• facebook
  • twitter
-A | A+

Tütüncü’den miniklere zeytinli bahçe

Haber Tarihi: 10 Kasım 2017, Cuma - 12:06
Eğitime tam destek veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, miniklerin oyun alanlarını da güzelleştiriyor. Anıtsal zeytin ağacının dikileceği Hamdullah Suphi Tanrıöver Anaokulu’nun bahçesi yenileniyor.

Görev süresi içerisinde ilçesine 80’den fazla okul binası yapılmasını sağlayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğrencilere kaliteli bir eğitim ortamı sunmak amacıyla mevcut okulların her türlü talebini karşılıyor. Hemen hemen ilçedeki tüm okullara yardım eli uzatan Başkan Hakan Tütüncü,  okul yönetimlerinin taleplerini de yerinde inceleyerek karşılıyor. Tütüncü, Hamdullah Suphi Tanrıöver Anaokulu Müdürü Ayşe Ekmen Özalp’ın isteklerini karşılamak amacıyla okulu bürokratlarıyla ziyaret etti. Tütüncü, Özalp ve bürokratları eşliğinde okul bahçesinde incelemelerde bulundu.

Anaokulu’na yeni bahçe

Müdür Özalp’e, okul bahçesinin yenileyeceklerinin müjdesini veren Tütüncü, “Yavrularımızın daha güzel, sağlıklı ve konforlu bir ortamda oynamaları ve sosyal aktivitelerini yapabilmeleri için anaokulumuzun bahçesini yenileyeceğiz. Eskiyen, hizmet ömrünü tamamlayan bahçe mobilyalarını ve oyun gruplarını yenileriyle değiştireceğiz. Çocuklarımızın bahçede kullandıkları mini ahşap evin de bakım ve onarımını yapacağız. Yenileme çalışmasını kısa sürede tamamlayarak güzel bir bahçeyi yavrularımıza armağan edeceğiz. Her şey çocuklarımızın mutluluğu için” açıklamasını yaptı.

Okul bahçesine anıtsal zeytin ağacı

Tütüncü, çevre ve ağaç bilincini aşılamak için de anaokulun bahçesine anıtsal nitelikte bir zeytin ağacı dikeceklerini kaydetti. Başkan Hakan Tütüncü, daha sonra anaokulunun sınıflarını ziyaret ederek, minik öğrencilerle sohbet etti. Tütüncü, çocukları, belediyenin müzikli masallar okuma etkinliğinin biletlerini hediye ederek, sevindirdi. Müdür Ayşe Ekmen Özalp da ziyaretinden ve desteklerinden dolayı Tütüncü’ye teşekkür etti.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz