Son Haberler
- Yapay zekaya ilk adım
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
Kepez arama-kurtarma ekibi kuruyor
1 Kasım 2011, Salı - 17:16Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaşanabilecek olası doğal afetlerde görev alacak, eğitimli acil müdahale ekibi kuracaklarını söyledi.
Başkan Hakan Tütüncü, Hüseyin Avni Çöllü İlköğretim Okulunun 5. sınıfından 30 öğrenciyi öğretmenleriyle beraber meclis salonunda kabul etti.
Tütüncü, kabulde öğrencilere belediyenin, belediye başkanının, belediye meclisinin ve encümenin görevleri hakkında bilgi verdi, soruları cevaplandırdı.
Bir öğrencinin, Vanda meydana gelen deprem felaketini hatırlatarak, Kepezde yaşanabilecek olası bir depremle ilgili eylem planınız var mı, sorusuyla ilgili Tütüncü, şunları söyledi:
Binaların sağlam yapılması için denetimleri sıklaştırdık
Doğal afetler hepimizi derinden yaralıyor ve üzüyor. Her şeyden önce binaların kurallarına uygun bir şekilde sağlam yapılması gerekiyor. 1999daki Marmara Depreminden sonra inşaatlarda yönetmelik doğrultusunda kalitede ciddi değişiklikler oldu. 1999 depreminden sonra çıkarılan mevzuata göre yapılan binaların kaliteli olduğunu söyleyebiliriz.
Bu mevzuata göre binalarla ilgili ciddi bir denetleme yapılıyor. Göreve geldiğimiz günden itibaren bu denetlemeyi daha sıkı hale getirdik. Aslında deprem değil, binalar öldürür. Depreme uygun yapılan binalarda bir problemin olmadığını görüyoruz. Belediye olarak binaların yönetmeliğe uygun bir şekilde sağlam ve düzgün yapılmasıyla alakalı çalışma yürütüyoruz.
Acil müdahale ekibi eğitimli olacak
Kepezde, yaşanabilecek olası doğal afetlere müdahale etmek amacıyla, gönüllü bir arama- kurtarma ekibi kuracaklarını da kaydeden Tütüncü, Belediyemizin, mevcut Sivil Savunma Müdürlüğünün yanı sıra, afetlerde görev alacak gönüllü acil müdahale ekibi kuracağız. Uzman kişiler tarafından, ekibe arama-kurtarma ve ilk yardım eğitimi de verilecek. diye konuştu.
Ülkenin geleceğine önem veriyoruz
Başkan Hakan Tütüncü, çok kitap okumalarını istediği öğrencilere şu şekilde seslendi:
Sizlerin yüzünde ülkemizin aydınlık geleceğini görüyorum. Bu ziyarette kendinizi çok güzel ifade ettiniz. Hepiniz çok akıllısınız ve zekisiniz. İyi bir disiplinle, gayretle okullarınızı bitirip ülkenin geleceğinde söz sahibi olacaksınız. Sizin gibi öğrenci iken, belediye başkanlarının okulumuza gelmelerini çok isterdik. Belediye Başkanı olduktan sonra 78 kez okulunuza geldim. Sizlere çok önem veriyoruz. Çünkü istikbal sizin omuzlarınızda yükselecek. Geleceği sizler şekillendireceksiniz.
Öğrenciler de, Başkan Tütüncüye çiçek takdim ederek, eğitime yönelik hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.