• facebook
  • twitter
-A | A+

04/08/2016 Tarihli Meclis Tutanağı


 
ANTALYA KEPEZ BELEDİYE MECLİSİNİN 04/08/2016 TARİHİNDE
YAPTIĞI 7.BİRLEŞİMİNİN 1.OTURUMUNA AİT OLAĞAN TOPLANTI TUTANAK
ÖZETLERİDİR.

                 
 
  5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 19 ve Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 5. Maddesi gereğince Belediye Başkanının başkanlığında AĞUSTOS/2016 olağan toplantısını gerçekleştirmek için toplanan Belediye Meclisi; gündemin 1.maddesi gereği yapılan yoklama sonunda; Üye Mesut KOCAGÖZ,Ali AKDEMİR,Hasan DEMİR,Mehmet YARBAŞ,Bahattin BAYRAKTAR,Ali FİDAN,Mustafa Fatih AVŞAROĞLU,Serhat DEMİR,Rüştü PEKER,Dilaver TANIK,Elif Derya CANBULUT,İsa SARPDAĞ,İsmail ULUSOY,Musa BATU,Ramazan ÇAKIR,Durmuş DEMİR,Süleyman ACAR,Mehmet BALIK,Adnan KABAAĞAÇ,Adem ÇELİK,Abdullah BAYRAM,Osman BULUT,Ahmet SABIR,Tevfik ÇETİNEL,Muharrem TUFAN,Şahali İNCE,Kadir ZEYBEK,Ekrem ERSOY,Erdoğan YARBAŞ ve Osman HANEDAN’ın hazır bulunduğu Üye Esat GÖYÜK,İsmail AFŞAR,Hatice SÜTCÜ,Murat MENZİLCİOĞLU,Ali Baki SARICA,Mahmut TOPAL ve Servet YILDIZ’ın bulunmadığı ve çoğunluğun olduğu anlaşılmakla, toplantı saat 14.00’de Belediye Başkanı Hakan TÜTÜNCÜ; tarafından açıldı.
 
ÖNERGE
KARAR NO:234
 
Özü; Antalya İli Merkez Kepez İlçesi Ahatlı Mahallesi 1240, 1241 Parseller üzerinde bulunan ve Antalya Pamuklu Dokuma A.Ş.’nin maliki olduğu taşınmaza ait tapunun, fabrika binasının Bilim ve Teknoloji Müzesi yapılmak üzere Kepez Belediyesine tahsis edilmesi ile ilgili Önergenin, Meclis gündemine alınıp; gündemin 43. maddesi olarak görüşülmesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
ÖNERGE
KARAR NO:235
 
Özü; Antalya Büyükşehir Belediye Meclisinin, 10 Haziran 2016 tarih ve 619 sayılı kararı ile uygun bulunan 1/5000 ölçekli nazım imar planına istinaden hazırlanmış olan, Kepez İlçesi Varsak Demirel Mahallesi sınırları kapsamında uygulamaya yönelik sorunu çözmek amaçlı yapılması öngörülen plan revizyonu teklifi ile ilgili Önergenin Meclis gündemine alınıp; gündemin 44. maddesi olarak görüşülmesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
ÖNERGE
KARAR NO:236
 
Özü; Ülkemizin bütünlüğü ve Demokrasimize karşı 15 Temmuz 2016’da vuku bulan darbe girişimine Kahramanca direnerek Şehit ve Gazi olan Vatan kahramanlarımızın aziz hatıralarını yaşatmak maksadıyla; Kepez İlçe Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Güneş Caddesinin isminin “15 Temmuz Şehitler Caddesi” olarak değiştirilmesi ile ilgili Önergenin Meclis gündemine alınıp; gündemin 45. maddesi olarak görüşülmesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
ÖNERGE
KARAR NO:237
 
Özü; Ülkemizin bütünlüğü ve Demokrasimize karşı 15 Temmuz 2016’da vuku bulan darbe girişimine Kahramanca direnerek Şehit ve Gazi olan Vatan kahramanlarımızın aziz hatıralarını yaşatmak maksadıyla; Kepez İlçe Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Hastane Caddesinin isminin “Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Caddesi” olarak değiştirilmesi ile ilgili Önergenin Meclis gündemine alınıp; gündemin 46.maddesi olarak görüşülmesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
KARAR NO:238
 
Özü; Ülkemizin bütünlüğü ve Demokrasimize karşı 15 Temmuz 2016’da vuku bulan darbe girişimine Kahramanca direnerek Şehit ve Gazi olan Vatan kahramanlarımızın aziz hatıralarını yaşatmak maksadıyla, Kepez İlçe Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Güneş Caddesinin isminin “15 Temmuz Şehitler Caddesi” olarak değiştirilmesi; Ülkemizin bütünlüğü ve Demokrasimize karşı 15 Temmuz 2016’da vuku bulan darbe girişimine Kahramanca direnerek Şehit ve Gazi olan Vatan kahramanlarımızın aziz hatıralarını yaşatmak maksadıyla, Kepez İlçe Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Hastane Caddesinin isminin “Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Caddesi” olarak değiştirilmesi ile ilgili önergelerin 1. maddenin hitamında (yoklamadan sonra) ve yazılı gündemin 2. maddesinden önce görüşülmesinin ve karara bağlanmasının uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
ÖNERGE
KARAR NO:239
 
Özü; Ülkemizin bütünlüğü ve Demokrasimize karşı 15 Temmuz 2016’da vuku bulan darbe girişimine Kahramanca direnerek Şehit ve Gazi olan Vatan kahramanlarımızın aziz hatıralarını yaşatmak maksadıyla; Kepez İlçe Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Güneş Caddesinin isminin “15 Temmuz Şehitler Caddesi” olarak değiştirilmesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
ÖNERGE
KARAR NO:240
 
Özü; Ülkemizin bütünlüğü ve Demokrasimize karşı 15 Temmuz 2016’da vuku bulan darbe girişimine Kahramanca direnerek Şehit ve Gazi olan Vatan kahramanlarımızın aziz hatıralarını yaşatmak maksadıyla; Kepez İlçe Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Hastane Caddesinin isminin “Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Caddesi” olarak değiştirilmesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 2.MADDESİ
KARAR NO:241
 
Özü; Antalya Kepez Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğünün Çalışma, Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğinin Plan ve Bütçe Komisyonundan geldiği şekliyle uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 3.MADDESİ
KARAR NO:242
 
Özü; Fabrikalara Mahallesi 3002 Sokak No:2'de Kır Çiçeği Parkı içerisinde bulunan Sosyal Tesis Alanı ve İdari Binanın Türk Kızılayı Kepez Şubesine tahsis edilip edilemeyeceği ve tahsis süresi ile ilgili konunun görüşülmek üzere Mülkiyeti Değerlendirme Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 4.MADDESİ
KARAR NO:243
 
Özü; Tüm hisseleri Belediyemize ait Antalya Kepez İnşaat. Mühendislik. Özel Eğitim. Danışmanlık. Hizmetleri. İhtiyaç. Maddeleri. Turizm. Sanayi. Ticaret.A.Ş.’nin 2016/02 sayılı Yönetim kurulu kararı ile 1.000.0000,00 TL olan sermayesinin 2.000.000,00 TL arttırılarak 3.000.000,00 TL’ye çıkartılmasına ilişkin konu görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk
 
GÜNDEMİN 5.MADDESİ
KARAR NO:244
 
Özü; Antalya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Korkuteli Devlet Hastanesine ruhsatlı 07 CEU 53 plakalı 2009 model Volkswagen Crafter ambulans ile Antalya İl Sağlık Müdürlüğüne ruhsatlı 07 VJ 669 plakalı 2007 model Ford Transit ambulansın Belediyemize hibesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk
 
GÜNDEMİN 6.MADDESİ
KARAR NO:245
 
Özü; Hakkari’deki terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Ali DANİYAR isminin Barış Mahallesi 2908 Sokak üzerinde bulunan parka veya Belediyemizce uygun görülen parklardan birisine verilmesine ilişkin konunun görüşülmek üzere İsim Tespit Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk
 
GÜNDEMİN7.MADDESİ
KARAR NO:246
 
Özü; 04.09.2015 tarihinde Tunceli Polis Karakolu saldırısında şehit olan Murat Savaş KALE isminin Varsak Karşıya Mahallesi 1153 Sokak üzerinde bulunan parkımıza verilmesi ile ilgili konunun görüşülmek üzere İsim Tespit Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk
 
GÜNDEMİN 8.MADDESİ
KARAR NO:247
 
Özü; Belediyemiz sınırları içerisinde, Ünsal, Göçerler, Varsak Karşıyaka, Varsak Altıayak, Fevzi Çakmak, Habipler, Beşkonaklılar ve Teomanpaşa Mahallelerinde bulunan 12 adet trafo alanının Trafo Binası yapılmak üzere TEDAŞ Genel Müdürlüğü adına yirmi (20) yıl süre ile irtifak hakkı kurulmasının Mülkiyet Değerlendirme Komisyonundan geldiği şekliyle uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk
 
GÜNDEMİN 9.MADDESİ
KARAR NO:248
 
Özü; Barış, Sütçüler, Ayanoğlu, Gazi, Demirel, Varsak Karşıyaka, Sinan ve Fevzi Çakmak Mahallelerinde bulunan 51 adet taşınmazın Mülkiyet Değerlendirme Komisyonu ve Plan ve Bütçe Komisyonundan geldiği şekliyle uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 10.MADDESİ
KARAR NO:249
 
Özü; Duacı, Varsak-Karşıyaka ve Güneş mahallelerinde bulunan 4 adet taşınmazın değerlendirilmesi konusunun görüşülmek üzere Mülkiyet Değerlendirme Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 11.MADDESİ
KARAR NO:250
 
Özü; Antalya İli Kepez İlçesi Şafak Mahallesi sınırları içerisinde, 25072 ada 4 parsele yüksek zemin ticaret kullanım kararı getirilmesine ilişkin hazırlanmış olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğine, ilgilisinin 20.04.2016 tarihli dilekçesi ile konusunu geri çekmesi sebebi ile İmar Komisyonundan geldiği şekilde karar vermeye gerek olmadığına oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 12.MADDESİ
KARAR NO:251
 
Özü; Antalya İli Kepez İlçesi Şafak Mahallesi sınırları içerisinde 25072 ada 3-4 parsel ve 25071 ada 1 parsele yüksek zemin ticaret kullanım kararı getirilmesine ilişkin hazırlanmış olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin kabulüne ve konunun İmar Komisyonundan geldiği şekliyle uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 13.MADDESİ
KARAR NO:252
 
Özü; Antalya İli Kepez İlçesi Göçerler Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Sağlık Tesisi Alanının yeniden düzenlenmesine ilişkin hazırlanmış olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonunun kabulüne ve konunun İmar Komisyonundan geldiği şekliyle uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
 
GÜNDEMİN 14.MADDESİ
KARAR NO:253
 
Özü; Antalya İli Kepez İlçesi Yeni Emek Mahallesi sınırları içerisinde uygun bulunmuş olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonu kapsamında tespit edilmiş olan maddi hatalar ile imar uygulamasına yönelik sıkıntıların giderilmesine ilişkin hazırlanmış olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonu konusu önerge ile gündeme alınarak sonuçlandırılmış olması sebebi ile konunun İmar Komisyonundan geldiği şekliyle karar vermeye yer olmadığına oy birliği ile karar verildiği hk.
 
 
GÜNDEMİN 15.MADDESİ
KARAR NO:254
 
Özü; Antalya İli Kepez İlçesi Göçerler Mahallesi ve çevresinin 4 kattan en fazla 7 kata çıkartılmasına ilişkin hazırlanmış olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonunun kabulüne ve konunun İmar Komisyonundan geldiği şekliyle uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 16.MADDESİ
KARAR NO:255
 
Özü; Antalya İli Kepez İlçesi Fabrikalar Mahallesi sınırları içerisinde 7166 adadaki Oyun Alanı içerisine trafo alanı eklenmesine ilişkin hazırlanmış olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin kabulüne ve konunun İmar Komisyonundan geldiği şekliyle uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 17.MADDESİ
KARAR NO:256
 
Özü; Antalya İli Kepez İlçesi Kuzeyyaka Mahallesi sınırları içerisinde 6705 ada 10 parsele İBZT kararı getirilmesine ilişkin hazırlanmış olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin kabulüne ve konunun İmar Komisyonundan geldiği şekliyle uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 18.MADDESİ
KARAR NO:257
 
Özü; Antalya İli Kepez İlçesi Teomanpaşa Mahallesi sınırları içerisinde, O25A-10C-1D nolu imar plan paftasında yer alan 10397 ada 1 ve 2 parsellerin tevhit edilmesine ilişkin hazırlanmış olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin kabulüne ve konunun İmar Komisyonundan geldiği şekliyle uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 19.MADDESİ
KARAR NO:258
 
Özü; Antalya İli Kepez İlçesi Düdenbaşı Mahallesi sınırları içerisinde 10019 ada 9 parselin yapılaşabilmesine olanak sağlamak amacı ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzün de görüşü doğrultusunda meskun konut yapılaşma hükümleri getirilmesine ilişkin hazırlanmış olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin kabulüne ve konunun İmar Komisyonundan geldiği şekliyle uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 20.MADDESİ
KARAR NO:259
 
Özü; Antalya İli Kepez İlçesi Düdenbaşı Mahallesi sınırları içerisinde, 10128 ada 10 parsele ilişkin hazırlanmış olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin 10128 ada 1 ve 10 parseli içine alacak şekilde değiştirilerek uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 21.MADDESİ
KARAR NO:260
 
Özü; Antalya İli Kepez İlçesi Beşkonaklılar Mahallesi sınırları içerisinde 26941 ada 1 parselin 7 kat yapılaşmasına imkan sağlamasına ilişkin hazırlanmış olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin kabulüne ve konunun İmar Komisyonundan geldiği şekliyle uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 22.MADDESİ
KARAR NO:261
 
Özü; Antalya İli Kepez İlçesi Altınova Sinan Mahallesi sınırları içerisinde 28551 ada 3 parselin E:0.10 ve Yençok:6.50 m. yapılaşma haklarına sahip Akaryakıt ve Lpg Servis İstasyonu Alanı olarak planlanmasına ilişkin hazırlanmış olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin kabulüne ve konunun İmar Komisyonundan geldiği şekliyle uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 23.MADDESİ
KARAR NO:262
 
Özü; Antalya İli Kepez İlçesi Şelale Mahallesi sınırları içerisinde 895 ada 5 parselin Özel Yurt Alanı olarak planlanmasına ilişkin hazırlanmış olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin kabulüne ve konunun İmar Komisyonundan geldiği şekliyle uygun bulunduğuna oy çokluğu ile karar verildiği hk.
 
 
 
 
 
GÜNDEMİN 24.MADDESİ
KARAR NO:263
 
Özü; Kepez İlçesi, Gaziler Mahallesi sınırları içerisinde 28254 ada 103 parselin Belediye Hizmet Alanı, 28254 ada 221 ve 222 parsellerin İlkokul Alanı ve 28260 ada 16 parselin Spor Tesisi Alanı olarak düzenlendiği 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk
 
GÜNDEMİN 25.MADDESİ
KARAR NO:264
 
Özü; Kepez İlçesi, Sütçüler Mahallesi sınırları içerisinde 27720 ada 4 parsel numaralı taşınmazın Özel Sağlık Tesisi Alanı olarak düzenlendiği 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği'ne 02/06/2016 ile 01/07/2016 günleri arasındaki askı sürecinde yapılan itiraz konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk
 
GÜNDEMİN 26.MADDESİ
KARAR NO:265
 
Özü; Kepez İlçesi, Düdenbaşı Mahallesi sınırları içerisinde 12183 ada 16 parsel numaralı taşınmaza İsteğe Bağlı Zemin Ticaret kullanımının getirilmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk
 
GÜNDEMİN 27.MADDESİ
KARAR NO:266
 
Özü; Kepez İlçesi, Erenköy Mahallesi sınırları içerisinde 6681 ada 1 parsel numaralı taşınmazın minimum parsel cephe genişliğini sağlamak amacıyla parselin yaklaşma mesafelerinin yeniden düzenlenmesine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 28.MADDESİ
KARAR NO:267
 
Özü; Kepez İlçesi, Kültür Mahallesi sınırları içerisinde 10709 ada 3, 4 ve 5 parsel numaralı taşınmazların tevhit edilerek isteğe bağlı zemin ticaret kullanım kararı getirilmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk
 
GÜNDEMİN 29.MADDESİ
KARAR NO:268
 
Özü; Kepez İlçesi, Esentepe Mahallesi sınırları içerisinde 1770 ada 1, 2, 3, 4, 12 ve 13  parsel numaralı taşınmazların tevhit edilerek İsteğe Bağlı Ticaret kullanımı getirilmesine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk
 
 
 
 
 
GÜNDEMİN 30.MADDESİ
KARAR NO:269
 
Özü; Kepez İlçesi, Altınova Sinan Mahallesi sınırları içerisinde 25027 ada 6 ve 8 parsel numaralı taşınmazların E=0,40 Hmax=6,50 yapılaşma koşullarına sahip Akaryakıt LPG ve Servis İstasyonu kullanım kararının E=0,80 Hmax= Serbest yapılaşma koşullarına sahip Ticaret Alanına dönüştürülmesine yönelik 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliğine uygun olarak hazırlanmış olan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk
 
GÜNDEMİN 31.MADDESİ
KARAR NO:270
 
Özü; Kepez İlçesi, Baraj Mahallesi sınırları içerisinde 0,40 emsalli yapılaşma koşullu adaların 0,60 emsalli yapılaşma koşullu olarak düzenlenmesine ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı'na uygun şekilde hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk
 
GÜNDEMİN 32.MADDESİ
KARAR NO:271
 
Özü; Kepez İlçesi, Habibler Mahallesi sınırları içerisinde 26756 ada 1 ve 2 parseller ile 26757 ada 1 parsel sınırlarında kalan çifte sarnıcın koruma sınırları ile plana işlenmesine ve 26758 adanın batısındaki park alanında kalan trafonun Akdeniz Elektrik Dağım A.Ş.’nin talebi üzere 26758 adanın doğusundaki park alanına taşınmasına ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk
 
GÜNDEMİN 33.MADDESİ
KARAR NO:272
 
Özü; Kepez İlçesi, Ahatlı Mahallesi sınırları içerisinde 8687 ada 5 ve 6 parsel numaralı taşınmazların PTT ve Polis Karakolu alanından Cami Alanına dönüşmesine ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı'na uygun olarak hazırlanmış olan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 34.MADDESİ
KARAR NO:273
 
Özü; Kepez İlçesi, Altınova Düden Mahallesi sınırları içerisinde 28534 ada 1 parsel numaralı taşınmazda bulunan ibadet yeri sınırlarının yeniden düzenlenmesine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 35.MADDESİ
KARAR NO:274
 
Özü; Kepez İlçesi, Kültür Mahallesi sınırları içerisinde 10181 ada 5 parsel numaralı taşınmazda bulunan Sağlık Ocağı Alanının Belediye Hizmet Alanı olarak düzenlenmesine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
 
GÜNDEMİN 36.MADDESİ
KARAR NO:275
 
Özü; Kepez İlçesi, Çankaya Mahallesi sınırları içerisinde 27533 ada 1 parsel numaralı taşınmazın 4 kat kullanım kararının Yençok=7 kat olarak düzenlenmesi ve plan notu eklenmesine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 37.MADDESİ
KARAR NO:276
 
Özü; Kepez İlçesi, Çankaya Mahallesi sınırları içerisinde 27537 ada 1 parsel ve 27238 ada 1 parsel numaralı taşınmazların birleştirilerek yeniden düzenlenmesine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 38.MADDESİ
KARAR NO:277
 
Özü; Kepez İlçesi, Fabrikalar Mahallesi sınırları içerisinde 1240 ve 1241 parsellere ilişkin Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü'nün 12/07/2016 gün 2980 sayılı yazısına istinaden hazırlanmış olan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 39.MADDESİ
KARAR NO:278
 
Özü; Kepez İlçesi, Habibler Mahallesi sınırları içerisinde 26657 adanın omurga çizgisinin (ada orta çizgisi) kaldırılmasına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 40.MADDESİ
KARAR NO:279
 
Özü; Kepez İlçesi, Düdenbaşı Mahallesi sınırları içerisinde 10128 ada 1,2 ve 3 parsel numaralı taşınmazların10 m olan yan bahçe çekme mesafelerinin 5m. olarak düzenlenmesine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 41.MADDESİ
KARAR NO:280
 
Özü; Kepez İlçesi, Karşıyaka Mahallesi sınırları içerisinde 3094 ada 1 parsel numaralı taşınmazın Konut Alanından Özel Açık Spor Tesisi Alanı olarak düzenlenmesine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
 
GÜNDEMİN 42.MADDESİ
KARAR NO:281
 
Özü; Kepez İlçesi, Şelale Mahallesi sınırları içerisinde 239 ada 3 ve 4 parsel numaralı taşınmazların tevhit edilerek İBT (İsteğe Bağlı Ticaret) kararı getirilmesine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği konusunun; görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 43.MADDESİ
KARAR NO:282
 
Özü: Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun aldığı 18/01/2016 tarih ve 4470 sayılı kararı kapsamında Antalya İli Merkez Kepez İlçesi Ahatlı Mahallesi 1240, 1241 Parseller üzerinde bulunan ve Antalya Pamuklu Dokuma A.Ş.’nin maliki olduğu taşınmaza ait tapunun, fabrika binasının Bilim ve Teknoloji Müzesi yapılmak üzere Antalya Pamuklu Dokuma A.Ş’nin Genel Kurulundan Antalya Kepez Belediyesine tahsisi için talep edilmek üzere Belediye Başkanına yetki verilmesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk.
 
GÜNDEMİN 44.MADDESİ
KARAR NO:283
 
Özü; Antalya Büyükşehir Belediye Meclisinin, 10 Haziran 2016 tarih ve 619 sayılı kararı ile uygun bulunan 1/5000 ölçekli nazım imar planına istinaden hazırlanmış olan, Kepez İlçesi Varsak Demirel Mahallesi sınırları kapsamında uygulamaya yönelik sorunu çözmek amaçlı yapılması öngörülen plan revizyonu teklifinin görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildi.
 
ANTALYA KEPEZ BELEDİYE MECLİSİNİN 04/08/2016 TARİHİNDE
YAPTIĞI 7.BİRLEŞİMİNİN II.OTURUMUNA AİT TOPLANTI TUTANAK ÖZETLERİDİR.
 
Yapılan yoklama sonunda; Üye Mesut KOCAGÖZ,Ali AKDEMİR,Hasan DEMİR,Mehmet YARBAŞ,Bahattin BAYRAKTAR,Ali FİDAN,Serhat DEMİR,Dilaver TANIK,Elif Derya CANBULUT,İsa SARPDAĞ,Musa BATU,Ramazan ÇAKIR,Durmuş DEMİR,Mehmet BALIK,Adnan KABAAĞAÇ,Adem ÇELİK,Abdullah BAYRAM,Osman BULUT,Ahmet SABIR,Tevfik ÇETİNEL,Muharrem TUFAN,Şahali İNCE,Kadir ZEYBEK ve Osman HANEDAN’ın hazır bulunduğu Üye Esat GÖYÜK,İsmail AFŞAR,Hatice SÜTCÜ, Mustafa Fatih AVŞAROĞLU,Murat MENZİLCİOĞLU,Rüştü PEKER,İsmail ULUSOY,Süleyman ACAR,Ali Baki SARICA,Mahmut TOPAL,Servet YILDIZ, Ekrem ERSOY ve Erdoğan YARBAŞ’ın bulunmadığı ve çoğunluğun olduğu anlaşılmakla, toplantı saat 15:36’da Belediye Başkanı Hakan TÜTÜNCÜ; tarafından açıldı.
 
KARAR NO:284
 
Özü:Tüm hisseleri Belediyemize ait  Antalya Kepez İnşaat Mühendislik Özel Eğitim Danışmanlık Hizmetleri İhtiyaç Maddeleri Turizm Sanayi Ticaret A.Ş.’nin 2016/02 sayılı Yönetim kurulu kararı ile 1.000.0000,00 TL olan sermayesinin 2.000.000,00 TL arttırılarak 3.000.000,00 TL ye çıkartılmasının uygun bulunduğuna oy birliği ile karar verildiği hk. 
 
Başkan; gündemde yazılı  konuların ve Önergelerin karara bağlandığını, AĞUSTOS/2016 ayı olağan toplantısının sona erdiğini, alınan kararların Kepez’imize ve Antalya’mıza hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek katılımlarından dolayı tüm üyelere teşekkür edip. Toplantıyı kapattığını üyelere duyurdu. 04/08/2016 
 
      Hakan TÜTÜNCÜ              
       Belediye Başkanı
Belediye Meclis Başkanı
                                                              Hasan DEMİR                            Ramazan ÇAKIR          
                                                                Divan Kâtibi                                 Divan Kâtibi
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz