• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez’de Yörükler gecesi

Haber Tarihi: 7 Haziran 2017, Çarşamba - 12:23
Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında Yörükler hemşehri gecesi düzenlendi.

Kepez Belediyesi Hasan Doğan Stadı yanında bulunan alanda gerçekleşen Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen hemşeri gecelerine Yörük kültürü ile bir yenisi daha eklendi.

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliği ile gerçekleşen gecede sevilen sanatçı Başkal ve orkestrası sahne aldı.İlahi, semah ve türkülerin söylendiği akşamda sanatçının şarkılarına yöresel halk oyunları ekibi ve semazen gösterileri sahnede eşlik etti. Etkinlik alanındaki vatandaşlardan yoğun ili gören hemşehri gecesinde Yörük kültürüne ait yöresel türküler seslendirilirken, Ramazan sevincini yaşayan Kepezliler de Başkal ve orkestrasının performansını ilgiyle takip etti.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hemşehri derneklerine ve Yörük kültürüne her zaman destek verdiği mesajını iletirken, Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, program bitiminde, Yörükler Dayanışma ve Yaşatma Derneği Başkanı Abdullah Duman’a ve sanatçı Başkal’a çiçek takdim etti. Duman, geceye olan katkılarından dolayı Başkan Tütüncü’ye sahneden teşekkür etti. Program yöre türküleriyle devam etti. Ramazan ayı boyunca hemşehri geceleri farklı yöreler ile vatandaşları buluşturmaya devam edecek.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz