Son Haberler
- Yapay zekaya ilk adım
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
Başkanımız Hakan Tütüncü`nün Kurban Bayram mesajı
4 Kasım 2011, Cuma - 00:00Sevgili Antalyalılar,
Hem doğal afetten hem de terör olaylarından dolayı acılar ve üzüntüler yaşadığımız bugünlerde, sevgi, kardeşlik, dostluk ve dayanışma duygularının zirve yaptığı bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın sevincini yaşıyoruz.
Gönüllerimiz bir yandan bayram sevinciyle dolarken diğer yandan da Van Depremi, hain terör saldırıları sonucu kahraman güvenlik güçlerimiz ile vatandaşlarımızın hayatlarını kaybetmesi ve Haskızılören Köyündeki sel felaketi dolayısıyla bayrama buruk giren kardeşlerimizin de acılarını, hüzünlerini yüreğimizde hissediyoruz. Ateş yalnızca düştüğü yeri değil, Türkiyeyi ve bizi de yaktı.
Bu güzel bayramın, acıların hafifletilmesine, yaraların sarılmasına vesile olmasını dilerken, Van Depreminde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar dileriz. Terörle mücadelede şahadet mertebesine yükselen kahraman Mehmetçiklerimizin, polislerimizin de ruhu şad olsun. Yine terör saldırıları sonucu yaşamını yitiren vatandaşlarımıza ve Haskızılören Köyünde sel felaketi sonucu hayatını kaybeden hemşehrilerimize de Allahtan rahmet diliyoruz.
Ne mutluyuz ki, aziz milletimiz, dün olduğu gibi bugünde acılar, felaketler karşısında bir olmayı, diri olmayı ve üzülen kardeşinin elinden tutmasını bilmiştir.
Van Depreminin yaralarının sarılması için Türkiye seferber olmuş, Vanlı kardeşinin aç kalmaması için, üşümemesi için gönülden, aşktan yardıma koşmuştur. Türkiye bu duruşuyla, Beri gel, daha beri; bu yol vuruculuk nereye kadar böyle? Bu hır gür, bu savaş nereye kadar? Sen bensin, ben senim işte diyen Hz Mevlananın, barışı, sevgiyi, kardeşliği ektiği Anadolu toprağında, dilimiz, etnik kimliğimiz, inancımız, dilimiz ne olursa olsun kardeş olduğumuzu bir kez daha cümle aleme gösterdi.
Türkiye, Van Depremine karşı tek yürek oluşuyla, Sevgi Şairi Yunus Emrenin, Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım. Sevelim sevilelim, bu dünya kimseye kalmaz. dizeleriyle hoşgörüyü, birlikte yaşamayı ilmik, ilmik işlediği Anadolu toprağında, kıyamete kadar kardeşçe yaşamayacağımızı dosta- düşmana anlattı.
Aziz milletimiz, Vanlı depremzedelere kardeşlik eli uzatarak, birliğimizi, dirliğimizi bozmak isteyenlere de en güzel cevabı vermiştir.
Antalyalılar da, Van Depremi için başlattığımız yardım kampanyasına yürekten destek vererek, kardeşlik ortamının oluşmasına katkıda bulunmuşlardır.
Antalyalı hemşehrilerime bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz.
Sevgili Kepezliler,
Kurban Bayramını sevdiklerinizle birlikte huzurlu, sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde yaşamanız için de gerekli tedbirlerimizi aldık. Gıda ürünleri imalatı ve satışı yapan işletmelere yönelik 365 gün yaptığımız denetimlerimizi bayram dolayısıyla daha da sıklaştırdık.
Kurbanlarınızı, dini vecibelere uygun bir şekilde, hijyenik bir ortamda kesebilmeniz amacıyla dört ayrı noktada kurban kesim yeri belirledik. Kesim yerlerinde sıkıntı yaşanmaması için, Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personelimiz bayram süresince tam kadro görev yapacak.
Sevdiklerinizle birlikte mutlu, huzurlu bir bayram geçirmenizi dilerken Yüce Rabbimden de acısız, hüzünsüz, barış ve sevginin kardeş olduğu daha nice güzel bayramlara bizi kavuşturmasını temenni ediyorum.
Hacı Bektaş Velinin dediği gibi Bir olalım, diri olalım, iri olalım.
Sevgili Antalyalılar, Sevgili Kepezliler,
Kurban Bayramınız mübarek olsun!