Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
Yörük kültürü Kepezde hayat buluyor
23 Şubat 2012, Perşembe - 19:44Yörük Türkmen kültürünün yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasına yaptığı projelerle katkı sağlayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye yörüklerden teşekkür geldi.
Antalya Yörükler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Abdullah Duman, Kepezde Yörük kültürünü yaşatacak projelere imza atan Başkan Hakan Tütüncüyü ziyaret ederek teşekkür etti.
Yörüklerden Tütüncüye teşekkür
Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde Başkan Tütüncüyü Yörükler Derneği üyeleriyle birlikte ziyaret eden Abdullah Duman, ilçede göç yolu üzerinde bulunan sarnıçların Kepez Belediyesi tarafından yapılan bir proje ile yeniden gün yüzüne çıkarılacağını belirterek, bununla birlikte yörük kültürünü özgürce yaşatabilecekleri bir alanın da yine Kepez Belediyesi tarafından yapımına başlandığını söyledi. Tüm bu projelerin kendilerini son derece memnun ettiğini dile getiren Duman, genç, dinamik ve çalışkan biri olarak Başkan Hakan Tütüncünün ilçeye çok şey kazandırdığını söyledi.
Sarnıçların ihalesi tamamlandı
Kepez Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Ünlüoğlunun da yer aldığı ziyarette Başkan Tütüncü, Yörük-Türkmenlerinin Anadolunun Türkleşmesinde, çadır kültüründen imparator devlet olmasına kadar geçen süreçte büyük görevler üstlendiğini belirterek, bu süreci genç nesillere iyi anlatmanın önemini vurguladı. Kepez Belediyesi olarak ilçede bulunan sarnıçları gün yüzüne çıkaracak projenin ihalesini yaptıklarını dile getiren Başkan Tütüncü, önümüzdeki günlerde çalışmaların başlatılacağını ve kısa bir süre içinde de tamamlanacağını bildirdi. Tütüncü, bu gün kaybolmaya yüz tutan Yörük göç kültürünü, ilçede düzenleyecekleri göç şenliğiyle yaşatmak istediklerini kaydetti.
Yörük parkı nisan ayında teslim
Yörüklerin kültürlerini özgürce yaşayıp icra edebilecekleri bir alanın inşasına başladıklarını dile getiren Başkan Tütüncü, Antalyayı kuş bakışı gören belki de en güzel manzaraya sahip bu parkı, 2012nin Nisan ayı içinde Antalya Yörükler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğine teslim edeceklerini söyledi.