Bahattin BAYRAKTAR


Meslek: İş adamı
Özgeçmiş: 08.05.1970 tarihinde Bayburt ili Aydıntepe ilçesi Günbuldu köyünde doğdu. İlköğrenimi Günbuldu İlköğretim Okulunda, Ortaöğretimini Antalya/Kepez Hızır Reis Meslek ve Teknik Lisesinde tamamlamıştır. Halen Eskişehir Anadolu Üniversitesi Emlak ve Yönetim Bölümünde yüksek öğrenimine devam etmektedir.
- 1990-1998 yılları arasında İhlâs Holding bünyesinde 3 yıl çalışmış, 5 yıl süreyle de farklı pozisyonlarda yöneticilik yapmıştır.
- 1999 yılında kendi işini kurarak boya toptancılığı, inşaat taşeronluğu ve müteahhitlik yapmıştır.
- 2001 yılında AK Parti Antalya Merkez İlçe Yönetim Kurulu Kurucu Üyeliği, İlçe Başkan Yardımcılığı, İlçe Başkan Vekilliği görevlerinde bulunmuştur.
- 2008 yılında Kepez İlçe Kurucu Başkanlığı göreviyle Ak parti Kepez İlçe Teşkilatını kurmuş, 6 yıl Kepez İlçe Başkanlığı görevini yürütmüştür.
- 2014 Mahalli İdare seçimlerinden itibaren AK Parti Grubu Kepez Belediye Meclis Üyeliği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevini sürdürmektedir.
- 4 yıldır Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisinde AK Parti Grup Sözcülüğü ile Plan ve Bütçe Komisyon Başkanlığı görevini sürdürmektedir.
- Birçok STK’da kuruculuk ve başkanlık yapmış; Karadenizliler Derneği Başkan Vekilliği, Denge Spor Kulübü Kurucusu ve Onursal Başkanlığı, Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanlığı görevlerini halen sürdürmektedir.
- Kazanım İnş. Ltd. Şti sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Korkuteli Yemen Kahvesi İşletmeciliği yapmaktadır.
- Meclis üyemiz sporu, doğa fotoğrafçılığını, doğa yürüyüşünü ve kitap okumayı sevmekte olup, evli ve 4 çocuk babasıdır.