Son Haberler
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
Yeşil Antalyanın 20 yıllık tapu derdi bitiyor
9 Şubat 2012, Perşembe - 21:41Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yeşil Antalya Sanayi Sitesindeki işyerlerinin 20 yıldır devam eden müstakil tapu probleminin çözümünde ciddi mesafe alındığını söyledi.
Başkan Hakan Tütüncü, Yeşil Antalya Sanayi Sitesinde, Akyıldız Hurda Plastik Sanayinde verilen kahvaltıya katıldı. Tütüncü, kahvaltıda sanayi çalışanlarının belediye hizmetleriyle ilgili taleplerini dinledi; bölgenin problemlerinin çözümüne yönelik yaptıkları çalışmaları anlattı. Tütüncü, Yeşil Antalya Sanayi Sitesinin, 1992den beri yaşanan, işyerlerinin şahsi tapu sorununun çözümü için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Problemin çözümü için Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Kooperatifi yönetiminin, yapması gereken çalışmalar olduğunu anımsatan Tütüncü, bu çalışmaların yapılması halinde meselenin çözümünde önemli bir mesafenin alınacağını belirtti.
Yakından ilgilenerek, derin bir çalışma yaparak Kepezin müzminleşmiş problemlerini çözdüklerini dile getiren Başkan Tütüncü: Bu kararlılıkla yıllardır çözülemeyen sorunları bir bir çözüyoruz. Uzun yıllar İnşaat Malzemecileri Sitesindeki işyerlerinin ruhsat sorunu çözülememişti. Seçim döneminde o sitemizin esnafı bizden ruhsat istemişti. Görevde 35 ayı tamamladığımız bu günlerde İnşaat Malzemecileri Sitesinde işyerlerinin neredeyse tamamı ruhsatlarını almış vaziyette. Akdeniz Sanayi Sitesinin tapulu arazisinde 20 yıla yakındır devam eden gecekondu işgali meselesini de çözme aşamasına getirdik. Yeşil Antalya Sanayi Sitesindeki işyerlerinin tapu problemini de çözmek istiyoruz. Kooperatifimizle el ele vererek, diyalog halinde bu meseleyi çözeceğiz. Meselenin çözümünde de ciddi bir mesafe kat ettik.
Tütüncü, tapu probleminin çözülmesinin ardından, işyerlerine imar yönetmeliğindeki şartları yerine getirmeleri halinde ruhsat verileceğini de sözlerine ekledi.
Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı İbrahim Tetikoğlu da, işyerlerine müstakil tapu verilmesi için yapılan plan tadilatı, parselasyon ve ifraz çalışmalarında sona gelindiğini dile getirdi.
Tetikoğlu, 20 yıla yakın süredir devam eden tapu probleminin, Başkan Tütüncü döneminde sona ereceğine de inancının tam olduğunu kaydetti.