Son Haberler
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
Kepez Antalyanın ihtiyaçlarını karşılıyor
10 Şubat 2012, Cuma - 17:06Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 29 bin m2 inşaat alanıyla Antalyanın en büyük kongre ve sergi merkezi ile ne zaman yapılacağı yıllarca tartışılan tam olimpik yüzme havuzunun inşasına önünüzdeki aylarda başlanılacağını açıkladı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kalekapısı bölgesinde faaliyet gösteren Sefa Tekstili ziyaret etti. Tütüncü, ziyarette bölge esnafına, Antalyanın ekonomisine, turizmine ve sosyal yaşamına hareketlilik getirecek olan kongre ve sergi merkezi ile Kepez Varsak Park projelerini anlattı.
Başkan Tütüncü, Pil Fabrikasının karşısındaki ORÜS arazisindeki belediye hizmet alanına yapacakları kongre ve sergi merkezinin, 29 bin m2 inşaat alanıyla Antalyanın en büyüğü olacağını söyledi.
Yıllardır yapılamayan yüzme havuzunu Kepez yapıyor
Başkan Tütüncü, kentin ortak aklıyla projesi hazırlanan tesiste, 2 bin kişilik çok amaçlı salon, 500 kişilik salon ile 200 kişilik de nikâh dairesinin bulunduğunu ifade etti. Sahil uzunluğu 640 km olan Antalyada yıllardır tam olimpik kapalı yüzme havuzunun olmamasının tartışıldığını anlatan Tütüncü, Yıllardır yapılamayan tam olimpik kapalı yüzme havuzunu yapacağız ve Antalyaya hediye edeceğiz. dedi.
İki proje de bir yılda tamamlanacak
Yüzme havuzunun da yer aldığı, 52 dönümlük Kepez Varsak Park Projesinin, hem bölgeye hem de Antalyaya cazibe kazandıracak bir yatırım olduğunun altını çizen
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, ihale hazırlıkları devam eden iki projeyi de, önümüzdeki aylarda temelini attıktan sonra, bir yıl içerisinde tamamlayacaklarını kaydetti.
İlçe belediyesinden 50 milyon TLlik yatırım
İki dev projeyi belediyenin öz kaynaklarıyla yapacaklarının altını çizen Tütüncü, Bana göre belediyelerin sıkıntısı yok. Kaynakların akılcı kullanılmaması sıkıntısı var. At binenin kılıç kuşanın, diye güzel bir atasözümüz var. Kaynakları doğru kullanınca bir ilçe belediyesi bir kalemde öz kaynaklarıyla yaklaşık 50 milyon TLlik yatırımları gerçekleştirebiliyor. Diye konuştu.
Kalekapısı esnafı da, Antalyaya hareket getirecek, turizme katkı sağlayacak yatırımlarından dolayı Tütüncüyü kutladılar.
İşletmenin sahibi Sefa Gülmez de ziyaretinden dolayı Başkan Hakan Tütüncüye teşekkür etti.
Ziyarette Kepez Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu da yer aldı.