• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez’den 24’üncü bilişim sınıfı

Haber Tarihi: 23 Mayıs 2018, Çarşamba - 15:06
Kepezli öğrencileri bilişim sınıflarıyla tanıştırmaya devam eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 24’üncü bilişim sınıfını da İsmail Hakkı Kaya Ortaokulu’na armağan etti.
 
Kepez Belediyesi 24’üncü bilişim sınıfını İsmail Hakkı Kaya Ortaokulu’na kazandırdı. Teomanpaşa Mahallesi’nde bulunan İsmail Hakkı Kaya Ortaokulu’nun bilişim sınıfı açılış törenine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütütncü, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak, mahalle muhtarları, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Bilişim sınıfı açılışında Teomanpaşa Mahallesi’nin geçmişini hatırlatan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçede hızla gerçekleştirilen modernleşme sürecini bu mahalle üzerinden özetledi. Geçmişte Antalya’nın çöplüğü olarak kullanılan, dar sokakları ve çarpık yapılaşmasıyla anılan Teomanpaşa’nın hızla modern şehirleşme yönünde ilerlediğini belirten Başkan Tütüncü, artık bu mahallenin hizmet binası, sağlık merkezi, etüt merkezi, sosyal yardımlaşma merkezi, yeni açılan caddeleri ve modern binalarıyla hatırlandığını söyledi.
 
Kepez’in geleceğini çocuklar şekillendirecek
 
Mahalleye yetmeyen İsmail Hakkı Kaya Ortaokulu’nun yeni binasını el birliğiyle mahalleye kazandırdıklarını belirten Başkan Tütüncü, şimdi de çocukları modern dünyayla tanıştıracak bilişim sınıfını hizmete açtıklarını söyledi. Daha güzel bir Antalya’yı, Kepez’i, Teomanpaşa’yı bugünün çocuklarının inşa edeceğinin altını çizen Tütüncü, “Bizim çocukluğumuzda manzara neydi, biz nereye getirdik. Çocuklarımız Kepez’in geleceğini daha güzel şekillendirecek” dedi.
 
Çocuklarımıza modern eğitim imkanı 
 
Günümüzde çocuklara en iyi eğitimi vermeye gayret ettiklerini belirten Başkan Tütüncü, bu hedefle gösterilen gayretlere mahalle sakinlerinin de şahit olduğunu söyledi.  Gelinen noktada öğrencilerin bilişimle, modern eğitimle tanıştığını belirten Tütüncü, “Bu bilişim sınıflarının güzel bir örneğini de buraya yaptık. Bilişim sınıfında modern dünyanın, internet ortamını sizlere sunacağız. Bu imkanlarla kendinizi bir başka geliştireceksiniz. Ders saati boyunca bu sınıfların açık tutulmasını, bilgisayarların mümkün olduğunca çok kullanılmasını istiyorum” diye konuştu. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Başkan Tütüncü, beraberindeki heyetle bilişim sınıfını gezerek, öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz