Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
Yeni yollar açılıyor Ünsal güzelleşiyor
20 Şubat 2012, Pazartesi - 19:39Kepez Belediyesi, Ünsal Mahallesinde, 1 km uzunluğunda, 35 metre genişliğinde yeni yol açma çalışması başlattı. Yeni yol, Kepezaltı, Santral ve Ünsal mahallelerinin şehir merkezi ve sanayi siteleriyle ulaşımını kolaylaştıracak.
Kepez Belediyesi, kat artışı ve tapu tahsisi çalışması yaptığı Ünsal Mahallesinin kapalı olan imarlı yollarını açıyor. Yeni yol çalışması, Kepez Elektrik Santralı yolu ile 75. Yıl Caddesi arasında yapılıyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bu güzergahta 1 km uzunluğunda 35 metre genişliğinde yeni yol açıyor. İmarlı yol üzerinde bulunan ve tapusu verilen 10 gecekondu da, hak sahiplerinin rızasıyla olaysız bir şekilde yıkıldı. Alt yapı çalışmasının tamamlanmasının ardından, önümüzdeki günlerde yeni yolun asfaltı da dökülecek. Yeni yol, Kepezaltı, Santral ve Ünsal mahalleleri ile Akdeniz Sanayi Sitesi, Yeşil Antalya Sanayi Sitesi ve şehir merkezi arasındaki araç ulaşımını rahatlatacak.
Yeni yol hizmeti artıracak
Yeni yol hizmetinin, mahallede kat artışı ve tapu tahsisi ile başlayan şehirleşme sürecine katkı sağlaması bekleniyor. Çarpık yapılaşmanın yaşandığı bölge, yeni yol çalışmasıyla, hem belediyenin hem de diğer yatırımcı kamu kurumların hizmetlerinden daha hızlı bir şekilde faydalanabilecek. Mahallenin, Antalya E Tipi Cezaevinin güney bölümünde açılan yol, gecekondu dokusunun bulunduğu bölgede, modern konutların yapılmasına da katkı sağlayacak.
3 yılda 198 km yeni yol açıldı
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde, mahallede 8 bin 760 metre yeni yol, 4 bin 302 metre sıcak asfalt, açık semt pazarı ve bir park çalışması yapıldı.
Yine Tütüncü döneminde, bugüne kadar ilçede 198 km yeni yol açıldı.
Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, plan ve program dâhilinde kapalı olan imarlı yolları açmaya devam edeceklerini bildirdiler.