Son Haberler
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
Başkan Tütüncü köşe yazarlarıyla buluştu
14 Şubat 2012, Salı - 22:21Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kent Ormanında konuk ettiği Antalya Gazetesi köşe yazarlarına, Kepezde son üç yıl içinde yaşanan değişimleri ve hayata geçirecekleri projeleri anlattı.
Her fırsatta basın mensuplarını çalışma ortamlarında ziyaret eden Başkan Hakan Tütüncü, bu kez Antalyanın belki de en güzel manzarasına sahip Kent Ormanında, Antalyanın ilk yerel gazetesi olan Antalya Gazetesinin köşe yazarlarıyla bir araya geldi. Antalya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ekrem Şen, Yazı İşleri Müdürü Kubilay Eldemirci, Spor Müdürü Selahattin Yetgin ve köşe yazarları Tayyar Ünal, Erdem Uğur, Zekeriya Ekinci ve Hüseyin Laptalı ile öğle yemeğinde bir araya gelen Başkan Tütüncü, son üç yıl içinde yaptıkları hizmetleri ve hayata geçirecekleri projeleri anlattı.
Dev projeler Kepezde hayat buluyor
Başkan Hakan Tütüncü, Kepezde bir yıl gibi kısa bir süre içinde, her biri 20 milyon değerinde olan iki ayrı projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Kullanım hakkı Kepez Belediyesinden alınan Kent Ormanı alanını, göreve geldiği ilk gün itibariyle, büyük bir gayret göstererek tekrar geri aldıklarını dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, bir yıl gibi kısa bir süre içinde projelendirdikleri bu alanı, Antalyalıların hizmetine açtıklarını söyledi. Kent Ormanının hemen alt kısmında yer alan Meşe Kapısında ise geçtiğimiz günlerde Açık Hava Tiyatrosunun temelini attıklarını dile getiren Başkan Tütüncü, yaklaşık 10 milyon lira değerinde ki bu projenin 4,5 ay gibi kısa bir süre içinde tamamlanacağını ve böylece Antalyanın sanat ve kültür yaşamını Kepeze taşımış olacaklarını kaydetti.
Antalyaya olimpik yüzme havuzu
Yıllardır ilgililere Neden Antalyada olimpik yüzme havuzu yok? sorusunun yöneltildiğini ancak bu güne kadar hiçbir olumlu yanıt alınamadığını belirten Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak yaklaşık 20 milyon lira değerinde ki bir proje ile Antalyanın ilk olimpik yüzme havuzunu yıl sonuna kadar yapmış olacaklarını söyledi.
Antalyanın en büyük kongre merkezi
Yine Kepez Belediyesi tarafından, Yeşiltepe Mahallesi nde bulunan ORÜS alanına yapılacak olan, Antalya nın en büyük ve çok amaçlı salonuna sahip Kongre ve Sergi merkezinin temelini, önümüzdeki günlerde atacaklarını dile getiren Tütüncü, 20 milyon lirayı bulan bu projenin, sivil toplum örgütleri desteğiyle düzenledikleri ödüllü proje yarışması sonucu şekillendiğini bildirdi.
Bütçe gelirleri yüzde 100ün üzerine çıktı
Başkan Hakan Tütüncü, belediye gelirlerinin doğru tespit edilmesi ve yerinde kullanılması ile bütçede ideal bir tasarruf sağladıklarını ve bunun sonucunda yılda 55 milyon lira olan belediye gelirlerini 117 milyon liraya çıkardıklarını kaydetti.