Kepez Belediyesi RSS Sistemi - Haberler Kepez Belediyesi RSS Sistemi http://www.kepez-bld.gov.tr/ tr <![CDATA[Kepez Tütüncü’den memnun]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6400
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, görevdeki 9 yılda sürekli gerçekleştirdiği cadde ziyaretlerini Dokuma bölgesindeki Mithat Paşa ile Mehmet Akif caddelerinde devam ettirdi. Farklı günlerde gerçekleşen ve yaklaşık 3 saat süren ziyaretlerde Başkan Tütüncü, Mithat Paşa Caddesi’nin Yükseliş ile Zafer mahalleleri bölümünde ve Mehmet Akif Caddesi’nin Ulus Mahallesi kısmında esnaf ve bölge sakinleriyle bir araya geldi.
Tütüncü, ziyaret ettiği işyerlerinde çaylarını içip, sohbet ettiği esnafın hatırını sordu ve taleplerini dinledi.

Tütüncü mesaisini halkın içinde yapıyor

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretlerde Tütüncü, cadde boyunca karşılaştığı her yaştan vatandaşlarla da tokalaştı ve sohbet etti. Başkan Tütüncü, vatandaşların isteklerini not altı ve bu isteklerin karşılanması için bürokratlarını görevlendirdi. Tütüncü, apartmanların pencerelerinden ve balkonlarından kendisine ilgi gösteren hemşehrilerini de selamladı. Kepezlilerin selfie çekme isteğini yerine getiren Tütüncü, çeşitli hediyelerle çocukları da sevindirdi.

Çocukluk anılarını tazeledi

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü,  cadde ziyaretinde 1990’lı yıllarda yaşadığı Ulus Mahallesi’ndeki hayatta olan büyüklerini ve çocukluk arkadaşlarını da unutmadı.  Tütüncü, çocukluğunda gittiği dükkanları ve çocukluk arkadaşını evinde ziyaret ederek, anılarını yâd etti.

Dokuma semtinden Dokuma teşekkürü
Bölge esnafı ve sakinleri, Başkan Hakan Tütüncü’nün daha önce de birçok kez kendilerini ziyaret ettiğini belirterek, “Başkanımızın sürekli yanımızda olmasından, alçak gönüllüğünden ve hizmetlerinden çok memnunuz. Eski Dokuma Fabrikası alanını yeniden bize armağan etmesinden ve burada yaptığı yeşil alan, müze düzenlemelerinden dolayı kendisine teşekkür ederiz.” ifadesini kullandı.  

“Mutluluğum, halkımla gönül gönüle olmak

Tütüncü, ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada ise şunları söyledi: “Şehrin caddelerinde, sokaklarında her yaştan hemşehrimle gönül gönüle olmak en büyük mutluluğum. Cadde cadde gönüller aldık, talepleri doğrudan dinledik. Esnaflarımızı da ziyaret ettik. Hatırlarını sorduk, taleplerini dinledik.
Ulus Mahallesinin meşhur Yuva Apartmanını ziyaret ettim. Çocukluk arkadaşım Erdal\'ın evine konuk oldum. Eski günleri, çocukluk hatıralarımızı konuştuk, hasret giderdik.”
Başkan Tütüncü, Dokuma bölgesinde ilçenin diğer caddelerinde ziyaretlerin devam edeceğini de sözlerine ekledi. Belediye meclis üyeleri de, ziyaretlerde Başkan Hakan Tütüncü’ye eşlik ediyor. ]]>
2018-02-16 12:07:17
<![CDATA[Çiçek gibi bir Kepez]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6399
Antalya’nın en fazla yeşil alana sahip merkez ilçesi Kepez, birinciliğini açık ara sürdürmek için her yıl on binlerce bitkiye can veriyor. Kepez Belediyesi’ne ait seralarda tohumlanan ve yetiştirilen çiçekler, ilçede bulunan park, bahçe, okul, cami yol ve caddelerin peyzajında kullanılıyor. Geçtiğimiz yıl 110 bin bitkinin yetiştirildiği seralar da, 2018 yılında da yeni tohumlama çalışmaları devam ediyor.

2017’de 110 bin çiçek üretildi

Hem peyzaj maliyetini aza indirerek tasarruf sağlayan, hem de uzman ellerde yetiştirilen çiçeklere can veren seralarda onlarca personel çiçek gibi bir Kepez için çalışıyor. Her yıl kendi ürettiği çiçeklerle süslediği parkları ile Antalya’nın hem oksijen kaynağı hem de görsel şöleni olan ilçede yeni çalışmalar önümüzdeki aylar için sürerken, 2017 yılında  yetiştirilen 110 bin bitki Kepez’in güzelliğine güzellik kattı.

Seralardan Kepez’in sokaklarına

Tohumdan üretim çalışmaları ile 3 bin adet keçi boynuzu, andız ve mazı, 13 bin adet sokak benjamini, çelikten çalı grubu üretimi  Akşam Sefası, Japon Gülü, Begonvil, Taflan, Çin Gülü, Yasemin, Ligustrum, Gül, Şimşir Taflan, Shefflera, Kaya Sarmaşığı, Ruellia, Biberiye, Kauçuk, İç Mekan Benjamin,Oya,Hanımeli ve Lavanta gibi çeşitlerden 50 bin adet, 500 adet kolyoz, 500 adet echeveira, 15 bin adet alternanthera, 5 bin adet sedum, 2 bin adet ficus repens, 15 bin adet telgraf, 5 bin adet irissina, bin adet cana ve 44 bin adet çalı bitkisi ve örtücü üretimi, geçtiğimiz yıl boyunca tamamen Kepez Belediyesi seralarında üretildi.

Kepez çiçek açıyor

Her yıl kendi ürettiği birbirinden özel bitki ve çiçeklerle şehri güzelleştiren Kepez Belediyesi, bu yıl için önceki yılların üzerinde bir sayıyla her yıl daha da güçlenen faaliyetler için çalışıyor. İlçenin kabuk değiştiren mahallelerindeki park, bahçe, yol, cami ve okullar çiçek açıyor. ]]>
2018-02-16 12:01:24
<![CDATA[Kepez’de dev dönüşüm]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6398
Kepez Belediyesi, Kepez’e büyük değer kazandıracak dev bir projeye daha imza attı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün Kepez’i modern bir kent haline getirmek için başlattığı temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, projenin yapımını üstlenen Hüseyin Samut ve Bekir Samut, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Tülay Beşkonak Özçay, AK Parti Kepez İlçe Başkanı İbrahim Ethem Taş, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

“Binaların değil, kentin dönüşümü”
Temel atma töreninin açılış konuşmasını proje yapımını üstlenen Hüseyin ve Bekir Samut kardeşler yaptı.  Kürsiye çıkan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de Yeni Emek Mahallesi’ndeki kentsel dönüşümün hangi aşamalarda gerçekleştirildiğini anlattı. “Vatandaşımız kentsel dönüşümü hangi firma ile yapacağına, hangi mimarla, mühendisle yapacağına kendisi karar vermiştir” diyerek sözlerine başlayan Başkan Tütüncü, “Vatandaşımız kentsel dönüşümü doğrudan doğruya kendisi yapmaktadır.  Burada altının çizilmesi gereken konu bir gecekondu stokunun ortadan kaldırılması değil, tam tersine tamamı iskanlı, tamamı ruhsatlı olan ekonomik ömrünü tamamlamış yapıların değiştirilmesi, yenilenmesi gündemdedir. Buranın kentsel dönüşümünde aslında binaların dönüşmesi değil, kentin dönüşmesi söz konusu olmuştur.” dedi.

Proje için çok büyük emekler verildi
Mahallenin sosyal donatıları ile konut alanlarıyla, eğitim alanları ve yeşil alanları ile sil baştan hamur haline getirilip yeniden düzenlendiği bir planlamayı burada gördüklerine değinen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu gerek vatandaşlarımızın ikna edilmesi noktasında, gerekse büyükşehir belediyesi meclisinden planlamaların geçmesi noktasında çok büyük emekler verilerek oluşturulmuş, bir dönüşümdür. Yaklaşık 3,5 yıllık önemli bir mücadelemizin neticesini mutluluğa dönüştürmek için bir aradayız. Bu projede katılımcılığı esas aldık. Bu planlamayı hazırladıktan sonra, bunu referanduma sunduk. Emeği geçen bütün herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Katılımcı bir anlayışla yüzde 90’dan fazla kabul oyu alan bu referandum neticesinde planlamayı yaparken Büyükşehir Belediye Başkanımıza da göstermiş olduğu yakın ilgiden, destekten ve katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun.”

“Işık tutacak, ufuk açacak”
“3,5 yılın sonunda mutluluklarımızı büyütmek için bir araya geldik. Ben inanıyorum ki, ekonomik ömrünü tamamlamış mahallelerimiz açısından da bu kentsel dönüşüm modeli  ışık tutacak, ufuk açacak bir kentsel dönüşüm modeli olacak. Biz binaları yenilemekle kalmıyoruz, aslında Kepez’in konforunu, aslında Kepez’in yaşam kalitesini de bu konutlarla birlikte yükseltiyoruz. Çok daha güzel projeleri birlikte geliştirecek ve yine hep beraber yaşayacağız. Özellikle Masa dağının eteklerindeki 5 mahallemizin bu anlam ve bu mantıkla kentsel dönüşüme hazırlanması noktası son aşamasına gelmiştir.  Göçerler, Fatih ve Çamlıbel Mahallelerimiz benzer bir dönüşümü ve benzer bir revizyonu talep etmiş, büyükşehir belediye başkanımızla  istişare ile onların taleplerine de cevap vermiş durumdayız. Süreç devam ediyor.”

‘Şehrin merkezinde yeni bir Antalya kuruluyor’
Santral mahallesindeki kentsel dönüşüm konusuna da değinen Başkan Tütüncü, “Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşümünü Antalya Büyükşehir Belediyemiz Kepezaltı ve Santral Mahallemizde, yani bizim ilçemizde uygulamaktadır. Şehrin kalbinde, şehrin merkezinde yeni bir Antalya kuruluyor moddosu ile bunun tanıtımı bütün Türkiye çapında yapılmaktadır. Önümüzdeki günlerde Gülveren’de de çok önemli bir kentsel dönüşüm modelini hep beraber hayata geçireceğiz. 5 tane kentsel dönüşüm projesi her biri birbirinden ayrı, aynı amaca hizmet eden kentsel dönüşüm projeleridir. Kepezdeki yaşam standartlarını, Kepez’deki sosyal yaşantıyı güçlendirmeyi ve üst seviyelere taşımayı hedeflemektedir. Bütün kentsel dönüşüm projelerinde Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kepez Belediyesi’nin neredeyse Türkiye’nin hiçbir yerinde görülmeyecek kadar örnek bir işbirliği içinde el ele vermesi ve gönül gönüle vermesi vardır. Burada bir zihniyet dönüşümünü de görmüş oluyoruz. Demek ki idareler, ilçe belediyeleri ve büyükşehir belediyeleri birlikte hareket etmeyi başarırlarsa aynı noktaya odaklanırlarsa arkasından başarı geliyor. Şehirler değişiyor, şehirler güzelleşiyor. Hayatlar güzelleşiyor. Burada çok büyük emekler var. Çok daha güzel günlerde hep beraber olacağız. Kentsel dönüşüm projesinin Kepez’imize Antalyamıza ve mahallemize, yatırımcılara ve sektöre hayırlı olmasını temenni ediyorum. “diye konuştu.
 
Türel, “Tütüncü ile iftihar ediyorum”
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’de konuşmasına Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye övgüler yağdırarak başladı. Kepezle iftihar ettiğini söyleyen Başkan Türel “Kepez Belediye başkanımızla iftihar ediyorum. Kepez’de farklı bir belediyecilik anlayışını ortaya koyuyor, bundan istifade edende güzel Kepezimiz ve Kepezliler oluyor. Kentsel dönüşümün ne kadar zor olduğunu bundan önceki tecrübelerimde yaşadım. Türkiye’nin en büyük kentsel dönüm projesini Hakan başkanımızın da desteği ile neticeye ulaştırdık. 3260 kişinin mutabakatı ile proje hızla ilerliyor. 1 milyon 300 bin metre karelik alanda yeni bir Antalya kuruluyor. 12 bin konut, 19 bin bağımsız bölüm içerisinde olacak. Mükemmel bir proje, ödüller alacak bir proje olacak.   3200 hak sahibinin konutlarını 2019 Mart seçimlerinden önce teslim etmiş olacağız. Projenin kalan kısmını 8 senede tamamlamış olacağız” dedi.

“Kepez için iddialı konuştum”
Siyasete girdiğinde “Kepez Antalya’nın arka bahçesi değil, ön bahçesi olacak” diyerek iddialı konuştuğunu hatırlatan Başkan Türel, “Sahildeki belediyeler neyse Kepez’de aynı refah düzeyine ve aynı kaliteye kavuşacak demiştim. Bu konuda ilk dönemde önemli adımlar attık. 2009-2014 yıllarında ise hiç destek almadan önemli çalışmalar yürüttü, destek alamadığı için büyükşehir in yapması gereken işleri de kendisi yapma maharetini gösterdi. 2014’de bir iddialı söz daha orta koydum. Hakan Başkan 2009-2014’de tek kanatla uçtu, şimdi 2014’de Büyükşehiri AK Partili bir belediye yaparsanız Kepez’i o zaman çift kanatla uçuracağız demiştik.  Bugün Kepez artık çift kanatla uçuyor diyebiliriz” 

Kepez’in marka değerine katkı sağlayacak
Kepez’in katma değerine, marka değerine ciddi katkı sağlayacak bir proje olduğunu belirten Türel sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu projede Samut inşaat çok büyük cesaret gösteriyor.  Samut inşaat önemli projelere imza atıyor. İnşallah bu projede de emeklerinin karlılığını alırlar. Kepez’in nasıl gelişim gösterdiğini anlatmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Yakında başlayacak raylı sistem, alt yapı tesisleri, bağlantı yolları, çevre yolu projesi ile Kepez çok önemli hizmetleri görüyor, kentsel dönüşüm projeleri ile de taçlandırıyor. Hakan başkanın çabaları olmasa bugün bu proje burada olmazdı. Katılımcı anlayışla, halka sormak suretiyle Referandumla şeffaf bir yönetim anlayışı açısından da fevkalade önemlidir” Kepez’e ve Yeni emek mahallesine hayırlı olmasını temenni ediyorum.”
Konuşmaların ardından Yeni Emek Kentsel Dönüşüm Projesinin temeli atıldı. Ardından Başkan Tütüncü, belediyesinin turizm zabıtası aracının şoför koltuğuna oturdu,  Başkan Türel’i de yanına alarak, Yeni Emek Mahallesi Muhtarlık hizmet binasının açılışına katıldı.]]>
2018-02-15 14:16:50
<![CDATA[Kepez’de 51 çift, 14 Şubatta evlendi]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6397
Kepez Belediyesi’nin Mimar Sinan Kongre Merkezi’ndeki nikah salonun da 14 Şubat Sevgililer Günü yoğunluğu yaşandı. Unutulmaz bir tarihte dünya evine girmek isteyen 51 çift, Kepez Belediyesi Evlendirme Müdürlüğü’ne 14 Şubat Sevgililer Günü için nikah başvurusunda bulundu. Saat 13.30’da başlayan nikah kıyma işlemleri saat 20.00’da sona erdi.

Sevgililer Gününde evlendiler

Sevgilerini en özel bir günde hatırlamak isteyen çiftler tarafından kutlanan 14 Şubat Sevgililer Günü, aynı yastığa baş koymak isteyen çiftler içinde önemli bir evlenme tarihi oldu. Dünya’da Valentine’s Day olarak ifade edilen Sevgililer Gününde bu yılda Kepez’de 51 çift dünya evine girdi. En özel günde evlenmeye karar veren ilk çift Satı Yalçınkaya ve Anıl Erçin oldu. Kepez’de 51 çiftin nikahlarını nikah memuru Muhittin Durmuş kıydı.
 
 ]]>
2018-02-14 20:42:51
<![CDATA[​AKMEK öğretirken kazandıracak]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6396  
Kepez Belediyesi’nin eğitim kurumu Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları(AKMEK), iş garantili meslek kursları açıyor. Kepez Belediyesi, Kepez Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR ve IC Hotels arasında imzalanan protokol ile Altınova’da açılan ilk kurslar turizm sektörüne donanımlı personel yetiştirecek. İş garantili ve ücretsiz olan kurslara katılan kursiyerlerin günlük zaruri gideri(54 TL. öğrenciler için 40,5, işsizlik ödeneği alanların 27 TL.) ve kısa vadeli sigorta giderleri İŞKUR tarafından karşılanacak.
 
M.E.B  onaylı sertifika
 
Kadın ve erkek 18-40 yaş arası kat görevlisi ve meydancı kursları, 18-28 yaş arasındaki kadın ve erkek katılımcılara da bar ve servis komiliği eğitimi verilecek. Her biri 25’şer kişilik olan sınıflardaki dersler, haftada 5 gün ve günde 8 saat olacak. M.E.B onaylı sertifika alanlar, IC Hotels de uygulamalı eğitime devam edecek. Başarılı olanlar hemen istihdam edilecekler.
 
Teorik ve uygulamalı eğitim
 
Kursların başlama tarihi, katılımcıların başvurularını tamamlamalarına göre belirlenecek. İlk grup teorik eğitimlerini tamamlayıp uygulamaya geçtiği sırada, aynı eğitim başka öğrencilerin katılımı ile devam edecek. Otellerin talebini karşılamak üzere aşçılıktan bahçıvanlığa kadar diğer otel departmanları için gereken meslek eğitimleri de AKMEK de verilecek.
 
AKMEK 20 noktada
 
Ayrıca AKMEK’in 20 noktada verdiği bilgisayar, yabancı diller, kültür, sanat, sosyal ve meslek edindirme konularındaki standart eğitimlerinin ikinci dönemi başladı. Her iki kursların başvuru kayıtları Sakarya Bulvarı’ndaki AKMEK merkezinden yapılacak. Eğitimlere katılmak isteyen kursiyerler gerekli bilgileri 326 40 80 nolu telefondan alabilecekler.
 ]]>
2018-02-14 20:39:53
<![CDATA[Yeni Emek’te Şimdi Dönüşüm Zamanı]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6395
Kepez Belediyesi Yeni Emek Mahallesi’nde Kentsel Dönüşümün temellerini atıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün daha konforlu ve değerli konutlar ile daha güzel bir şehir anlayışı ile Yeni Emek Mahallesi’nde hayata geçirilecek Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temeli 15 Şubat Perşembe günü saat:11.00’da atılıyor. Modern ve prestijli konutların yükseleceği mahallede Samut İnşaat tarafından gerçekleştirilecek dev proje ile ilçenin imajı modern bir kent olma yolunda hızla ilerliyor.  

Dönüşümde örnek proje

Yeni Emek Mahallesi’nde yepyeni bir yaşamı başlatacak olan kentsel dönüşüm projesi, Kepez’ e ve Antalya’ya örnek olacak. Deprem yönetmeliğine uygun, modern, konforlu ve prestijli konutların yükseleceği Yeni Emek, yepyeni emek olarak kısa sürede Kepez’in değerine değer katacak. Yeni Emek Mahallesi’ndeki proje kapsamında yıkılan muhtarlık binasının yerine de yenisi inşa edildi.

Yeni Emek’e yeni muhtarlık binası

Aliya İzzet Begoviç Caddesi üzerinde yer alan Yeni Emek Mahallesi Muhtarlık Binası, yenilenen mahalleye yakışır şekilde inşa edildi. İlçenin mahallelerine modern ve müstakil muhtar evleri inşa eden Kepez Belediyesi tarafından yapılan yeni muhtarlık hizmet merkezinin açılışı ve Yeni Emek Mahallesi kentsel dönüşüm projesi temel atma töreni Aliya İzzet Begoviç Caddesi üzerinde eski Devlet Su İşleri Lojmanları yakınında gerçekleştirilecek.]]>
2018-02-14 14:01:59
<![CDATA[Tütüncü, Bayazıt’ın şiirini Maraşlılara okudu]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6394  
Kepez Belediye Bakanı Hakan Tütüncü, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde Kahramanmaraş Kurtuluş Günü Etkinliği’ne katıldı. Kahramanmaraş’tan gelen aşıkların saz çalıp söylediği, akademisyenlerin Kahramanmaraş’ın Fransız işgalinden kurtuluşu sırasında yaşananları anlattığı gecede, 400’e yakın hemşehri buluştu. Etkinliğin yapıldığı mekanının adını taşıyan Şair Bayazıt’ın Kahramanmaraşlı olduğunu hatırlatan Tütüncü, kültür merkezinin kapılarının her zaman açık olduğunu söyledi.
 
 ‘Şükranla yad ediyoruz’
 
Milli mücadelenin verildiği yerlerin başında Kahramanmaraş geldiğini belirten Tütüncü, Sütçü İmam’dan Rıdvan Hoca’ya kadar tüm kahramanlarımızı minnetle ve şükranla yad ettiklerini söyledi. Türkiye’nin milli mücadele günlerini anlatmayı çok önemli bir kültür sanat işi olarak gördüğünü belirten Tütüncü, günümüz insanlarının o kahramanlıkları bilmemesiyle geleceğe sağlam adımlarla yürünemeyeceğini söyledi.
 
‘Aynı mücadeleyi verdik ve veriyoruz’
 
Kurtuluş günlerinin kahramanlık destanlarını hatırlayıp ibret almak ve bizden önce bu mücadeleyi verenlerle gönül bağını koparmamak gerektiğinin altını çizen Tütüncü, şöyle konuştu; “Kahramanmaraş müdafaasında bu kadar büyük emeklerle ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanması uğruna canlarından vazgeçen kahraman büyüklerimizi minnetle yad ediyorum. Anadolu coğrafyasında bu güzel vatanın dört tarafında onlara hayır duaları veren bizler, yeri geldiğinde aynı destansı mücadelenin kahramanları olmaya hazırız. Bunu da yakın geçmişimizde gördük, görüyoruz, önümüzdeki süreçte de göreceğiz. Milli tarihimize ve kültümüze, sanatımıza sahip çıkarak bir gelecek perspektifini şehrimize sunacağımızı düşünüyorum.”
 
Bayazıt’ı andı
 
Antalya Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı Yakup Gökkaya konuşmalarının ardından
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür plaketi takdim etti. İstek üzerine Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, Bayazıt’ın ünlü ‘Sana, Bana, Vatanıma, Ülkemin İnsanlarına Dair’ adlı şiirini okudu. Bayazıt’ı çok sevdiğini ifade eden Tütüncü, belediye başkanlığı döneminde yaptığı ilk kültür-sanat icraatı olan kültür merkezine Bayazıt’ın adını verdiklerini hatırlattı. ]]>
2018-02-14 13:57:04
<![CDATA[Tütüncü’den STK’lara Teşekkür]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6393
Kepez Belediyesi’nin şehrin sorunlarının konuşulduğu, var olan birlik ve beraberliğin pekiştirildiği şehir buluşmaları programının konuğu ilçedeki sivil toplum kuruluşları (STK) ile hemşehri dernekleri oldu.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün ev sahipliğinde Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen buluşmaya Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, AK Parti Kepez İlçe Başkanı İbrahim Ethem Taş, belediye meclis üyeleri, Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş, hemşehri dernekleri ile ilçedeki sivil toplum ve gönüllü kuruluşlarından 350 davetli katıldı.
Başkan Tütüncü, buluşmada salondaki masaları tek tek dolaştı ve ellerini sıktığı konuklarıyla sohbet etti.

“Salonda Türkiye ve Antalya’nın güzellikleri var”
Yemek ikramının da yapıldığı şehir buluşmasında bir konuşma yapan Başkan Tütüncü, “Bu salonda Türkiye’nin ve Antalya’nın dört bir yanının güzelliği var. Sporcularımızdan engellilerimize, hemşehri derneklerimizden cami yaptırma yaşatma derneklerimize, eğitimden kültüre, sanat ve şehit ailelerimize kadar bütün sivil toplum kuruluşlarımızın gönüllülerini yemekte görmek büyük bir mutluluk.” diye konuştu.

“Gönülden gönüle bir yol kuruyoruz”
Şehir buluşmalarında kentin, ilçenin kanaat önderleriyle, STK ve kamu kurumlarının temsilcileriyle çeşitli zamanlarda bir araya geldiklerine işaret eden Tütüncü  “Aslında büyük bir aile olduğumuza vurgu yaptığımız şehir buluşması toplantılarında gönülden gönüle bir yol kuruyoruz. Bir şehirde yaşayan insanlar, aile olma şuuruna sahip olmuşlarsa orada birlikte, beraber yaşaya bilme kültürünü en iyi şekilde ortaya koyabilirler. Yeri geldiğinde önemli başarılara imza atabilirler ya da ihtiyaç duyulduğu vakit ulusal zorluklara birlikte göğüs gerebilirler.” ifadesini kullandı.

 “STK’larla beraber olmak bizim için onurdur”
Başkan Hakan Tütüncü, “Birliğimiz; beraberliğimizi ve kardeşliğimizi aynı ortamda güzel bir şekilde yaşama, birbirimizle zenginleşme anlayışımızı güçlendiren bir husus olur.” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Sivil toplumun her noktasıyla bugüne kadar bunu başarabilmeye gayret ettik. Allah şükürler olsun geride bıraktığımız zaman zarfında birbirimizle tanış, arkadaş ve kardeş olduk; birbirimizi bütünledik, birbirimizle zenginleştik. STK’larımızın davetlerine koşa koşa icabet ettik. Derneklerimizle, sendikalarımızla, sivil toplumun gönüllü kuruluşlarıyla beraber olmayı kendimiz için onur saydık.”

“STK’lar önemli işlere imza atıyor”
Tütüncü, STK’ların Kepez’de önemli işlere imza attığına dikkat çekerek, şunları kaydetti:  “Hemşehri derneklerimizin kendi kültürlerini Antalya’da yaşatmaları memnuniyet vesilesi. Eğitime yönelik hizmet derneklerimiz, devletin vermekte zorunlu olduğu eğitim çalışmalarına olumlu katkılar sunuyor. Spor kulüplerimiz de gençlerimizi sağlıklı bir yaşama davet ediyor. Çeşitli kültür ve sanat derneklerimiz ise milli tarih ve kültürümüzün derinliklerindeki güzellikleri çeşitli vesilelerle bizlerle buluşturuyor.”

Teşekkür buluşması
Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasının devamında konuklarına şöyle seslendi:
“Salondaki bütün güzel insanlar, bu şehir için çok önemli işler yapıyor. Bu buluşmamızın amacı da bütün güzellikleri teşhir etmekti. Burada Kepezli derneklerimiz ve Antalya’daki hemşehri derneklerimiz var. Belediye meclis üyesi arkadaşlarımla, her birinize yapmış olduğunuz çalışmalarda göstermiş olduğunuz performanstan dolayı gönülden bir teşekkür edelim diye bu ortamı oluşturduk. Her birinize Kepez için ürettiğiniz değer, güzellikler ile oluşturduğunuz her renk için on binlerce kez Kepez adına teşekkür ediyor ve sizleri alkışlıyorum.”

“Sivil ve gönüllü kuruluşlara desteğimiz devam edecek”
Demokratik ülkelerde sivil toplum kuruluşlarının önemli olduğuna işaret eden Başkan Tütüncü, “Ama ondan daha önemli olan gönüllü olabilmek ve gönüllü kuruluşları ayakta tutabilmektir. Biz hem sivil topluma ve hem de gönüllü kuruluşlara elimizden geldiğince, imkânlarımız nispetinde her türlü katkıyı vermeye, desteği sağlamaya gayret ediyoruz. İyilik ve güzellik zemininde atmış olduğumuz adımları sizlerle birlikte büyütebilmekte önümüzdeki süreçte en önemli hedefimizdir. Güzellikleri büyütmek için atacağımız her türlü adımda belediyemiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da imkânlarını azami ölçüde sivil ve gönüllü kuruluşlarla olmaya devam edecek.” diyerek konuşmasını tamamladı.  
Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek  de konuşmasında kamu yönetiminin başarısını belirleyen önemli faktörlerden birisinin de o bölgedeki sivil toplum kuruluşları olduğuna dikkat çekti.
 ]]>
2018-02-14 13:49:04
<![CDATA[ ‘Ulusal Müzik Ödülleri’ne Muhteşem Final]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6392   
Kepez Belediyesi 4. Ulusal Müzik Ödülleri’nin final gecesi ve ödül töreni Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve eşi Dr Ayşe Tütüncü’nün ev sahipliği yaptığı final gecesine Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, AK Parti Kepez İlçe Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sanatçılar ile çok sayıda davetli katıldı.
Bir televizyon kanalından canlı olarak yayınlanan, ‘Sahne Sırası Sende’ sloganıyla genç müzisyenlere yeteneklerini sunma imkanı sunan yarışmanın jüri üyeliğinin ise çok özel konukları vardı.

Ünlü sanatçılar yarışmada
Eurovision Şarkı Yarışması\'na 1975 yılında ilk kez katılan Türkiye\'nin, ‘Seninle Bir Dakika’ adlı yarışma eserini seslendiren Semiha Yankı ile ‘Kan ve Gül’ şarkısıyla tanınan İskender Doğan jüri de yer alarak, yarışmaya katılan gençlere moral verdi.
Türk Anadolu rock ve pop müziği türünde 70’li yılların nostalji şarkılarının seslendirildiği yarışmaya, Antalya, Burdur, Isparta, Konya, Ankara ve çeşitli ilçelerden 15-25 yaş arası 187 aday başvuru yaptı. Ön eleme ve yarı finalin ardından 14 aday finale kaldı.
Final gecesinde yarışmacı adaylar, kuliste kendisiyle yapılan röportajın ardından,  siyah-beyaz televizyonların ve 70’li yılların ses sanatçılarının fotoğraflarının kullanıldığı sahneye davet edildi.

70’li yılların nostalji şarkılarını seslendirdiler
Genç müzisyen adayları, 70’li yılların nostalji şarkılarını, orkestra ve Yusuf Yıldız (Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlisi), Özkan Şenyurt (avukat ve sanatçı), Alper Kuş (ses sanatçısı), İskender Doğan ve Semiha Yankı’dan oluşan jürinin önünde canlı olarak seslendirdi. Finalistlere, canlı performanslarında salonda bulunan aileleri ve arkadaşları alkışlarıyla ve dövizlerle destek verdiler. Sanatçı adayları, şarkılarını seslendirdikten sonra performanslarıyla ilgili yorumları da jüriden dinlediler.
Yarışmada ilk üçe giren isimlerin açıklanmasından önce Semiha Yankı ‘Seninle Bir Dakika’ adlı eserini, İskender Doğan da ‘Kan ve Gül’ şarkısını seslendirdi.

Gençleri sanat, kültür ve sporla buluşturmaya önem veriyoruz”
Daha sonra sahneye davet edilen Başkan Hakan Tütüncü, tebrik ettiği 14 adaya gitar hediye etti. Yarışmanın jüri üyelerine teşekkür plaketi veren Başkan Tütüncü, konuşmasında şunları söyledi: “Kepez’in 600 bine yakın nüfusu var. Nüfus olarak 56 ilden daha büyüyüz.  Kepez’de 18 yaşın altında100 binden fazla kardeşimiz yaşıyor. İyi bir şehir meydana getirmek için her şeyden evvel kültür ve sanatı merkeze almayı, kültür ve sanatla birlikte gençleri geleceğe taşımayı, onları kültüre, sanata, spora yönlendirmeyi en önemli şehircilik faaliyet olarak görüyoruz. O nedenle gençlerimizi başta kültür ve sanat devamında spora yönlendirmek, eğitimin kalitesini artırmak, onları güzel bir insan haline getirmek en önemli önceliğimiz oldu. Bu müzik yarışmasının 4. sü yapılmışsa, 187 genç kardeşimiz yarışmaya müracaat etmişse ve böylesi güzel bir salonda muhteşem bir prodüksiyonla bir program yapılmışsa o zaman doğru yoldayız demektir. 

“ En güzelini yaptık, daha iyisini de yapacağız”
Geçtiğimiz yıl, güzel bir müzik ödülleri yarışması düzenlemiştik. Önceki de güzeldi. Ama bu yıl en güzelini yaptık. Gelecek yıl kendimizle yarışacağız ve çok daha güzelini yapacağız. Hem katılımcı sayımız artacak hem de üstatlarımızın eleştirileri doğrultusunda zihnimde yeni fikirler oluştu, onları hayata geçireceğiz. Hedef daha iyi bir gençlik, hedef daha iyi bir gelecek. Yarışmacılara cesaret veren İskender Dağ ve Semiha Yankı’ya teşekkür ederim.”
İşte dereceye giren isimler!
Konuşmaların ardından programın sunucusu Bülent Yurdakul, Kepez Belediyesi 4. Ulusal Müzik Ödülleri’nin ilk üçe giren ismini açıkladı.
Beyza Başpınar, Sana Vurgunum, adlı eseriyle 1., Pelin Uzun Sultan-i Yegah şarkısıyla 2., Mesut Melih Gökçe de  ‘Ya Sonra’ adlı eseriyle 3. oldu.
Birinciye 7 bin TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye 3 bin TL para ödülü verildi.
 
 ]]>
2018-02-13 13:21:20
<![CDATA[​Tütüncü’den öğrencilere canlı yayında hizmet ]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6391  
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ‘Gençlik Buluşmaları’ etkinliği kapsamında belediyesinden istenen talepleri jet hızında gerçekleştirmeye devam ediyor. Eğitime gösterdiği özel ilgisi herkesçe bilinen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ‘Kepez Gençlik Buluşmaları’na Karatay Anadolu Lisesi’nde devam etti. Öğrenciler tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Başkan Tütüncü’nün, her zaman olduğu gibi gençlerle buluşması sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayımlandı.
 
‘Tutmayacağım sözü vermedim’
 
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, etkinliğin büyük bir bölümünde sözü gençlere bıraktı. Öğrenciler okulun spor takımı, kütüphane ve bilişim sınıfı gibi konularda destek istedi. Söz alan bir öğrenci talebini iletip, olumlu yanıt aldıktan sonra, “Bu sözde mi kalacak, yoksa yapacak mısınız?” sözü üzerine Başkan Tütüncü; “Bugüne kadar söz verip de yapmadığım hiçbir iş olmadı. Sözümün arkasındayım” dedi.
 
Öğrencilerin talebini iletti
 
Bir başka öğrenci de, toplu ulaşım araçlarının okulun önünden geçmesine alıştıklarını, ancak Yeşilırmak ile Gazi Bulvarı’nın kesiştiği kavşağın tamamlanmasıyla ulaşım araçlarının güzergahının değişmesinden dolayı yaşanan sıkıntıyı aktardı.  Başkan Tütüncü, bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanı Hülya Atalay’ın telefonla aranmasını isteyerek, canlı yayında telefonun hoparlörünü de açarak, öğrencilerin talebini iletti.
 
Canlı yayında canlı bağlantı
 
Sosyal medya üzerinden yayın yapan kameralar karşısında canlı telefon bağlantısını gerçekleştiren Başkan Tütüncü’nün görüşmesinde şu ifadeler yer aldı; “Hülya Hanım şu anda Karatay Anadolu Lisesi’ndeyim. Öğrencilerimiz otobüs durağının kendilerine yakın olmasına alışmışlar. Okul çıkışı dershaneye giderken zorlanıyoruz diyorlar.”
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanı Hülya Atalay da, “Biz bir inceleme yapalım. Öğrencilerimizi nasıl rahatlatacağımıza dair bir planlama yapıp, kendilerini bilgilendirelim.”
C anlı yayında gerçekleştirilen görüşmenin ardından, Başkan Tütüncü, öğrencilerden Atalay’ı alkışlayarak teşekkür etmelerini istemesi üzerine, salonda alkış tufanı koptu. Gençlik Buluşmaları etkinliğinde Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy ve Okul Müdürü Akif Tekelioğlu eşlik etti. ]]>
2018-02-12 17:11:44