Başkan Tütüncü’nün 10 Kasım Mesajı

10 Kasım 2023, Cuma - 09:20
Başkan Tütüncü’nün 10 Kasım Mesajı

Saygıdeğer Hemşehrilerim;

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünde minnet ve şükranla yâd ediyoruz. 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı ve önderlik ettiği İstiklal Harbimizi, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirerek zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker, saygın bir lider ve büyük bir devlet adamıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihe iz bırakan bir komutan ve lider yapan en büyük özelliği, milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıdır. Milletine duyduğu bu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başararak istiklal mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır.

Aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bizleri vatansız bırakmak isteyenleri kanıyla ve canıyla durdurmuş, kazandığı zaferlerle sadece Türk Milletine değil; vatan ve millet sevgisi ile tüm dünya ülkelerine de örnek olmuş, 'Ya istiklâl, ya ölüm!' diyerek bir milleti ayağa kaldırmış ve Türkiye Cumhuriyeti gibi bugün dünyada sözü dinlenen, dostluğu aranan, güçlü ve sağlam bir eseri ortaya koymuştur.

Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "en büyük eserim" diyerek adlandırdığı Cumhuriyetimizi, kardeşlik, birlik ve bütünlük ruhunu koruyarak tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ilkeleri kapsamında azim ve kararlılıkla sonsuza kadar koruyacaktır.

Bu gün bizlere düşen Cumhuriyetimizi ve bağımsızlığımızı her koşulda korumak ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere hedef gösterdiği, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de ilerisine taşıma gayreti ile çalışarak güzel yarınlara hep birlikte ulaşmak ve gelecek nesillere daha güçlü olarak teslim etmektir.

10 Kasım tarihi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fikirlerini, mücadele ruhunu ve eserlerini anlama konusunda bizler için önemli bir fırsat niteliğinde olup, bu günlerde ortaya çıkan bağımsızlık mücadelemizin ruhu, Cumhuriyetimizin ilelebet yaşaması ve hedeflerine ulaşmasında bizlere güç vermektedir.

Vefatının üzerinden geçen 85 yıla rağmen bugün hala şanlı bayrağımızın gölgesinde hep bir ağızdan bağımsızlık destanımız olan İstiklal Marşımız büyük bir gururla söylenebiliyor ve ezanlarımız okunabiliyorsa bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimize borçluyuz.

Bu düşüncelerle, vefatının 85. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyorum.

 

                                                                                                                                                                                                  Hakan TÜTÜNCÜ

                                                                                                                                                                                              Kepez Belediye Başkanı 

Benzer Haberler

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün 10 Kasım Mesajı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün 10 Kasım Mesajı

Saygıdeğer Hemşehrilerim;   Cumhuriyetimizin kurucusu, tüm dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker, saygın bir lider ve büyük bir devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 83. yılında minnet ve şükranla yâd ediyoruz.

Tütüncü’nün 10 Kasım Mesajı
Tütüncü’nün 10 Kasım Mesajı

  Kıymetli Hemşehrilerim; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yılında rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. İstiklal mücadelemize önderlik eden, aziz


Kepez Ata’sını saygıyla andı
Kepez Ata’sını saygıyla andı

Kepez Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85’nci yılında saygı ve minnetle andı. Büyük Önder Atatürk,


Başkan Tütüncü’nün 10 Kasım Mesajı
Başkan Tütüncü’nün 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde minnet ve şükranla yâd ediyoruz. 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı ve önderlik