Kepez’den 4 mahalleye park

22 Kasım 2023, Çarşamba - 12:32
Kepez’den 4 mahalleye park
Son 15 yılda 577 park yapımı gerçekleştiren Kepez Belediyesi,  Gülveren, Şelale, Aktoprak ve Erenköy mahallelerinde yeni yeşil alan çalışması başlattı.

İlçenin dört bir yanında zeytin bahçeleri oluşturan, Kent Ormanı, Millet Ormanı ve Orman Çiftliği projeleriyle vatandaşları doğayla buluşturan Kepez Belediyesi, park yapımıyla da mahallere yeşil bir güzellik kazandırıyor. Belediyenin kullanımına tahsis edilen eski fabrikaların yerleşkesindeki korulukları da şehir sakinlerinin hizmetine sunan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 15 yıllık görev yılları içerisinde 448’i yeni park, 129 tanesi tadilat olmak üzere 577 parkın yapımını tamamladı.

İHALE YOLUYLA 13 MAHALLE PARKI

Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bu sayıyı, yeni yeşil alan çalışmalarıyla artırıyor.  Son dönemdeki yeni yeşil düzenlemeleri, özellikle mülkiyet sorunlarının çözümünden sonra planlı şekilde şehirleşme sürecinin başladığı mahallelerde yapılıyor. Bu kapsamda Kepez Belediyesi, ihale yöntemiyle yapılacak olan 13 mahalle parkının yapımını bu yılın yatırım programına aldı.  Mülkiyetle ilgili sorunları çözülen ve yapılaşma süreci tamamlanan mahallelere kazandırılacak olan bu yeşil alanların yapımı geçtiğimiz aylarda başladı.

PARKLAR HANGİ MAHALLELERE YAPILIYOR?

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ihale yöntemiyle yapılan parklara ilave olarak Şelale, Aktoprak, Gülveren ve Erenköy mahallelerini yeni yeşil alanlarla buluşturuyor. İnşası başlayan parklar, Erenköy Mahallesi 4858 -4862 sokaklar kesişimindeki 1048 metrekare (m2) alana, Varsak Aktoprak Mahallesi 1073-1074 sokaklar arasındaki 2 bin 49 m2 alana ve Varsak Şelale Mahallesi 7241-7248 sokaklar üzerinde 845 m2 alana ve Gülveren Mahallesi’nde 3713-3735 sokakların yanındaki 1040 m2 alana yapılıyor.

YENİ PARKLAR BÖLGEYE NEFES OLACAK

Müdürlük ekipleri, iş makineleriyle bitki ve moloz temizliğini yaptığı yeşil alanların yüzeyini tesviye çalışmasıyla düzgün hale getirdi. Çevresine bordür taşı döşenen park alanlarının daha sonra aydınlatma ve sulamayla ilgili altyapı çalışmasına geçilecek. Açık hava spor aletleri, çocuk oyun parkı, oturma mobilyalarının yer alacağı yeşil alan çalışmaları, çeşitli bitki, ağaç fidanı dikimi ve çimlendirme çalışmasıyla tamamlanacak.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, parklarının yapımını yeni yılın ilk çeyreğinde tamamlamayı planladıklarını ifade ettiler.
Yeni parklar bölgeyi güzelleştirirken, vatandaşların sosyal aktivite, dinlenme, çocukların ise oyun alanı ihtiyacını karşılayacak. Parklar, yeşil dokusuyla da bölgeye nefes olacak.
Kepez’den 4 mahalleye park
Kepez’den 4 mahalleye park
Kepez’den 4 mahalleye park
Kepez’den 4 mahalleye park
Kepez’den 4 mahalleye park
Kepez’den 4 mahalleye park
Kepez’den 4 mahalleye park

Benzer Haberler

Kepez park yapımında rekora koşuyor

Kepez park yapımında rekora koşuyor

Kepez Belediyesi, yeni yeşil alan düzenlemeleriyle ilçedeki toplam 717 olan mahalle parklarının sayısını artırıyor. Göçerler Mahallesi’nde, içerisinde zeytin ağaçlarının bulunduğu 2781 metrekare (m2) alanda park çalışması başlatıldı. Kepez

Çankaya’ya zeytin temalı park
Çankaya’ya zeytin temalı park

Kepez Belediyesi, 2023 yatırım programı kapsamında Çankaya Mahallesi’nde ikinci parkın da yapımını başlattı.  Şehit Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez Caddesi’ndeki park, zeytin


Kepez sosyal ve kültürel bir merkez oluyor
Kepez sosyal ve kültürel bir merkez oluyor

Antalya’nın beş büyük merkez ilçesinden biri olan Kepez’de, yapılan yatırımlar ve Kepez Belediyesi’nin yoğun gayretleri, sosyal ve kültürel açıdan zenginleşen bir ilçe inşa


Kepez’de 13 mahalle parkının yapımı başladı
Kepez’de 13 mahalle parkının yapımı başladı

Kepez Belediyesi, son 15 yılda ürettiği 577 parka, 13 tane daha ilave ediyor. İlçeye 33 bin 123 metrekare daha yeni yeşil alan kazandıracak olan 13 mahalle parkının yapımı başladı. İmar