Son Haberler
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
Kepezden spora yatırım
11 Şubat 2012, Cumartesi - 19:08Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçedeki okulların bahçelerinde basketbol ve voleybol sahası düzenlemesi yapacaklarını, dört okulun bahçesine inşa ettikleri çadır tarzı spor salonlarının sayısını artıracaklarını bildirdi.
Kepez Belediyesi, 20112012 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısının başlamasıyla birlikte yaşadıkları şehrin yerel yönetimini tanımaları amacıyla ilçedeki okulları, belediye binasında yeniden misafir etmeye başladı. Başköy İlköğretim Okulunun, 4, 5, ve 6. sınıflarından 50 öğrenci, öğretmenleriyle birlikte sosyal bilgiler dersindeki yerel yönetimler konusunu yerinde görmek amacıyla Kepez Belediyesini ziyaret etti.
Halkla İlişkiler Müdürlüğü çalışanlarının eşliğinde belediyenin birimlerini gezen öğrenciler, meclis toplantı salonunda Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile yerel yönetimi, eğitimi, yatırımı ve geleceklerini konuştular.
Çadır tarzı spor salonlarının sayısı artacak
Tütüncü, belediyenin alt yapı, kültür, spor, eğitim ve sosyal alanlarda yaptığı hizmetler ile başkanın, meclisin ve encümenin görevleri hakkında öğrencilere bilgi verdi.
Bir öğrencinin spor yapabilecekleri tesis istemesi üzerine Başkan Tütüncü, şunları söyledi: Dört okulumuzun bahçesine yaptığımız çadır tarzı spor salonlarının sayısını önümüzdeki aylarda artırmayı düşünüyoruz. Okul bahçelerini de, özellikle basketbol ve voleybol oynamaya elverişli hale getiriyoruz. Bu yıl, ilçemizdeki tüm liselerin bahçelerine basketbol ve voleybol sahası yapmayı planlıyoruz. Bu yatırımı ilkokullarımıza da yapacağız.
Kepezin çocukları milli takım yolunda
Bir kız öğrenci de, 6. sınıfta tanıştığı voleybol sporunu yapabilecekleri alanlarının olmadığını belirtmesi üzerine de Başkan Tütüncü, şu açıklamayı yaptı. Göreve geldiğimizde Kepez Belediyespor Kulübünde kız voleybol takımını kurduk. Şu anda voleybol branşımızda 3 takımımız var. Takımlardaki oyuncularımız da Kepezin mahallelerindeki okullarda okuyan çocuklardan oluşuyor. Bu çocukların, önümüzdeki yıllarda Türkiyenin en iyi takımlarında oynayacaklarına ve milli takıma seçileceklerine inanıyorum. Kız basketbol ve hentbol takımlarımızı da kurduk. Türkiye Yıldızlar Şampiyonu olan hentbol takımımızın bazı oyuncuları şimdi İstanbulun en iyi kolejlerinde burslu okuyor.
Başköyde voleybol oynamak isteyen kız öğrencilerimize yardımcı olacağız
Gelecek çalışkan olanlarındır
Başköy İlköğretim Okulunun, alt yapısı kötü olan bahçesini de düzenlediklerini kaydeden Başkan Tütüncü, Okulun bahçesini, eskiye oranla kıyas kabul etmeyecek şekilde güzelleştirdik. dedi.
Öğrencilere kitap okumalarını ve derslerine çalışmalarını tavsiye eden Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasını şöyle tamamladı: Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Sizlere sahip çıkabilirsek yarınlarımız aydınlık olur. Büyük önder Atatürk, diyor ya, Gelecek çalışkan olanlarındır. Geleceğe hükmümüzün geçmesini istiyorsak çok çalışkan olmalıyız.
Tütüncü, ziyaretin anısına öğrencilere Vehbi Vakkasoğlunun, Bir Destandır Çanakkale kitabını hediye etti.