Son Haberler
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
Kepeze kalıcı eserler kazandırıyoruz
30 Ocak 2012, Pazartesi - 20:11Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, günü birlik çalışmalar yerine, ilçeye kalıcı eserler bırakabilmeye yönelik yatırımlar yaptıklarını söyledi.
Başkan Tütüncü, geçtiğimiz günlerde kongresini yapan Ak Parti Kepez İlçe Teşkilatı ile birlikte ilçe kadın kollarına ve ilçe gençlik kollarına, hizmet brifingi verdi.
İlçe binasındaki partinin yönetim kurulu toplantısına, meclis üyeleri ve başkan yardımcıları, yatırımcı birimlerin müdürleriyle birlikte katılan Tütüncü, 2011de yapılan hizmetler ve 2012de yapılacak yatırımlarla ilgili partilileri bilgilendirdi.
Kongre sürecinin teşkilata hayırlı olmasını dileyen Tütüncü, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktara da yeni süreçte başarılar diledi.
Temel atıyoruz, verdiğimiz tarihte açıyoruz
Tütüncü, 2011in, belediye çalışmaları bakımından bereketli bir yıl olduğunun altını çizerek, seçim döneminde vaat ettikleri 41 projenin 30undan fazlasını tamamladıklarını, geriye kalan projelerin ise inşa aşamasına geldiğini anlattı.
Hep eser ortaya koyan, eserleriyle geleceğe yürümeye çalışan bir anlayışı temsil ediyoruz. diye Başkan Tütüncü, konuşmasında şunları kaydetti: Belediyeciliği günü birlik uğraşların, günü birlik tatminlerin neticesi değil; kalıcı eserler bırakabilmenin mücadelesi olarak görüyoruz. Bu şekilde hareket etmenin, Kepez ve Antalya için önemli olduğunu düşüyoruz. 41 proje için çalışma planı oluşturduk. Bu plan kapsamında da 5 yıllık sürede neler yapacağımızı planladık. Bu planı, Stratejik plan olarak meclisimizden geçirdik. İdaremiz günü geldikçe yapacakları çalışmaların temelini atıyor, tarih veriyor ve gününde de hizmete açıyoruz.
11 bin tapu tahsisi, 12 mahallede kat artışı
Başkanlık görevindeki ilk yılında mülkiyet ve imara ilişkin problemlerin çözümüne önem verdiğini dile getiren Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: Şu an itibariyle yaklaşık tapu problemini çözdüğümüz vatandaş sayımız 11 binler seviyesine geldi. Uzun sürelerden beri mülkiyet problemi çözülememiş yerlerle ilgili önemli çalışmalar yaptık. Mülkiyet problemi çözdüğümüz yerlerde de inşaat faaliyetlerinin başlamasıyla kentin önemli ölçüde yüzü, şekli değişmeye başladı. Belediye hisselerinin satışı, kat artışına yönelik yaptığımız imar düzenlemesi sonucu, Ahatlı, Kültür ve Yeni Doğan mahalleleri şantiyeye dönüştü. Mahallelerde gecekondu dokusunun yerini, modern, imara uygun güzel yapılar ve binalar almaya başladı. Emek ve Karşıyaka mahallelerimizin kat artışıyla ilgili hukuki problemini de çözdük. 12 mahallemizde, vatandaşın taleplerini karşılayan, imar hukukuna uygun, mahkemeden iptal olmayacak şekilde kat artışına yönelik imar düzenlemesi çalışması yaptık.
Biz yapana kadar en iyisi olmayacak
Tütüncü, önceki dönemlere göre park ve bahçeler ile fen İşleri hizmetinde çok önemli sıçramanın yaşandığının altını çizerek, 2,5 yılda 542 km asfalt, 197 km yeni yol açılması ve 165 bin m2 kaldırım, 734 bin m2 yeşil alan, 70 adet yeni park ve 46 adet park tadilatı çalışması yaptıklarını bildirdi.
Belediyecilikte temel yaklaşımlarının ilçeye kalıcı eserler kazandırmak olduğunun altını çizen Tütüncü, konuşmasına şöyle devam etti: Göreve geldiğimizde nüfusu 430 bine yaklaşan Kepezin bir tane kültür merkezi yoktu. Bu kabul edilebilir değildi. Antalyaya şık bir kütler merkezi kazandırmalıyız, dedik. Sakarya Bulvarında, 1 yıl gibi bir sürede kültür merkezimizi tamamladık ve hizmete girdi. Kepez Belediyesi daha iyisini yapana kadar, ne akustik, ne tefrişat, ne mimari, ne özgün tasarım, ne sahne, ne de kullanılan teknolojik aletlerin kalitesi bakımından o şekilde bir kültür merkezi Antalyada olmayacak.
Yörüklere sözde değil özde sahip çıktık
Başkan Tütüncü, Kent Parkı ve Masa Dağı bölgesinde Antalya iki tane seyir terası kazandırdıklarını, 4 okulun bahçesine çadır tarzı spor salonu yaptıklarını, 14 adet muhtar evi, 10 adet taksi durağı çalışmasını tamamladıklarını, kentin ana akslarından biri olan Gazi Bulvarının Kepez bölümünün 11 km kısmında çevre düzenlemesi çalışması başlattıklarını, Meşe Kapısında 3 bin kişilik açık hava tiyatrosunun da temelini attıklarını söyledi. Tütüncü, Yörük Parkı ve ilçedeki göç kültürünün tanıkları olan 9 adet sarnıcın çevre düzenlemesini yapma çalışmalarıyla Yörüklere sözde değil, özde sahip çıktıklarını da dile getirdi.
2012 dev projelerin yapım yılı
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, yaklaşık maliyeti 40 milyon TL olan Kepez Varsak Park ve Kepez Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezinin temelinin bu yıl içerisinde atılacağını da sözlerine ekledi.
Alnımız ak yolumuza devam ediyoruz.
Ak Parti İl ve ilçe teşkilatlarına, meclis üyelerine, bürokratlarına, çalışanlarına, muhtarlara, ilçe halkına hizmetlere verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eden Tütüncü, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: Allaha çok şükür her gittiğimiz yerde yüz akıyla partimizi temsil eden bir belediye olduk. Teşkilatımıza Hakan Tütüncü ve ekibi belediye de olsun, diyen arkadaşlarımıza asla kötü bir söz getirtmedik. Onların başlarını öne düşürmediğimiz kanaatindeyim. Hiçbir kimseye veremiyeceğimiz bir hesabımız olmadığından dolayı alnımız ak yolumuza devam ediyoruz.