Kepez Belediyesi RSS Sistemi - Haberler Kepez Belediyesi RSS Sistemi http://www.kepez-bld.gov.tr/ tr <![CDATA[​Kepezli çocuklara demokrasi laboratuvarı]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6210  
Antalya’nın ilk ve tek çocuk meclisi olan Kepez Belediyesi Çocuk Meclisi’nin 6. Genel Kurul Toplantısı, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kepez’deki tüm ilkokul ve ortaokulların temsilci gönderdiği genel kurulda, 2017-2018 yılının komisyonları belirlendi, Ahmet Coşkun Bulut Ortaokulu öğrencisi Emirhan Solmaz’da meclis başkanlığına oy çokluğuyla seçildi.
 
“Demokrasi deneyimi yaşıyorlar”
 
Çocuk Meclisi 6. Genel Kurul Toplantısına katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu meclisin çocuklarımız için hem bir şehir yönetimi, hem de demokrasi deneyimi yaşadıkları bir laboratuvar olduğunu vurguladı. Geçen yıllarda çocukların yaptıkları çalışmalar neticesinde ortaya koydukları şehircilik fikirlerini Kepez Belediye Meclisi’nde anlattıklarını hatırlatan Başkan Tütüncü, öğrencilerin büyüyüp de küçülmüş hallerini görünce çok mutlu olduklarını söyledi.
 
Çocuklara uygulamalı eğitim
 
Eğitim müfredatlarındaki yönetim şekilleri ile ilgili teorik bilgilerini burada deneyimlediklerini belirten Tütüncü, “Çocuklarımız buraya seçilerek geliyor, tüm okullar temsil ediliyor. Bu demokrasiyi öğrenme bakımından önemli. Başkan adayı oluyorlar, seçime giriyorlar, komisyonlarda rol alıyorlar. Böylelikle demokratik bir toplumun nasıl idare edildiğiyle ilgili deneyim kazanıyorlar” diyerek, çocuk meclisinin nasıl çalıştığını açıkladı.
 
“Atatürk çocukları çok önemserdi”
 
Kuruluşu 23 Nisan 2012 olan Kepez Belediyesi Çocuk Meclisi’nin Antalya’nın ilk ve tek çocuk meclisi olduğunun altını çizen Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Burada çok büyük bir incelik var. 23 Nisan 1920’de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde birinci TBMM kuruldu. Atatürk ve silah arkadaşlarının, milliyetperver insanların kurduğu meclis, ‘egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ demiştir. Devletimizin tarihinde meclisimizin kuruluşu çok önemlidir. Kurtuluş Savaşı kazanıldı, meclis kuruldu ve ilk icraat olarak Atamız, 23 Nisan’ı çocuklara bayram ilan etti. Güçlü diktatörlerin olduğu dünya siyasetinde çocukları önemsemek ve çocuklar için bayram ilan etmek, bu bayramı Türkiye’nin en önemli gününe isabet ettirmek, büyük bir vizyon gereğidir. Bu vizyonun sahibi Atatürk’tür. Neden Atatürk Türkiye’nin en önemli bayramını çocuklara armağan etti. Çünkü çocuklar ülkenin yarınıdır. Ülkeler çocuklara önem vermiyorsa, aslında geleceklerine önem vermiyordur. Sizi önemsiyoruz, geleceğe güçlü bir şekilde taşıyabilmek en önemli vazifemiz. Bunları yaptığımızda kendimizi mutlu hissediyoruz.”
 
 ]]>
2017-11-21 11:04:41
<![CDATA[Kepez Altınova’ya yeni yollar kazandırıyor]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6209
Kepez Belediyesi, imara açılan alanlarda modern şehirleşmeye uygun yol çalışmalarını sürdürüyor.  İlçeye yüzlerce kilometre yeni yol kazandıran Kepez Belediyesi, Altınova Orta Mahallesi’ne yaklaşık 1 kilometrelik yeni bir yol kazandırıyor. Modern kentleşmenin hızla yaşandığı Kepez’de yeni yollarla ulaşım ağı güçleniyor. Şehirleşmenin içerisinde yeşil alanların, yeni yolların ve yaşam alanlarının da düşünüldüğü ilçede yeni bağlantı yolları oluşturularak hizmete açılıyor.

Hizmet için yoğun mesai

Birçok yeni yol ile ilçenin ulaşım ağını güçlendiren Kepez Belediyesi Fen İşleri Ekipleri, Altınova Orta Mahallesi Çağan Sokak’ta 300 metre uzunluğunda,  30 metre genişliğinde, Yıldız Sokak’ta da 500 metre uzunluğunda, 18 metre genişliğinde iki yeni yol kazandırıyor. Çağan Sokak yeni yapılan ekleme ile havaalanına bağlanıyor.  Bu yeni iki yol ile mahalle ve çevresine yaklaşık 1 kilometre yeni yol yapılıyor. Ekiplerin yoğun mesailerle gerçekleştirdiği yol açma çalışmaları sonucunda her iki sokaktaki yeni ulaşım ağlarının en kısa zamanda hizmette olacağını belirten Başkan Hakan Tütüncü, yeni yolların Kepez’e hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.]]>
2017-11-21 11:00:41
<![CDATA[​Kepez’de ‘Öğretmeler Günü Resim Sergisi’ açıldı]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6208  
Sanata ve sanatçıya önem veren Kepez Belediyesi bu seferde, Kepez Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ‘24 Kasım Öğretmeler Günü Resim Sergisi’ düzenledi. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde (EBKM), açılan ‘24 Kasım Öğretmeler Günü Resim Sergisi’, sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Gelenekselleşen sergi, Kepez’deki okullarda görev yapan öğretmenlerin davet edilmesiyle oluşturuluyor.
 
Tablolar öğretmenlerden
 
Çoğunluğu resim öğretmeni olan eğitmenler, çeşitli tekniklerde yaptıkları 40’a yakın resim çalışmasını bu sergide bir araya getirdi. Konu serbestliği olan sergi, EBKM’nde düzenlenen sergi tiyatro, konser gibi gösterileri ve konferansları izlemeye gelenler tarafından büyük beğeni topluyor. Çok sayıda sanatseverin katılımı ile açılışı yapılan ’24 Kasım Öğretmenler Günü Resim Sergisi’ 30 Kasım’a kadar gezilebilecek.
 ]]>
2017-11-21 10:57:22
<![CDATA[Kepez’e dev eserin temeli atıldı]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6207
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez’e büyük değer kazandıracak dev bir projeye daha imza attı. Başkan Tütüncü’nün, 2014 yerel seçimlerinde vaat ettiği 70 proje arasında yer alan “Hayalim” dediği Kepez Kent Meydanı’nın temelleri düzenlenen törenle atıldı. Kepez Kent Meydanı temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

“Devasal bir Proje’nin ilk adımı”

\"Kepez için çok anlamlı bir eserin temelini hep beraber atıyoruz\" diyerek sözlerine başlayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Bugün sadece Kepez için değil, Antalya için örnek yatırımlardan birisi olan ve şehrimize ciddi anlamda prestij kazandıracak Kent Meydanımızın temelini atıyoruz. Devasal bir projenin ilk adımı… Üzerinde bulunduğumuz bu alanın imar planlamaları yıllar yıllar evvel yapılmış olmasına rağmen üzerinde çok anlamsız  bir türlü anlam veremediğimiz çok değişik mülkiyet sorunlarının olduğu çok uğraşılması gereken bir alandı” dedi.

Mülkiyet sorunu kördüğüm haline gelmişti”

Mülkiyet sorununu nasıl çözdüklerini anlatan Başkan Tütüncü, “Öncelikle bu imar planı ile kent meydanı alanını daha da büyüttük. Sonrasında dile kolay tam 8 yıllık emeğin neticesinde buradaki mülkiyet problemlerini çözdük. Mülkiyet problemlerinden kastım burası Hazine arazi değildi, burası Vakıflara ait bir arazide değildi. Kamuya ait bir arazide değildi. 54 bin metrekarelik alanın üzerinde yüzlerce malikin olduğu, özel hukuk tüzel kişilerin olduğu, yani burada çok ciddi problemler vardı.  Mülkiyet sorununu arap saçına dönmüş, kördüğüm haline gelmiş, bir yumak gibi tek tek çözdük.  Buradaki vatandaşlarımıza belediyemizin farklı yerlerindeki arazilerinden yer göstermek, hepsiyle tek tek anlaşmak suretiyle çok büyük bir adımı burada neticelendirdik.  Yolun başında “Bu işle uğraşmayın, oranın mülkiyeti uzun yıllar çözülmez” diyenler oldu. Onlara inat bu meselenin üzerine gideceğiz, çözeceğiz dedik ve çözdük” diye konuştu.

Projenin tamamı 166 bin metre kare

Buranın şehrin vizyon noktalarından birisi olması için yola çıktıklarını belirten Başkan Tütüncü,  “Kepez’in değil, Antalya’nın en güzel noktalarından biri haline gelsin istedik. Antalya’daki siyasi mitinglerin yapıldığı en büyük meydanlardan birisi burasıydı. Türkiye’nin en önemli miting alanlarından birisi… Miting alanı çok büyük bir etkinlik alanına dönsün istedik. Birinci etap 54 bin metrekarelik bir alan, ikinci etap ile birlikte 166 bin metrekarelik bir alana sahip olacağız.”

Demokrasi Müzesi’de kurulacak

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “En büyük hayalim” dediği Kepez Kent Meydanı Projesini katılımcılara proje görseli üzerinden anlattı. Proje kapsamında demokrasi müzesinin de olacağını belirten Başkan Tütüncü, bu müzede 1920 yılında TBMM’nin kuruluşundan, 15 Temmuz hain darbe girişimine kadar Türkiye’nin demokrasi mücadelesinin anlatıldığı, bir müzenin de yer alacağını bildirdi.

“Çift kanatlı uçuracağız”

“Başkanım Menderes Türel bize çok destek oldu” diyerek sözlerine devam eden Başkan Tütüncü, “Özellikle yolun UKOME kararları ile meydan alanına ikinci aşamada dahil edilmesi son derece önemliydi. Menderes başkanım, 15 Temmuz Anıtını açarken “Başkan sen devam et. Ben senin  arkandayım. Kepez her şeyin en güzeline layık” dedi. Bizde ondan aldığımız enerji ile hayallerimizi daha da büyüttük. Kentimizi çift kanatlı uçuracağız. Devasal Projemiz Kepez Kent Meydanı, Amsterdam’ın Dam meydanından çok daha prestijli, Köln’ün Dom Meydanından daha değerli,  Rusya’nın Kızıl Meydanından daha da büyük bir yer olacak. Antalya’ya da böyle büyük projeler yakışır “Hayırlı uğurlu olsun.” 

“Büyükşehir ve Kepez icraatları ile konuşuyor “

3. Etap Raylı Sistem Projesine de değinen Başkan Tütüncü, raylı sistemin bu bölgeden geçeceğini belirterek, idarelerin güçlerini birleştirince halkın kazandığını söyledi. Başkan Tütüncü, 3. Etap Raylı Sistem Projesinin Kepez’i konforlu bir şekilde ulaştıracağını belirterek, Yeşil ırmak ile kent meydanının kesiştiği noktadaki durağın isminin de Kepez Kent Meydanı durağı konulduğunu bildirerek, Başkan Türel’e teşekkür etti.  Başkan Tütüncü konuşmasını “ Ne mutlu ki, Kepez Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi icraatları ile konuşuyor” diyerek, bitirdi.

Türel, “Muhteşem bir Proje”

“Kepez’in güzel insanları” diyerek konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’de,  kentlerin meydanları ile anıldığını, Dünya’nın bir çok önemli şehirlerinin ismi kadar akılda kalan meydanlarının da olduğunu söyledi. Kepez Kent Meydanı Projesi’nin sadece meydan dan öte bir proje olmadığını, için de bir çok fonksiyonun bulunduğunu, müzesinden camisine kadar bir buluşma noktası olduğunu belirten Başkan Türel, “Muhteşem bir proje. Bu anlamlı projelerin nasıl yapıldığını gelin Hakan Başkana, bana sorun. 2009-2014 Antalya’da nasıl ki, bir reklam arası verdiysek ve o dönemde bir tane bile kavşak yapamadıysalar, 1 metre dahi raylı sistem yapamadılarsa, bu işlerin ne kadar zor olduğunu daha iyi idrak ederiz. Kolay olsaydı yaparlardı. Kent Meydanı temel atma töreni bu işlerin gayretle, azimle, kararlılıkla olduğunu ve en önemlisi hemşehrilerimizin duaları ve destekleri ile olduğunu en güzel şekilde gösteriyor” dedi.

“Kepez’in değerine değer katacak”

Daha önceki konuşmalarında Kepez’in kaderine terk edilmeyeceğini söylediğini hatırlatan Başkan Türel,  “Nasıl ki sahil kenarları Antalya’nın ön bahçesi görülüyorsa, Kepez’de ön bahçe olacak. Kalkınma Kepez’den başlayacak, Kepez’e turistte gelecek dedik. Raylı sistemi, alt yapı sorunları çözümlenmiş, yeni caddelerin açıldığı Kepez, Antalya’nın zengin ilçesi olmaya başlıyor. Kepez Kent Meydanı projesi ile Kepez’in değerine değer katacak, marka değerini artıracak bir projeyi gerçekleştiriyoruz. Kepez’e hizmet yağdırıyoruz, yağdırmaya da devam edeceğiz. El ele birlikte omuz omuzayız. Bunda kazanan halkımız, Kepez’imiz oluyor. Kepez özel hastaneleri, kültür merkezleri , 300 yataklı devlet hastanesi ile her şeyi ile farkını gösteriyor. Şimdi Kepez’e 1500 yataklı şehir hastanesi geliyor. Kepez sadece kendine değil, Antalya’ya hayat veren bir merkez olacak. Bu güzel meydan Antalyamıza hayırlı olsun.Hakan başkanımı çalışma arkadaşları ile birlikte bir kez daha tebrik ediyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından davetlilerin butona basması ile Kepez Kent Meydanı  yapımı start aldı.

 Kepez Kent Meydanı Projesi’nde neler var?

Kepez’in kent estetiğine ciddi bir katkı sağlayacak olan Kepez Kent Meydanı Projesi, coğrafi olarak ilçenin merkezi bir noktası olan Seyhan Caddesi’nde inşa edilecek. İlk etabı, 52 bin metrekarelik araziye inşa edilecek projenin ihale bedeli ise 9 milyon 139 bin TL. Kepez’e ciddi bir değer kazandıracak olan Kepez Kent Meydanı’nda çok amaçlı etkinlik alanı, rekreasyon, spor ve toplanma alanları, tören alanı, anıt alanı, ticari birimler, kamusal alanlar, model araç oyun alanı, kaykay oyun alanı, küçük fıskiyelerden oluşan kuru havuz yer alıyor. Çok amaçlı etkinlik alanı, konserler, söyleşiler, sergiler, mitingler vb. işlemlerin gerçekleşmesine olanak sağlayacak şekilde tasarlandı. Kent meydanında yoğun olarak dört mevsim yaşayabilen endemik bitkilerin yer aldığı peyzaj alanları da oluşturulacak. Proje içerisinde Hasan Doğan Stadı da yeniden inşa edilerek, butik bir stat haline getirilecek. Proje kapsamındaki Turgut Özal Salonu ve belediye spor tesislerinin çevre düzenlemesi de yapılacak. Meydan’da, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışından başlayarak günümüze kadar Türkiye’nin demokrasi serüvenini anlatan bir demokrasi müzesi binası da inşa edilecek.]]>
2017-11-20 14:13:54
<![CDATA[​Tütüncü’den modern şehirleşme müjdesi]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6206  
Mülkiyet sorunları bir bir aşılan Fevzi Çakmak Mahallesi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, tapu çalışmaları hakkında tüm ayrıntıları mahalle sakinleri ile paylaştı. Yaklaşık 40 yıldır tapu beklenen Fevzi Çakmak Mahallesi’ne meclis üyeleri, başkan yardımcısı ve belediye bürokratları ile birlikte giden Başkan Tütüncü, tapu çalışmasının tamamlanması için gerekli prosedürlerin nasıl yapılacağını anlattı. Yasal sürecin tamlanmasının ardından modern şehircilik yatırımlarının gelebileceğini vurgulayan Tütüncü, konuşmasının ardından soru sormak isteyenlere söz verdi. Tüm soruları yanıtlayan Tütüncü, ardından bu mahallede davet edildiği bir evin misafiri oldu.
 
Bilgilenen vatandaş destek oluyor
 
Yeni verilecek tapularla ilgili tüm ayrıntıları konuştuklarını anlatan Tütüncü, vatandaşın hesap sormadan gelip, hesap vermeyi tercih ettiklerini söyledi. Modern yönetişimler de vatandaşların aydınlatılarak sorunları çözmeyi önemli bir yönetim anlayışı olarak kabul ettiklerini ifade eden Tütüncü, “Hemşehrilerimiz yeterince bilgilenince, zaten bizlere destek oluyorlar. Biz de zaten onların hayatını güzelleştirme için buradayız” dedi.
 
Modern yerleşim
 
Bu mahallede yaklaşık 40 yıldır süren 2B, vakıf arazileri, belediye arazileri gibi sorunları çözüme kavuşturduklarını hatırlatan Tütüncü, “Tapularını alan vatandaşlarımızın gecekondularının yerine modern yerleşim yerleri yapacak. Onları medeni, müreffeh bir hayat bekliyor” diye konuştu.
 
El ele güzel günlere
 
Mahalledeki imar plan tadilatlarını yaptıklarını ve kat artışlarını sağladıklarını açıklayan Tütüncü, zor bir bölgede belediyecilik yaptıklarını söyledi. Hemşehrileriyle birlikte yılardır çözüm bekleyen sorunların üzerine gittiklerini belirten Tütüncü, “Hemşehrilerimizle birlikte bir çabayı ortaya koyuyoruz. Fevzi Çakmak ve belediyemiz el ele güzel günlere yürüyor” dedi. ]]>
2017-11-20 08:31:16
<![CDATA[​Kepez\'den yeşil atağı]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6205  
Kepez Belediyesi ile Türkiye Ormancılar Derneği Batı Akdeniz Şubesi işbirliğiyle, Kepez’in dört bir yanına gönüllülük esasıyla servi ağaçları dikiliyor. Dernek Başkanı Prof. Dr. Tuncay Neyişci, dernek üyeleri ve fidan dikmek isteyenler ile bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu işbirliği kapsamında ilk servi ağacı fidanlarını Barış Manço Bulvarı’na dikti. Fidanlarını dikenler, derneğin verdiği ağaç dikme sertifikalarını Başkan Tütüncü’ye imzalattı.
 
Öğrenciler de ağaç dikecek
 
Kısa sürede büyüyen servi ağaçlarının Kepez’in her yerinde dikilmesi için çalışma başlattıklarını açıklayan Tütüncü, öğrencilerle birlikte ağaç dikimi yapacaklarını söyledi. Bir yandan zeytin bahçesi kurulumu yaparken, bir yandan da narenciye başta olmak üzere Akdeniz’e özgü ağaçların dikim çalışmasını yaptıklarını hatırlatan Tütüncü, şimdi de kültürümüze özgü bir ağaç olan servilerin dikimine başladıklarını söyledi.
 
Fidan dikimi kampanyaları olacak
 
İnsanların mutluluğunun biraz da yaşadıkları şehrin ne kadar yeşil olmasına bağlı olduğunu belirten Tütüncü, dernek ile birlikte hareket ederek daha da fazla servi dikimi için kampanya başlattıklarını duyurdu. Herkesin dikili bir ağacı olmasını çok arzuladıklarını belirten Tütüncü, “Bir dikili ağacı olmasını isteyerek kampanyalarımıza katılmak isteyenler, belediyemizin sosyal medya hesaplarından bizi takip etsinler. Önümüzdeki günlerde yeni ağaç dikimi kampanyaları için duyurular yapacağız” dedi.
 
Şikayet eden ağaç diksin
 
Projenin birden fazla amacı olduğunu belirten Dernek Başkanı Prof.Dr. Tuncay Neyişçi ise, betonlaşmadan şikayet edenlerin özelikle ağaç dikimi yapmasını tavsiye etti. Kentte yaşayanların kiracı gibi davrandığını belirten Neyişçi, “Şehrimizi güzelleştirmek bizim elimizde. Çevreci yönüyle de hatırladığımız Barış Manço’nun adını taşıyan bu bulvara 4 yıl sonra gelip baktığınızda, bambaşka bir manzarayla karşılaşacaksınız” dedi.
 ]]>
2017-11-20 08:25:53
<![CDATA[​Kepez çocuklarına gözü gibi bakıyor ]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6204  
Kepez Belediyesi Sağlık Merkezi, ilçedeki tüm anaokul ve ilkokullara giderek ücretsiz olarak göz muayenesi gerçekleştiriyor, ihtiyacı olanlara da tedavi imkanı ve gözlük temini sağlıyor. Kasım ayı başında başlayan bu hizmet, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Kepez Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak arasında imzalanan protokol ile resmiyet kazanmıştı.
 
50 bin öğrenci kontrol edilecek
 
Çocuklardaki göz sağlığı sorunlarının erken teşhisinin çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Tütüncü, çocukların göz sağlığı ile ilgili tedavilerinin gecikmesiyle geleceklerinde birçok sorun yaşayabileceklerini hatırlattı. Bu anlamda önleyici bir sağlık hizmeti verdiklerini anlatan Tütüncü, yaklaşık 50 bin çocuğun sağlık taramasından geçirileceğini açıkladı.
 
İlk gün 92 tespit
 
Gözlerinde sorun olan çocukların ailelerine Kepez Belediye Sağlık Merkezi ya da istedikleri hastanelere gitmeleri gerektiğini ifade ettikleri mektuplar gönderdiklerini belirten Tütüncü, “Bu hizmete başladığımız ilk gün olan 2 Kasım’da gidilen 5 okulda, 1000’e yakın çocuğun göz sağlığı taraması gerçekleşti. Bunlardan 92’sinin göz sağlığının bozuk olduğu tespit edildi” diye konuştu.
 
Göz muayenesi yetişkinlere de ücretsiz
 
Her Pazartesi ile Çarşamba günleri Kepez Belediye Sağlık Merkezi’nde ücretsiz göz muayenesi ve ihtiyacı olanlara gözlük temini hizmeti verdiklerini hatırlatan Tütüncü, “Ağız ve diş sağlığından talasemi testine, ücretsiz ilaç tedarik edilebilecek ecza deposuna kadar olan sağlık merkezimiz, göz sağlığı konusunda da Kepezlilere gereken hizmeti sağlıyor” dedi.
 
Eğitimcilerden teşekkür
 
Başkan Tütüncü’nün okulların fiziki imkanlarının iyileştirilmesinden çevre düzenlemesine, bilişim sınıfları hediyesinden kodlama eğitimine kadar birçok imkan sunduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak, “Kepez’imize yeni okulların açılmasında rol oynayan başkanımız, şimdi de öğrencilerimizin sağlığı için mücadele ediyor. Eğitim camiamız, öğrencilerimize böylesi güzellikler sağlayan belediye başkanımıza minnettardır” dedi.
 ]]>
2017-11-20 08:21:11
<![CDATA[Kepez Ödüle Doymuyor]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6203  
Dokuma Fabrikası’nın halka kazandırılmasıyla Antalyalıların gönlünde en büyük ödülü alan Dokuma Park Projesi, KTB’nin Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda da ödüle layık görüldü.
 
Kepez Belediyesi yaptığı projeler ile ödül üzerine ödül alıyor. Tarihi Kentler Birliği’nin Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda Kepez Belediyesi’nin “Dokuma Park Projesi”, Proje Ödülü aldı. Tarihi Kentler Birliği’nin(KTB) kültür mirasını koruma çalışmalarını özendirmek amacıyla düzenlediği “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması”nın ödül töreni de Antalya’da yapıldı. Bu yıl 16.’sı düzenlenen yarışmada Kepez Belediyesi’nin “Dokuma Park Projesi” proje ödülüne layık görüldü.
 
Tütüncü, sergiyi gezdi
 
Türkiye’nin dört bir yanındaki 69 belediyeden toplam 143 projenin değerlendirildiği yarışmanın ödül töreni, Antalya Expo Center’da düzenlenen 25. YAPEX Restorasyon Fuarı kapsamında gerçekleştirildi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dokuma Park Proje ödülünü almak üzere teknikten sorumlu başkan yardımcısı Sebahat Adanır ile birlikte törene katıldı.  Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, Tarihi Kentler Birliği Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve deneyimli belediyecilerden oluşan yönetim kurulu üyeleriyle bir süre sohbet ederek, projelerin görsellerinin sunulduğu sergiyi de gezdi.  
 
Başkanlara Dokuma’yı anlattı
 
Eski Dokuma Fabrikası yerleşkesinin halka armağan edilmesiyle Antalyalıların gönlünde en büyük ödülü kazanan Başkan Tütüncü, Tarihi Kentler Birliği’nin layık gördüğü bu ödülle bir onur daha yaşadıklarını ifade etti. Ödül töreninde Dokuma Park Projesi hakkında bilgi veren Tütüncü, Türkiye’nin en iyilerinden olan Anadolu Oyuncak Müzesi’nin Dokuma’ya nasıl kazandırıldığını anlattı. Bu alanda ayrıca 5 tane daha müze ve bir bilim merkezi projelerinin hızla hayata geçirildiğini dile getiren Tütüncü, “Dokuma Park Projesi’nin şekillenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
Danışma Kurulu İnceledi
 
69 belediyeden toplam 143 projenin değerlendirildiği yarışmada başvurular, TKB’nin mimarlık, şehircilik, arkeoloji, sanat tarihi, hukuk ve kent yönetimi alanlarındaki uzmanlardan oluşan Danışma Kurulu tarafından incelendi. Yarışmada Metin Sözen Koruma Büyük Ödülünün yanı sıra, 2 Jüri Özel Ödülü, 8 Uygulama ve 8 Süreklilik, 8 Proje, 42 Başarı Ödülü verildi.
 
 ]]>
2017-11-17 12:28:29
<![CDATA[Kepez’in kalbine ‘Kent Meydanı’]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6202
Kepez Belediyesi, kültürel, sanatsal, sosyal, sportif ve ticari faaliyetlerin yanı sıra, peyzaj alanlarıyla da görkemli bir görünüme sahip olacak 52 bin metrekarelik Kepez Kent Meydanı Projesi’ni ilçeye
kazandırmak için temel atıyor.
 
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçenin değerine değer katacak dev bir projeyi daha Kepez’e kazandırıyor. Başkan Tütüncü’nün, 2014 yerel seçimlerinde vaat ettiği 70 proje arasında yer alan ‘Kent Meydanı’ projesinin temelleri atılıyor. Kepez’in kent estetiğine ciddi bir katkı sağlayacak olan proje, coğrafi olarak ilçenin merkezi bir noktası olan Seyhan Caddesi’nde inşa edilecek. Tütüncü’nün ‘hayalim’ dediği proje, Yeşilırmak Caddesi ile Ceyhan Caddesi arasında, ilk ve orta öğretim kurumları, Turgut Özal Spor Salonu, Hasan Doğan Stadı, belediye spor kulübü tesisleri, kapalı semt pazarı ile yapımında sona gelinen Çelebi Sultan Mehmed Camii’nin bulunduğu 1 kilometrelik alanı kapsıyor.

Kepez Kent Meydanı Temeli Atılıyor  

Kepez Kent Meydanı, siyasi partilerin mitinglerine ev sahipliği yapan Seyhan Caddesi’nde, Turgut Özal Spor Salonu’nun her iki yanında yıllarca atıl halde bulunan ve bu dönem mülkiyet sorunları çözülen 52 bin metrekarelik araziye inşa edilecek. İhale bedeli 9 milyon 139 bin TL olan meydanın, resmi temel atma töreni 20 Kasım Pazartesi günü saat 11.00’de gerçekleştirilecek.

Demokrasi Müzesi Binası İnşaa Edilecek

Kepez’e ciddi bir değer kazandıracak olan Kepez Kent Meydanı’nda çok amaçlı etkinlik alanı, rekreasyon, spor ve toplanma alanları, tören alanı, anıt alanı, ticari birimler, kamusal alanlar, model araç oyun alanı (200m2) kaykay oyun alanı (1250m2), küçük fıskiyelerden oluşan kuru havuz yer alıyor. Çok amaçlı etkinlik alanı (10 bin m2), konserler, söyleşiler, sergiler, mitingler vb işlemlerin gerçekleşmesine olanak sağlayacak şekilde tasarlandı. Kent meydanında yoğun olarak dört mevsim yaşayabilen endemik bitkilerin yer aldığı peyzaj alanları da oluşturulacak. Proje içerisindeki Hasan Doğan Stadı da yeniden inşa edilerek, butik bir stat haline getirilecek. Proje kapsamındaki Turgut Özal Spor Salonu ve belediye spor tesislerinin çevre düzenlemesi de yapılacak. Meydanda, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışından başlayarak günümüze kadar Türkiye’nin demokrasi serüvenini anlatan bir demokrasi müzesi binası da inşa edilecek.]]>
2017-11-17 12:23:01
<![CDATA[Altınova altın yıllarını yaşıyor]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=6201
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 30 yıldan fazla süren imara ilişkin problemlerini çözdüğü Altınova’yı, alt ve üst yapı yatırımlarıyla konforlu ve güzel bir yaşam muhiti haline getiriyor. Başkan Tütüncü, imar problemi çözülmeden önce temel belediyecilik hizmetlerini yeterince götüremediği Altınova’ya, imarını yaptıktan sonra hizmette altın yıllarını yaşatıyor. Bölgede hem 20-30 metre genişliğinde yeni yollar açılıyor, hem de yaşayanların dinlenme, spor ve yeşil alan ihtiyacına cevap verecek büyük mahalle parkları yapılıyor.

Mahallenin ortasına yeşil vaha

Orta Mahalle’de, 2-3 katlı konutların olduğu bölgenin ortasına 12 bin m2 büyüklüğünde muhteşem bir park inşa edildi. Çimlendirilen alanlarıyla, bitki ve ağaçlarıyla park, mahallenin ortasında bir yemyeşil bir vaha oldu. Bölgesini güzelleştiren park, oturma alanları, çocuk oyun grubu, açık hava spor aletleri ve çok amaçlı spor sahasıyla 7’den 70 her yaş grubuna hizmet veriyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de bürokratlarıyla beraber parkı gezdi ve bölgede bulunan vatandaşlarla sohbet etti.

Altınova’ya AKMEK

Açıklamasında Altınova’nın hizmette altın yıllarını yaşadığını belirten Başkan Hakan Tütüncü, “Altınova, yemyeşil bir yerleşim yeri olma yolunda da ilerliyor. Bölgede 12 bin m2’lik yeni bir yeşil alan meydana getirdik. Bölgede çok katlı yapılaşma yok. 2 veya 3 katlı binaların ortasında yeşil bir vaha meydana getirdik. Parkta oynayan çocuklarımız çok mutlu. Akşam üzeri çaylarını içen hemşehrilerimiz çok mutlu. Hemşehrilerimizin mutluluğunu gördükçe biz de mutlu oluyoruz” ifadesini kullandı.
Tütüncü, meslek ve sanat eğitimi veren AKMEK’in bir şubesini de parkın yanındaki belediyeye ait bir binada yakın bir tarihte hizmete açacaklarının müjdesini verdi.
   
“Altınova’yı güzel günlere taşıyoruz”

Başkan Tütüncü, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “AKMEK şubesi, yeni açılan yollar, yapılan parklar, imar problemi çözülmüş araziler üzerinde imara uygun güzel binaların yapılıyor olması bölgenin çehresini değiştirecek bir hamle olacak. Altınova, uzun yıllar imar ve şehircilik problemiyle uğraşmış, bu sorunlar bir türlü çözülemediğinden dolayı bugüne kadar şehirleşmesini tamamlayamamış bir bölgemizdi. Ne mutlu bize ki üstün gayretlerimizin neticesinde bölgenin imar problemini çözdük. Şimdi alt ve üst yapı çalışmalarıyla Altınova’yı bambaşka günlere taşıyoruz.”]]>
2017-11-16 11:34:41