• facebook
  • twitter
-A | A+

Esentepe semt konağına kavuşuyor

Haber Tarihi: 15 Haziran 2017, Perşembe - 12:18
Kepez Belediyesinin, bölge yaşayanlarını sosyal, kültürel ve sanatsal çalışmalarıyla buluşturacağı Esentepe Amir Ateş Semt Konağı’nın ince işliğinde sona gelindi. Semt konağının bu yılın sonunda hizmete açılması planlanıyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminin projelerinden biri olan ve Antalya’da ilk olan semt konağının 3.sü de hizmete giriyor.

Bir sosyal belediyecilik çalışması olan ve eğitim, sosyal ve kültürel alanda faaliyetlerin yapıldığı semt konağının 3.sü Esentepe Mahallesi’nde inşa ediliyor.  Meclis kararıyla Türk müziğinin rekortmen bestekârı, mevlithan ve hafız Amir Ateş’in ismi verilen ve 2 Aralık 2016’da temeli atılan semt konağının yapımı büyük oranda tamamlandı. İnce işçiliğinde sona gelinen tesisin, çevre düzenlemesi çalışmasından ardından bu yılın son çeyreğinde hizmete açılması bekleniyor.

Semt konağı sözünü yerine getirdi

Semt konağının Esentepe ve çevresindeki mahallelere sözü olduğunu belirten Başkan Hakan Tütüncü , “Sözünü verdiğim semt konağı şimdi tamamlanma aşamasına geldi. Esentepe Amir Ateş Semt Konağı ile sosyal ve kültürel hayata yeni bir tesis armağan ettik. Semt konağımızda, bölgedeki hemşehrilerimizi AKMEK kurslarıyla, belediyemizin sosyal ve kültürel etkinlikleriyle buluşturacağız. Tesiste çocuklarımıza, etüt merkezi hizmeti de vereceğiz.” açıklamasını yaptı.   

Mimarisi geleneksel

Toplam inşaat alanı 1632 m2 olan tesis, geleneksel Türk mimarisindeki konak tarzında yapıldı. Zemin artı 2 kat olan binada, muhtarlık hizmet birimi, belediye hizmet ve iletişim birimi (vezne)150 kişilik çok amaçlı salon, fuaye alanı, derslikler bulunuyor. Tesisin ihale bedeli 1 milyon 385 bin TL.
Semt Konağı, Esentepe ile beraber Çamlıbel, Erenköy, Barış, Kazım Karabekir Fatih, Göçerler ve Kanal mahallerine hizmet verecek.
Kepez Belediyesi, Antalya’da ilk olan semt konağı hizmetini daha önce de Gazi ve Şafak mahallelerine inşa etmişti.
 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz