Son Haberler
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
Hacıyatmaz Mart ta sürpriz yapacak
6 Şubat 2012, Pazartesi - 18:19Kepez Belediye Tiyatrosu (KBT), Dünya Tiyatrolar Günü 27 Mart ta sahneleyeceği "Hacıyatmaz" oyununda sürprize hazırlanıyor.
Bu sezonu dört oyunla açan KBT, Cevat Fehmi Başkut un yazdığı, Abdullah Sürekli nin yönettiği iki perdelik Hacıyatmaz oyununu ikinci kez seyirci ile buluşturdu.
Her devrin adamı "Hacıyatmaz"ların ne denli tehlikeli olabileceğinin anlatıldığı oyun, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi nde sahnelendi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü nün, davetlisi olarak Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) üyeleri de oyunu izledi.
Kulisi ziyaret etti oyuncuları kutladı
Oyunun sonunda sahneye gelerek, seyirciyi selamlayan Başkan Tütüncü, 2 yılda 5 ayrı oyun sahneleyen KBT ile bir kez daha gurur duyduk. KBT her geçen gün kendisini biraz daha geliştirerek çok daha güzel oyunları Antalyalılara, Kepezlilere sunmaya devam ediyor. diye konuştu. Başkan Tütüncü, daha sonra kulise kadar giderek, oyuncuları başarlı performanslarından dolayı tebrik etti. Oyuncular da, sanata, sanatçıya verdiği değerden ve kültür merkezini Antalyaya kazandırmasından dolayı Tütüncü ye teşekkür ettiler.
KBT Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekli de, Dünya Tiyatrolar Günü olan 27 Mart ta sahneleyecekleri oyunda, seyircinin karşısına bir sürprizle çıkacaklarını ifade etti.
Hacıyatmaz, Hazirana kadar her ay iki kez Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde sahnelenecek.
Oyunun konusu:
Tür olarak klasik komedi ile halk tiyatrosu geleneğinin üslup özelliklerini taşıyor. Karakter, taşlama ve dolantı komedisinden, gerçekçi çizgide ilerleyen bir kurgu içinde başarıyla yararlanıyor. Toplumun önemli ve zaman zaman tehlikeli boyutlara ulaşan sorunlarına, dilini sivrileştirmeden, can yakmayacak biçimde eleştiri getiren yazar, bu oyunda on yılda bir darbe geçiren siyasi yaşamı ele alıyor.