Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
Tütüncüden Kepezli kadınlara müjde
27 Şubat 2012, Pazartesi - 19:278 Mart Dünya Kadınlar günü öncesi, AKMEKin kursiyerleri için düzenlediği kadınlar matinesine katılan Başkan Hakan Tütüncü, önümüzdeki günlerde Kadın Koordinasyon Merkezini hayata geçireceklerini müjdeledi.
AKMEKte yıl boyunca çeşitli branşlarda mesleki kurslara katılan kadınlar aldıkları eğitimle hem aile ekonomisine destek oluyor hem de sosyal bir ortamda komşuları yada arkadaşlarıyla buluşmanın keyfini yaşıyor. 10 bine yakın kursiyere 60ın üzerinde branşta mesleki kurs veren Kepez Meslek Eğitimi Kursları (AKMEK), 8 Mart Dünya Kadınlar günü öncesi, kursiyerlere yönelik eğlence düzenledi. Sine Düğün Salonunda bine yakın kursiyerin katıldığı eğlencede ayrıca AKMEKte eğitim gören Asiye Sunbak ve Hatice Ayan isimli kadınların kına töreni de yapıldı.
Mesleki eğitimin yanı sıra sosyalleşme imkanı
AKMEK kadınlar matinesine katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kursiyerlerin oluşturduğu çiçek koridorundan geçerek salona girdi. Alkışlarla karşılanan Başkan Tütüncü, göreve geldikleri ilk günden itibaren, kadınlara yönelik sosyal içerikli projelere ağırlık verdiklerini bildirdi. Meslek Eğitimi Kurslarının sayısını beşe çıkardıklarını dile getiren Başkan Tütüncü, bu kurslarda bu güne kadar 10 bine yakın kişiye sertifikalı mesleki eğitim verdiklerini söyledi. AKMEKlerin sadece mesleki eğitim birimleri olmadığını dile getiren Tütüncü, kadınlara yönelik hazırlanan sosyal içerikli bir çok eğlence programını da bu yolla hayata geçirdiklerini kaydetti. Tütüncü, Kepezde kadınlar matinesi kültürü oluşturduklarını belirterek, farklı sosyal ortamlara katılma şansı bulamayan özellikle ev hanımlarının bu gibi etkinlikler ile büyük stres attıklarını ifade etti.
Kepezli kadınlara müjde
Önümüzde ki günlerde Kadın Koordinasyon Merkezini hayata geçireceklerini müjdeleyen Başkan Hakan Tütüncü, koordinasyon merkeziyle amaçlarının, kadınların istek ve beklentilerini mahalle mahalle tespit ederek, daha etkin bir çalışma yürütmek olduğunu söyledi. Böylelikle her mahallede kadınlara yönelik sosyal bir projenin hayata geçirileceğini dile getiren Başkan Tütüncü, 6 ayrı noktada ücretsiz olarak başlatılan aerobik ve pilates kurslarının da bu çalışmalardan biri olduğunu kaydetti.
Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı NeziheYoldanTezcan, Kepez Belediye Meclis Üyeleri Ayşe Güliz Yılman, Elif Derya Canbulut ve Hasan Demirinde katıldığı matinede, hareketli şarkılarla eğlenen kadınlara Başkan Tütüncüde zaman zaman eşlik etti.