Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
AKMEK Dokumada eğitim başladı
23 Şubat 2012, Perşembe - 19:50Kepez Belediyesinin, ücretsiz sanat ve meslek eğitimi verdiği AKMEKin, Dokuma kurs merkezi törenle hizmete açıldı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün, 41 projesinden biri olan Antalya Meslek Eğitim Kursları (AKMEK) hizmeti, yeni şubelerle daha çok kişiye ulaştırılıyor. Bugüne kadar 10 bine yakın kişinin ücretsiz meslek ve sanat eğitimi aldığı AKMEKin, beşinci şubesi Dokuma bölgesine kazandırıldı. Zafer Mahallesi Mithat Paşa Caddesi ndeki El Emeği Parkında oluşturulan AKMEK Dokuma Şubesinde eğitim dönemi, düzenlenen törenle başladı.
Atıl haldeki parkı AKMEK haline getirdik
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, törende yaptığı konuşmada, El Emeği Parkının, ev hanımlarının el emeklerini satarak, aile ekonomisine katkı sağlaması amacıyla inşa edildiğini ancak bu amacın gerçekleşmemesi nedeniyle parkın atıl hale geldiğini belirtti.
Başkan Tütüncü, yoğun bir nüfusun bulunduğu Dokuma bölgesindeki ev hanımlarının, talebi üzerine de El Emeği Parkını, AKMEKin beşinci kurs merkezi haline getirdiklerini söyledi. Tütüncü, kurs merkezinde 17 ayrı branşta açılan 20 kursta, 500ü kadın, 100ü erkek olmak üzere toplam 600 kişinin eğitim aldığını ifade etti.
Ev hanımları AKMEKten memnunlar
AKMEK şubesinin, Zafer, Özgürlük, Yeşiltepe, Atatürk, Ulus veYükseliş mahallelerinin belediye hizmet binası ihtiyacını da karşılayacağının altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, AKMEK hizmetimizden bütün hanımlar çok memnunlar. Bir AKMEK kursiyerimizin, Başkanım iyi ki AKMEKi açtınız. Hem güzel bir sosyal ortamı paylaşıyoruz hem de meslek ve sanat eğitimi alıyoruz. ifadesi, bizim için büyük bir mutluluk vesilesidir. Önümüzdeki günlerde AKMEKi, hem işlevini hem de şube sayısını daha da artırarak hanımlar için önemli sosyal alan haline getireceğiz. diye konuştu.
Hayırsevere plaket
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, daha sonra AKMEK Dokumu Şubesinin yapımına desteklerinden dolayı Seviye Bedele plaket takdim etti.
Başkan Tütüncü, Bedel, Kepez Belediye Meclis Üyesi Ayşe Güliz Yılman, Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz ve kursiyerler ile birlikte kurdeleyi keserek, kurs merkezini hizmete açtı.
Kursiyerler de, AKMEKi, Dokuma bölgesine kazandırdığı için Başkan Tütüncüye teşekkür ettiler.
Kayıtların devam ettiği kurs merkezinde, 2 bine yakın kursiyere eğitim verilmesi planlanıyor.