Son Haberler
- Yapay zekaya ilk adım
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
Temalı Şehitler Parkında sona gelindi
1 Kasım 2011, Salı - 19:58Kepez Belediyesinin, şehit ve tarih temalı bir proje ile yenileme çalışması gerçekleştirdiği Sakarya Bulvarındaki Şehitler Parkı, şekillenmeye başladı
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 96. yıldönümünde projesini tanıttığı Şehitler Parkının yapımında sona gelindi. Proje, ihale ve tanıtım süreçlerinin ardından, Mart ayı içerisinde parkın yapımına başlanılmıştı. Yaklaşık yedi ay gibi kısa bir süre içinde parkın yüzde 80lik bölümü tamamlandı.
Tütüncü çalışmaları denetledi
Gökkuşağı figürünün ortaya çıktığı parktaki, futbol sahalarının düzenlemesi de yapıldı. Kafeteryanın inşaatı tamamlandı. Parkın içerisindeki Alanyalılar Camiinin bahçesinin parkla bütünleştirilmesi çalışmaları da bitirildi. Yapımı biten yürüyüş yollarını süsleyen ahşap dekorlar oluşturuldu. Antalyaya ilk şehit temalı parkı kazandıran Başkan Hakan Tütüncü de, parkı ziyaret ederek, devam eden çalışmalarla ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı.
Parkı kullanmaya başlayanlar şimdiden teşekkür etti
Başkan Tütüncü, parkta yaptığı incelemeler sırasında yeşillikler içinde oynayan çocuklara imzalı Çanakkale Savaşının anlatıldığı Çanakkale
Ah! Çanakkale
adlı kitabı hediye etti. Yapımı büyük ölçüde tamamlanan Şehitler Parkında dinlenen vatandaşlar, çalışmalarından ötürü Tütüncüye teşekkür etti.
Şehitlerin hatıraları yaşatılacak
Sakarya Bulvarındaki 38 dönüm alandan oluşan park vatan sevgisi ve şehitlik temasının işlendiği bir proje ile inşa ediliyor. Parkın, Sakarya Bulvarındaki girişine kuruluş, yükseliş ve yıkılış dönemini anlatan bir Osmanlı Kapısı inşa ediliyor.
Şehit ailelerine hizmet binası
Parkta, futbol sahaları ve oyuncular için soyunma odaları ve kafeterya ile Antalya Şehit ve Gazi Aileleri Derneği hizmet binası bulunuyor. Park alanı içerisinde Şehit ve Gazi Aileleri Derneği başta olmak üzere, dernek ve kuruluşların kullanımı için, açık hava sergi ve kermes alanları da oluşturuluyor.