Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
Kepezden eğitime 6 milyon TL destek
22 Şubat 2012, Çarşamba - 18:10Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bugüne kadar ilçedeki 105 okulun tamamında yaklaşık 6 milyon TL tutarında hizmet gerçekleştirdiklerini söyledi.
Başkan Hakan Tütüncü, Atatürk Mahallesindeki Hüseyin Ak İlköğretim Okulunun Aile Birliği toplantısına katıldı. Tütüncü, okula gelişi sırasında öğrenciler tarafından sevgi gösterisiyle karşılandı.
Konferans salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Okul Aile Birliği Başkanı Sevda Erk, velilere, Başkan Tütüncünün, okulun arka bahçesinde kullanamadıkları 3 dönümlük alanda 17 yıldır yaşanan mülkiyet problemini çözdüğünün müjdesini verdi. Veliler de alkışlarıyla Tütüncüye teşekkür ettiler.
Söz verdi okulun bahçesini genişletti
Kepez Belediyesinin Mart ayı içerisinde okulun bahçesine dahil edilen alanın asfaltını dökeceğini ifade eden Erk, Başkanımız, daha önceki okul ziyaretlerinde mülkiyet problemini çözeceğini söylemişti ve verdiği sözün arkasında durdu. Eğitime bu kadar gönüllü, eğitime bu kadar sevgiyle bakan, yapacağım dediği işi sonuna kadar götürüp işini bitiren bir kişiyi tanımanın gururunu yaşıyorum. diye konuştu.
Eğitime neden yatırım yapıyoruz?
Başkan Hakan Tütüncü de, konuşmasında sadece fiziki alanda değil, üniversite giriş sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik düzenledikleri motivasyon semineri, anne ve baba okulu gibi projelerle de eğitime katkı sağladıklarını belirtti. Bugüne kadar belediyeye davet ettikleri 2 bin 500 öğrenciyi, yoğun programına rağmen meclis toplantı salonunda kabul ettiğine değinen Tütüncü, eğitime neden önem verdiklerini ise şöyle açıkladı: O yavrularımız, ülkemizin istikbalidir. Eğitim süreçlerini başarılı bir şekilde sürdürürlerse yarın onlar iyi meslek sahibi olacaklar ve toplumda müstesna yer edinecekler. Öğrencilerimizi, geleceğe en iyi şekilde taşıyabilirsek ülkemizin geleceği de aydınlık olacak. Gün gelecek, bu okullarda okuyan öğrenciler, bu şehri, bu ülkeyi idare edecek. Meseleye bu pencereden bakıyoruz.
Türkiyenin geleceğine yatırım yapıyoruz
Ülkenin, milletin geleceğine yatırım yaptıklarının altını çizen Tütüncü, şöyle devam etti: İstediğiniz kadar güzel yollar, binalar yapın, o yavrularımızın gönüllerinde bir değişim ateşini yakamazsanız, hiçbir şey yapmamış olursunuz. Sadece birkaç seneliğine kendi hevesimizi tatmin edeceğimiz güzel parklar, binalar yapmış oluruz. Ülkemizin istikbale dair en büyük sermayesi olan çocuklarımızı, vatanını seven, milletini seven, sorumluluk sahibi, çalışma azminde olan, kendine güveni olan, başarma arzusunda olan bireyler olarak geleceğe hazırlamalıyız. Samimiyetle bunu yapmaya çalışıyoruz. Bu amaçla ilçemizde tüm okullarda bugüne kadar yaklaşık 6 milyon TL hizmet gerçekleştirdik.
Kepezlilere gönül borcumuz var
Başkan Tütüncü, eğitime yaptıkları hizmetlerin kanuni değil, vicdani bir görev olduğuna işaret ederek, Kanun bana bu okula neden konferans salonu yapmadın, diye sormaz. Bizim Kepezlilere bir gönül borcumuz var. Bu sorumluluğumuzun gereği bu adımları atıyoruz. diyerek konuşmasını tamamladı.
Toplantıda Kepez Belediye Meclis Üyesi Ayşe Güliz Yılman, Hüseyin Ak İlköğretim Okulu Müdürü Süleyman Öztürk de hazır bulundu.