Son Haberler
- Yapay zekaya ilk adım
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
Kepezden 2012ye yatırım bütçesi
29 Ekim 2011, Cumartesi - 21:33Kepez Belediyesinin, 2012 yılı tahmini gelir ve gider bütçesinin 160 milyon TL olması, meclisin onayından geçti. Yatırımcı bir bütçe hazırladıklarını söyleyen Başkan Hakan Tütüncü de 2012de vizyon projeleri hayata geçireceklerini söyledi.
Kepez Belediyesinin, geçtiğimiz Perşembe günü yapılan Ekim ayı meclis toplantısının devamında, 6 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
Devam meclisinin açılışında söz alan AK Parti Grup Sözcüsü Serhat Demir, CHP Grup sözcüsü Ekrem Ersoy, MHP Grup Sözcüsü Halil Kuşçu, son günlerdeki terör saldırılarında yaşamını yitiren şehitlere, Van depreminde ve Haskızılören Köyündeki sel afetinde yaşamını yitirenlere Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dilediler.
Metruk bir haldeki kır gazinosu halkın kullanımına açılıyor
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, Şehitlerimize, Vanda depreminde ve Haskızılören Köyündeki sel felaketinde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyorum. Yakınlarının ve Türk milletinin başı sağ olsun. İnşallah böylesi üzücü olaylar ülkemizde bir daha yaşanmaz. Yaraların sarılması için de üzerimize düşeni yapacağız. dedi.
Bu temennilerin ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.
Plan ve Bütçe Komisyonunun, Kent Ormanının batısındaki C tipi piknik ve mesire alanındaki kır gazinosunun, yap-işlet-devret yöntemiyle 8 yıllığına kiralanması amacıyla belediye encümenine yetki verilmesi raporu oy birliği ile kabul edildi.
CHP Grup Sözcüsü Ekrem Ersoy, kiralamadaki alkollü içecek satılmaması ve tüketilmemesi şartına itiraz etti.
Başkan Tütüncü de güzel bir proje çalışması ile metruk bir alanı Antalyalıların hizmetine sunacaklarını söyledi.
Bütçenin değerlendirilmesi kesin hesapta yapılır
Bu maddenin ardından Kepez Belediyesinin, 2012 yıl taslak performans programının oy birliği ile meclisten geçmesinin ardından, 2012 yılı tahmini bütçe görüşülmesine geçildi. Plan ve Bütçe Komisyonunun, bütçeyle ilgili raporunun oylamayla okunmuş olarak kabul edilmesinden sonra, muhalefet partileri grup sözcüleri, bütçeyle ilgili görüşlerini dile getirdi.
Muhalefet partilerin grup sözcülerinin bütçe eleştirilerine yanıt veren Başkan Tütüncü de, bütçenin ne kadar başarıya ulaştığının değerlendirmesinin tahmini bütçe görüşmelerinde değil, bütçenin tamamının konuşulduğu kesin hesap toplantılarında yapılmasının doğru olacağının altını çizdi.
2011 bütçesinin gerçekleşme oranı yüksek olacak
Tütüncü, 2011 yılı bütçesinin gerçekleşme oranının düşük olduğu eleştirisine ise şu cevabı verdi: 2011 bütçesinin gerçekleşme oranı Ekim ayı itibariyle yaklaşık yüzde 58dir. Dönem bitmemiştir. Dönem sonuna doğru bu hedefin yüzde 70ler seviyesinde olacağını tahmin ediyoruz. Şuan da gider bütçesinde 80 milyonluk bir gerçekleşme var. Yılsonunda gerçekleşmenin yüzde 70de kapanmasını bekliyoruz. Gelirimiz de şu anda 95 milyon 200 bin TLdir. Bu da yüzde 68e denk geliyor. Yılsonuna doğru gelirin yüzde 75 olmasını bekliyoruz. Yüzde 70lerde gerçekleşmeyi tutturmuş bütçe de çok iyi bir bütçedir. Aynı zamanda Kepez Belediyesi, 2012ye borcu olmayan bir belediye olarak girecek.
Yatırıma 74 milyon TL
2012 bütçesinin yatırım bütçesi olduğunun altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, 2011 bütçemizin yüzde 27,16sı yatırımlara ayrılmıştı. Geçtiğimiz yıl 37 milyon 934 bin TLlik bir yatırım hedefi öngörmüştük. Bu yıl ise Fen İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün bütçelerine ayrılan rakam 74 milyon TLdir. Bu rakam da bu bütçenin yatırım bütçesi olduğuna dair önemli bir delildir.
Kepezden aldığımızı Kepeze veriyoruz
Belediye özel kalem müdürlüğü bütçelerinin, meclis toplantılarında hep tartışıldığına değinen Tütüncü, bu müdürlüğün bütçesini, 2012de de düşürdüklerinin altını çizerek, sözlerini şöyle sürdürdü: Göreve geldiğimizde, halktan aldığımızı halka vereceğiz, devletin kör kuruşuna sahip çıkacağız diyorduk. Kamunun kaynaklarını en akılcı yerlerde kullanmak suretiyle, Kepeze ve emanete olan sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getireceğiz, diyorduk. Bütçeye baktığımız zaman, geçtiğimiz yıl ki kesin hesaplara baktığımız zaman, icraatlarımıza, uygulamalarımıza, arazideki gelişmelere ve güzelliklere baktığımız zaman, gerçekten bunun ortaya çıkmaya başladığını görüyoruz.
Yıkmadık, güçlendirdik, şimdi de butik kültür merkezi yapıyoruz
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, eski Varsak Belediyesi döneminde yapılan düğün salonunu, güçlendirme çalışması yaptıktan sonra neden yıktınız, eleştirisine de;
Ana binaya eklenmiş olan küçük kulübeler yıkıldı. Binanın taşıyıcı kolonlarını güçlendirdik. Bu çalışmanın ardından, burada ihale yöntemiyle 150 kişilik butik kültür merkezi yapacağız. O atıl bir binayı, güzel bir butik kültür merkezi olarak, sinema gösterisinin, tiyatro sunumunun, panellerin, söyleşilerin, sergilerin yapılabileceği bir alan olarak, Varsaka ve Kepeze kazandırmak istiyoruz. yanıtını verdi.
Antalyaya Türkiyede bir örneği dahi olmayan bir proje kazandırıyoruz
Kepez Varsak Park projesinin yapılacağı arazi içerisindeki stadın yıkılacak olmasına gösterilen tepkiyle ilgili de Tütüncü şunları söyledi: Türkiyedeki bütün uzmanlarca kabul edilecektir ki, Varsak Stadı çürük bir binadır. Stadın çürük olduğuna dair raporlar bulunuyor. Güçlendirmeye harcanacak masraf ile yeni bir stat yapılabilir. Bu nedenle bu alana, yeni bir proje yapma kararı aldık. Antalyada yıllardır kapalı yüzme havuzunun olmaması konuşuldu. Bu alana, Uluslararası yarışmaların düzenlenebileceği, kapalı bir yüzme havuzunun da içerisinde bulunacağı bir tesis yapıyoruz. Hayalimiz, Türkiyede bir örneği dahi olmayan bir projeyi Antalyaya kazandırmaktır. Tamamlanınca, spora, gençliğe, Antalyaya hizmet edecek bu parkı, günde 20 bin ile 25 bin kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz.
Başkan Tütüncü, 2012nin, ilçeyi daha da ileriye götürecek, modern bir dünya şehri yapacak vizyon projelerin başlama yılı olacağını da sözlerine ekledi.
Müzakerelerin ardından Kepez Belediyesinin 2012 tahmini gelir ve gider bütçesinin 160 milyon TL olması oy birliği meclisten geçti.