Son Haberler
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
Karşıyakaya 3 park
4 Şubat 2012, Cumartesi - 22:44Kepez Belediyesi, Karşıyaka Mahallesinde moloz dökme alanı olarak kullanılan iki alanı, park çalışmasıyla vatandaşların kullanımına açıyor.
Kepez Belediyesi, kat artışı mağduriyetini çözdükten sonra hızlı bir kentsel dönüşümün yaşandığı Karşıyaka Mahallesinin alt yapı eksikliklerini tamamlıyor. Geçtiğimiz günlerde parke kaldırım çalışmasının yapıldığı mahalleye, iki park inşa ediliyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, moloz dökme alanı olarak kullanılan 3940 Sokaktaki iki araziyi, yeşil alan çalışmasıyla imar planındaki kullanımına uygun hale getiriyor. 1 dönümden oluşan parklardan bir tanesinin inşasına başlandı. Yine 1 dönüm olan diğer parkın yapımına ise önümüzdeki hafta başlanılacak. Peyzaj çalışmasının yapılacağı parklarda, üzeri kapalı oturma alanları, çocuk oyun mobilyası ve açık hava spor aletleri bulunacak.
Kepez Belediyesi, Karşıyaka Mahallesine önümüzdeki günlerde 2 dönümlük bir park daha kazandıracak.
Daha öncede mahallede, moloz dökülen bir alan otantik park çalışmasıyla güzelleştirilmişti.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün 35 aylık görev süresinde ilçede 744 bin m2 alanda 69 yeni park çalışması yapıldı.