Son Haberler
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
Kepez Kent Konseyi Her mahalleye bir anaokulu dedi
31 Ocak 2012, Salı - 20:49100 üyenin katılımıyla 3. olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştiren Kepez Kent Konseyi, eğitim öğretimin daha ileri düzeye taşınabilmesi için, Kepezde her mahalleye bir anaokulu projesini hayata geçirme kararı aldı.
Kepez Kent Konseyi 3. Olağan Genel Kurulu toplantısı, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz, Kent Konseyi Başkanı Bekir Bülent Özsoy, AKEV Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Selahattin Çiçekin yanı sıra sivil toplum örgütlerinden yüze yakın temsilcinin katılımıyla Kepez Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleştirildi.
AKEV Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Selahattin Çiçekin Divan Başkanlık görevini üstlendiği toplantıda Kepezde her mahalleye bir anaokulu projesi tartışıldı. Kepez Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleştirilen Kent Konseyi Olağan Genel Kurulunda, her mahalleye bir anaokulu projesi üzerinde çalışılmak üzere Kent Konseyi Başkanı Bekir Bülent Özsoya tam yetki verildi.
Başkan Tütüncü, örnek oldu
Kepez Kent Konseyi Başkanı Bekir Bülent Özsoy, bir yılda yapılan çalışmalar hakkında meclisi bilgilendirirken, özellikle eğitim-öğretim alanında ağırlıklı projeler yürüttüklerini söyledi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün başta engelli öğrencilerin eğitim aldığı okullar olmak üzere, gerek fiziki gerek manevi desteklerini bildiklerini ve bu yönde bir çalışma hazırladıklarını belirterek, Kepez Kent Konseyi olarak engelli öğrencilerin okullarda çok daha rahat bir eğitim alabilmeleri için, okulların fiziki konumunun iyileştirilmesi yönünde bir çalışma yaptıklarını kaydetti. Bekir Bülent Özsoy, Kepez Kent Konseyi Meclis üyelerinden bu çalışmaların sürdürülmesine yönelik tam destek aldı.
Kepez Kent Konseyine bir çok ülkeden talep
Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz, Kepez Kent Konseyini örnek alan ve bir benzerini kendi beldeleri için isteyen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Beyarmudu Beldesine, geçtiğimiz günlerde bir ziyarette bulunduklarını belirterek, Kepez Kent Konseyi Başkanı Bekir Bülent Özsoy ile birlikte Kepez Belediyesini temsilen yaptıkları ziyarette Cumhurbaşkanı ve bakanlar düzeyinde karşılandıklarını söyledi.
Kepez Kent Konseyinin çalışmalarını yakından takip eden bir çok ülkeden, aynı çalışmanın kendi ülkelerinde de oluşturulması yönünde teklifler aldıklarını dile getiren Mesut Kocagöz, farklı ülkelerden gelen kardeş şehir olunması hakkındaki teklifleri değerlendirdiklerini belirterek, yetkinin Kent Konseyi Meclisinde olduğunu söyledi.
Altınova Tarımsal Araziler Dernek Başkanı Ömer Ali Keskin konuşmaların ardından söz alarak, Kepez Kent Konseyinin bu güne kadar yürüttüğü çalışmaları son derece önemli bulduğunu belirterek, özellikle her mahalleye anaokulu projesini gönülden desteklediğini kaydetti.