen Abdullah Duman, Bu park sayesinde kültürlerini gelecek nesillere aktarma yolunda büyük bir güç kazanacaklarını belirterek, yapılan bu çalışmaların kendilerini son derece mutlu ettiğini söyledi. Yörük kültürünün gelişmesi ve tanıtılması adına çeşitli projeleri hayata geçiren Başkan Tütüncüye sonsuz şükranlarını dile getiren Duman, genç, dinamik ve çalışkan biri olarak Başkan Hakan Tütüncünün ilçeye çok şey kazandırdığını söyledi.
Parkta neler var?
Kıl çadırı, kilim ve hasır gibi göçebe geleneklerinin sergileneceği parkta, bir tane sosyal tesis ile Yörük kültürüne has imalatların yapılacağı iki tane atölye yer alıyor. Antalya kent merkezinin kuş bakışı görülebildiği ve küçük bir vadinin içerisine yapılacak olan park alanında bulunan mağaralarda ise otantik oturma yerleri oluşturuluyor. Yine tüm alan akşamları aydınlatılıp, park güvenli bir hale getiriliyor. Bilindiği üzere, bir önceki dönemdeki belediye yönetimi tarafından parkın yapılacağı arazi, Antalya Yörükler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğine tahsis edilmiş, ancak parkın yapımına başlanılamamıştı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, geçtiğimiz yıl düzenlenen Yörük Türkmen Şenliğinde, 3 yıldır yapılamayan Yörük Parkını inşa ederek, derneğe tahsis etme sözü vermişti.