Son Haberler
- Yapay zekaya ilk adım
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
Kepez Cumhuriyetin 88. yaşını kutluyor
28 Ekim 2011, Cuma - 21:56Antalyanın Kepez İlçesinde, Cumhuriyet
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama faaliyetleri kapsamında Kepez Kaymakamlığında çelenk sunma töreni yapıldı. Törene, Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit, Kepez İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Vahittin Kalay, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, muhalefet partilerin ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile öğrenciler katıldı.
Törende Kaymakam Özyiğit, Garnizon Komutanı Kalay, Başkan Tütüncü ile siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları, Atatürk Anıtına çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulmasından ardından İstiklal Marşının okunmasıyla çelenk sunma töreni sona erdi.
Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit, Başbakanlığın, Van depremi dolayısıyla Cumhuriyet Bayramı kutlama faaliyetleri kapsamında resmigeçit törenlerinin yapılmayacağı ile ilgili yayınladığı genelgesini hatırlatarak, ilçede resmi geçit töreninin yapılmayacağını bildirdi. Özyiğit, Cumhuriyet Bayramı tebriklerini ise yarın saat 9.30da makamında kabul edeceğini kaydetti.
Antalyalıların Cumhuriyet Bayramını kutlayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, şunları söyledi: Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak, Atatürkün en büyük hedefiydi. Dünyanın ulaşmış olduğu gelişmişlik seviyesi içerisinde en iyi yönetim biçimi demokratik cumhuriyetlerdir. Dolayısıyla hem demokratikleşme yolunda hem de hukukun üstünlüğü yolunda atılacak adımlar, Cumhuriyetimizi taçlandırma ve ileriye götürme adına yapılacak en büyük iyiliktir.
Cumhuriyeti, bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürkü, silah arkadaşlarını ve Milli Mücadelenin ölümsüz kahramanlarını bir kaz daha şükranlarımızı sunuyoruz. Onları bu topraklarda hayırla anacağımızı, şükranla, minnetle anacağımızı ifade etmek istiyorum. Atatürk, çok büyük bir komutandı, büyük devlet adamıydı. Hepimiz için de büyük bir örnekti. Şimdi Atatürkün açmış olduğu yolda, göstermiş olduğu hedefe, Cumhuriyetin yüzyıl hedefine, kararlı bir şekilde yürüyoruz.