• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez’in okulları yeni sezona hazırlanıyor.

Haber Tarihi: 4 Eylül 2017, Pazartesi - 23:00
Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçede fiziki yeterlilik konusunda destek isteyen okulları 2017- 2018 eğitim-öğretim sezonuna hazırlıyor.
 
Eğitime büyük önem vermesiyle tanınan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, ilçesindeki eğitim kurumların teknik yeterliliklerinin sağlanması için ekiplerine talimat verdi. Bu doğrultuda hareket eden Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü, talep eden tüm okulların yardımına koşuyor. Eğitime verdiği destekle tanınan Tütüncü, okul ziyaretleri, Çocuk Meclisi ve Kepez’in Çocukları Meclisin Konukları gibi projelerde okul yönetimleri ve öğrencilerin taleplerini alan Tütüncü, yeni dönemde okullarda yenililer yaptırarak Kepez’de eğitimin kalitesini artırıyor.
 
Her şey kaliteli eğitim için
 
Okulların bahçe düzenlemesi, duvar, bahçe demiri ve ferforje tadilatları, ısıtma- soğutma sistemlerindeki arızaların giderilmesi, aydınlatma planlamaları, sahne yapımı, oyun ve spor alanları gibi birçok konuda destek sağlayan Kepez Belediyesi ekipleri, yaz boyunca kaliteli bir eğitim için gerekli koşulları sağlamaya çalıştı.
 
Sporu da destekliyor
 
Kimi okulun bahçesine parke döşenirken, kimi okula da sahne kuruldu. Bir yandan da Başkan Tütüncü’nün her okula bilişim sözü vermesi üzerine, bu alanda eksiği olan eğitim kurumları belirleniyor. Öte yandan da Kepez Belediye Spor Kulübü aracılığıyla çeşitli spor dallarında düzenlenen spor okulları, çocukların gelişimine katkı sağlıyor.
 
Belediyenin eğitim seferberliği
 
Okullar arasında düzenlenen akademik, şiir, edebiyat, resim gibi birçok yarışmanın ana organizatörü konumuna gelen belediye, bu yönüyle eğitim camiasının da gönlünde yer bırakıyor. Kepez’in eğitim standartlarını yükseltmek için tüm imkanları seferber etmeye devam edeceklerini belirten Başkan Tütüncü, “Kepezli öğrencilerin imkanlarının diğer öğrencilerle aynı seviyeye getirmek için her türlü fedakarlığa hazırız” dedi.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz