• facebook
  • twitter
-A | A+

Dokuma’da AKMEK’e el emeği çarşısı

Haber Tarihi: 4 Eylül 2017, Pazartesi - 16:17
Kepez Belediyesi, Dokuma Park’a, AKMEK’in hanım kursiyerlerinin ürettikleri eserleri satabilecekleri ‘el emeği çarşısı’ kuruyor.
Kepe Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, 2009 kurduğu ve binlerce kişiye meslek ve sanat eğitimi fırsatı sunan Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK ) çarşısına kavuşuyor.
Başkan Hakan Tütüncü, ziyaret ettiği AKMEK’in yaz dönemi kursiyer hanımlarına ‘el emeği çarşısı’ müjdesi verdi.

Ziyaret etti, müjdeyi verdi

AKMEK’te meslek ve sanat eğitimi alan bazı kursiyer hanımlarının ürettiklerini, aile ekonomisine katkı amacıyla sattıklarını aktaran Başkan Tütüncü, “Bu anlamda belediye olarak yeni bir adım atıyoruz. AKMEKli hanımlarımız, üretmiş oldukları el emeği, göz nuru nadir eserlerini satabilecekleri, Antalya’nın geneline gösterebilecekler güzel bir el emeği hanım çarşısı yapacağız. 16 Eylül’den itibaren bu çarşımızı Dokuma Park’ta ziyarete açacağız.” açıklamasını yaptı.
Başkan Hakan Tütüncü, Antalya için güzel bir gezi alanı haline getirdikleri eski Dokuma Fabrikası yerleşkesi içerisinde Dokuma Park’ın, çarşı ile daha da zenginleşeceğini belirtti.

“Almadığıma değil, bakmadığıma yanarım”

Antalyalıları, el emeği çarşısının 16 Eylül Cumartesi günü yapacakları açılışına davet eden Tütüncü, “Hanımlarımız, üretmiş oldukları ürünleri sergilemenin de ötesinde pazarlayabilecekleri, ev ekonomilerine küçük katkılar sağlayabilecekleri bir çarşıya kavuşmuş olacaklar. El emeği çarşımızın açılışına Antalyalı hemşehrilerimizi davet ediyorum. Almasalar da kendileri için güzel bir gezinti olur. Yörük demiş ya almadığıma değil, bakmadığıma yanarım, diye. Gelsinler, hoşlarına giden ürünler olabilir.  Dokuma Park ile Antalya’ya güzel bir park armağan etmiştik.  Şimdi bu parkın içerisinde Antalya’ya, hanımların aile ekonomilerine katkı sağlayacağı güzel bir çarşı armağan etmiş olacağız.” diyerek açıklamasını tamamladı.
AKMEKli kursiyer hanımlar da el emeği çarşısı hizmetinden dolayı Başkan Hakan Tütüncü’ye teşekkür ettiler. 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz