Kepez Belediyesi RSS Sistemi - Haberler Kepez Belediyesi RSS Sistemi http://www.kepez-bld.gov.tr/ tr <![CDATA[Antalya’nın yüzücüleri Kepez’den yola çıkıyor]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=5961 Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu’nda eğitim alan öğrencileri izleyen Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, bu öğrencilerin uluslararası başarı elde etmesinin en büyük gurur kaynağı olacağını söyledi.
 
Antalya’nın tek olimpik ölçülerdeki yüzme havuzu olan Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu, Kepez Belediyesi’nin yaz kurslarında 1500 öğrenci tarafından ilgi gördü.

Su topu ve çeşitli tekniklerdeki yüzme kurslarına katılan çocuklar, yaz tatillerinin en neşeli saatlerini geçiriyor. Kepez Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu’nun davetiyle yüzme kurslarını ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, minik sporcuların keyfine ortak oldu.
 
Havuz ile gönül bağı kuruldu
 
Buradaki çocukların yüzme kurslarıyla sağlıklı bir yaşama merhaba demesine çok sevindiklerini anlatan Başkan Tütüncü, öğrencilerin keyifli bir yaz tatili geçirdiğini söyledi. Açılışının 2013 yılında yapılan havuza olan ilginin giderek artmasının da çok sevindirici olduğunu belirten Tütüncü, “Bu havuz sayesinde spora ilgi duyan nice vatandaşımız ile farklı bir gönül bağı kurmuşuz.” dedi.
 
Sporcu çocuklar gurur kaynağı
 
Antalyaspor Su Topu Takımı’nın 33 yıl aradan sonra ilk kez kendi evinde çıktığı müsabaka adresinin de Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu olduğunu hatırlatan Tütüncü, son bir yıldır eğitim gören çocukların güzel yüzmelerine de imrendiğini söyledi. Bu öğrencilerden bir kaçının ulusal ya da uluslararası müsabakalarda derece almalarının en büyük gurur kaynağı olacağını belirten Tütüncü, “Belki içlerinde sadece bir veya iki tanesi yüzme konusunda başarılı olacak. Ama hepsi iyi insanlar olacak. Çünkü sporla uğraşanların hep iyi insanlar olduğunu görüyoruz.” diye konuştu.
 
Çocuklar hep öncelikli
 

Birçok imkansızlıklar içinde havuzun hizmete girmiş olmasına da değinen Tütüncü, halkın ilgi göstermesinden dolayı çok memnun olduklarını söyledi. Kış sezonunda da aynı ilgiyi beklediklerini vurgulayan Tütüncü, “Havuz hemşehrilerimizin hizmetinde. Özellikle çocukların mutluluğuna diyecek yok. Her zaman birinci önceliğimiz çocuklarımızın mutluluğu olacak.” dedi.
 
 
 ]]>
2017-07-21 11:14:48
<![CDATA[“Kepezlilere Allah için hizmet edin”]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=5960 İletişim Uzmanı ve Yazar Fatih Akbaba, iletişim semineri verdiği Kepez Belediyesi çalışanlarına, “İşinizi sevin ve kapınıza gelen insanların kalbine yatırım yapın. Allah sevsin diye Kepezlilere hizmet edin.”  diye seslendi.

Kepez Belediyesi, çalışanlarına yönelik “Kurumsal ve Sosyal Başarıda İletişimin Yeri\" başlıklı eğitim semineri düzenledi.

Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’ndeki seminerde İletişim Uzmanı ve Yazar Fatih Akbaba, belediye personeline, vatandaşla nasıl başarılı bir iletişim kurabileceklerini anlattı.

“Hizmet kalitemizin artmasına önem veriyoruz”  

İki gün sürecek olan seminerin açılış konuşmasını yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şunları söyledi: “Kepez Belediyesi olarak en çok önem verdiğimiz konulardan bir tanesi hizmet içi eğitim seminerleridir. Hizmet kalitesini artırabilmenin en önemli yollarından bir tanesi hiç şüphe yok ki, insan gücünü daha kaliteli hale getirebilmektir. Belediyeler daha güzel bir şehre ulaşma ideali ile hareket ediyorlar. Bu noktada en önemli unsur insandır. İnsan unsurunu daha kalifiye hale getirebilmek, görgüyü, bilgiyi ve beceriyi artırabilmek için çok çeşitli çalışmalar yapılıyor. İşte biz de bu motivasyonla hareketle çeşitli zamanlarda düzenlediğimiz seminerlerle, personelimize farklı bir dünyanın kapılarını aralıyoruz.”

“Gelenin etiketine, partisine göre iş yapmayın”

Fatih Akbaba da, konuşmasına, “İletişim bazen duymak, bazen görmek, bazen tatmak, bazen konuşmak ama iletişim dokunmaktır.” diye başladı.  
Akbaba, başarılı bir iletişim için çalışanlara şu bilgileri verdi: “Bir işin olur ve olmaz tarafı net bir şekilde anlatılmalıdır. Yuvarlak cümleler kurulmamalıdır. Çalıştığınız birimin ne yaptığını bilmiyorsanız hata yaparsınız. Gelene doğru bilgi verebilmek için biriminizi ne yaptığını bilmelisiniz. Gelenin etiketine, cinsiyetine, milliyetine, inancına bakmayın. Kepez’in herhangi bir sokağından gelmiş birisi hangi partili, şu, bu… Parti ayrımı yaparak iş yapıyorsak emin olun ki çalıştığımız yerin hakkını vermiyoruz. İnsan ayrımı yaparak çalışıyorsak doğrusu yanılıyoruz. Hak ve hukuk dediğimiz bir şey var. Kim gelirse gelsin… Sosyal paylaşım hesaplarımızda yaptığımız paylaşımlara dikkat edelim. Bugün aile hayatları sosyal paylaşım hesapları nedeniyle parçalanıyor. Maalesef ülkemizdeki boşanmaların yüzde 60’dan fazlasını belge niteliğindeki sosyal paylaşım hesabındaki yazışmalarıdır.
Kurumlardaki en büyük hastalık dündür, yani dedikodudur. Dedikoduyu belediyede en az işi olanlar yapar. Zaten çalışıyorsa dedikodu yapmaya zamanı yoktur. Boş adamdan her şey beklenir.”

Kepez’deki başarının sırrı Allah’ın kulu anlayışı

Kepez Belediyesi başarısını neye borçlu, diye sorulduğunda şu cevabı verebilmesi gerekiyor, diyen Fatih Akbaba,  sözlerini şöyle sürdürdü: “8 yılda ortada büyük bir başarı varsa bu başarı herkes tarafından konuşuluyorsa temenni ederim ki bu başarının sırrı; kapınıza geleni çuluna ve puluna göre değil Allah’ın kulu olduğuna göre davranmanızdır.   Kepez Belediyesi çalışanı olarak kendinizle gurur duymalısınız. Kime iyilik yaptıysanız kendinizedir. Kime yardım ettiyseniz kendinizedir. Düşünün hem vatandaştan Allah razı olsun duası alacaksınız hem de ayın 15’in de maaş alacaksınız.”  

Birbirinizi sevin, gönlünüzde insanlara yer açın”

Belediye personeline birbirinizi sevin, diye seslenen Akbaba, konuşmasına şöyle devam etti: “Birbirinizi sevin. Saygı duymak zorundayız ama sevmek zorunda değiliz, cümlesi doğru bir cümle değil. Peygamber Efendimiz (SAV), Allah\'a yemin ederim ki, sizler iman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız, diyor. Birbirinizi sevin. Sevgi mi saygı mı? Sevgisiz saygı kibre yol açar. Saygısız sevgi ise suiistimale yol açar.
 Gönül kazanın. İnsanlara dokunun. Bir insanın gönlü darsa ömrü ve kabri dar olur; Allah korusun ahreti de çok dar olur. Gönlünüzde insanlara yer açın. Sinirlerinize hakim olun.

“Kurumları, en çok şikayet edenler batırır”

Kendinize Kepez Belediyesi’nde torpilli çalışıyor dedirtmeyin. İşinizi iyi yapın. Bir vatandaş işini iyi yapmıyor, diye arkanızdan konuşmasın.  Sürekli dert yanan biri olmayın, düşünmeden konuşmayın. Kurumları en çok batıran kişiler en çok kurumdan şikâyet edenlerdir.  Gereksiz eleştirilerden kaçının. Gözlerinizin içiyle vatandaşa gülümseyin. Kurumlarda ayaklarınızı masaların üzerine koymayın.  Ne olur kul hakkına girmeyin.  Dört özellik bir insanda varsa kul hakkına girmez. Bir insan insansa gıybet ettirmez. İnançlıysa gıybet ettirmez. Ahlaklıysa gıybet ettirmez. Vicdanlısıyla gıybet ettirmez. Bunu kurumda başlattığınızda orada kul hakkına girilmez. Adil davranın, böbürlenmeyin. Gereksiz esprilerden kaçının, insanları terslemeyin.”

“Çocuklarınıza haram yedirmeyin”

Fatih Akbaba, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Sahip olduğunuz yerler çok önemli olabilir. Ama işinizi severek yapın. Çünkü karşılığınızı alacaksınız. Kapınıza gelen insanların kalbine yatırım yapın. Allah sevsin diye Kepezlilere hizmet edin. Kendinizi Allah’a sevdirin, insanlara değil. Çünkü Allah severse insanlar sever. Mesai ve çalışma saatlerinize dikkat edin. Evdeki çocuklarınıza haram yedirmeyin.” 
 
 ]]>
2017-07-20 14:16:39
<![CDATA[Kepez yeşilleniyor]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=5959 Kepez Belediyesi ilçeye yeni yaşam alanları kazandırmaya devam ederek, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne 5 bin metrekarelik yeni bir park çalışması gerçekleştirdi.

Sanattan sağlığa, spordan eğitime kadar bir çok alanda yaptığı yatırımlarla ilçeyi yeni bir imaja kavuşturan Kepez Belediyesi’nin çalışmaları yoğun mesailerle devam ediyor.

En fazla yeşil alana sahip merkez ilçe olan Kepez’de bulunan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne 5 bin metrekarelik yeni bir semt parkı inşa edildi. Yeni yeşil alanların oluşturulduğu parkta çocuk oyun alanları, oturma grupları, spor aletleri, koşu ve yürüyüş yolları bulunuyor.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 6765 Sokak ile 6769 Sokak’ın birleşiminde yer alan park, mahalle ve çevresine yeni bir yaşam alanı kazandırarak, bölgede yaşayanların spor, dinlenme ve yeşil alan ihtiyacına yanıt verecek. Peyzaj çalışmaları da sona eren park projesi, çevre mahallelere de hizmet verecek.

Yeşil alan konusunda birinciliğini artırarak koruyan Kepez Belediyesi, asfalt, kaldırım ve park çalışmalarıyla ilçeyi modern bir imaja kavuştururken, doğallıktan da taviz vermiyor. Yeni parklara, yollara, okullara, sağlık merkezlerine ev sahipliği yapan Kepez, Antalya’nın yükselen değeri olarak adından söz ettiriyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yeni yapılan parkı, mahalle ve ilçeye hayırlı olmasını temenni ederek, çalışmaların farklı mahallelerde de devam edeceğini ve ilçenin yeni yaşam alanlarına kavuşacağını belirtti.]]>
2017-07-20 11:01:54
<![CDATA[Masa Dağının iki yakası birleşti]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=5958 Kepez Belediyesi, Sağlık Bakanlığı’nın, Göçerler Mahallesi’ne inşa edeceği 1500 yataklı şehir hastanesinin çevresinde açtığı 25 metre genişliğindeki yola sathi asfalt serildi.

Başkan Hakan Tütüncü’nün göreve geldiği 2009 yılından bu yana yaklaşık 500 kilometre yeni yol kazanan Kepez’e yeni bir bağlantı yolu daha açıldı.

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Çankaya Mahallesi ile 1500 yataklı yeni devlet hastanesinin bağlantısını sağlayacak önemli bir yolu daha ilçeye kazandırdı. Fen İşleri Müdürlüğü’nün Masa Dağı’nın iki yakasındaki Göçerler ve Çankaya mahalleleri arasında açtığı yolun sınırları Çankaya Mahallesi 6469 Sokak ile Göçerler Mahallesi 5370 Sokak arasında gerçekleşti.

İş makineleri ile sert kayalar kırılarak açılan 25 metre genişliğinde ve 1640 metre uzunluğundaki yeni yol ile iki mahalle birbirine bağlandı. Yapılan yolun hizmete açılması için yine Kepez Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından yola 30 bin 300 metrekare alanı kaplayacak mıcır, bitüm ve astardan oluşan sathi asfalt serildi. Sağlık Bakanlığı’nın dev bütçeli yatırımı olan hastaneye bağlantı sağlayacak olan yol, mülkiyet problemi çözülen ve kat artışı yapılan Göçerler Mahallesi’ne yatırımının gelmesi için de büyük önem taşıyor. Fen İşleri Müdürlüğü, yolun açılması ve asfalt alt yapı çalışmalarında sona gelirken, 1640 metreye 25 metre uzunluklarındaki yeni bağlantı yolunda sathi asfalt çalışmaları tamamlandı.

Çankaya ve Göçerler birleşti

Başkan Hakan Tütüncü, yol medeniyettir, anlayışı ile çalışarak açılan bu yeni yolla, Masa Dağı’nın iki yakasındaki Göçerler ve Çankaya mahallelerini birleştirdiklerini ifade etti. Tütüncü, yeni yolun Antalya Şehir Hastanesi için de önemli bir alt yapı hizmeti olduğunun altını çizerek, gelişen ilçenin modern yollarla bağlandığını ve kabuk değiştirdiğini dile getirdi.  Kepez’in artık arka bahçe olarak değil, yükselen bir değer haline geldiğini sözlerine ekleyen Başkan, yeni yolun hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.
 ]]>
2017-07-19 12:53:42
<![CDATA[Hasta konukevi kurumsallaşıyor ]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=5957 Kepez Belediyesi’nin örnek sosyal belediyecilik hizmeti olan hasta konukevi, kendi binasının yapılmasıyla kurumsallaşacak.
 
Bölgenin ilk hasta konukevi hizmetini 2011 yılında hayata geçiren Kepez Belediyesi, bu sosyal belediyecilik hizmetini kurumsallaştıracak yeni bir bina yaptırıyor.

Kültür Mahallesi’ndeki 32 yatak kapasiteli kiralık bir binada bugüne kadar binlerce hizmet veren hasta konukevi, Ahatlı Mahallesi’nde 120 yatak kapasiteli yaptırılan yeni yerine taşınacak. Bugüne kadar farklı şehir ve ilçelerden gelen binlerce hasta refakatçisine mekan olan sosyal belediyecilik hizmeti, kendi binasına geçmesiyle kurumsallaşacak.
 
5 yıldızlı konukevi
 

Kurumsallaşmanın ilk adımının özel binalardan geçtiğini belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sosyal yardım merkezi gibi bu belediyecilik hizmetinin de kendi binasına kavuşmasıyla kurumsallaşacağını söyledi. Bu mekanda hasta yakılarına 15 gün konaklama, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verdiklerini belirten Başkan Tütüncü, sosyal ihtiyaçların da karşılanacağı 5 yıldızlı bir konukevi planladıklarını söyledi.
 
Gelecek yıl hizmete girecek
 

Önümüzdeki günlerde temeli atılacak binanın gelecek yıl hizmete girebileceği duyuran Tütüncü, bu konuda hizmet veren ilk belediye olduklarını hatırlattı. Kepez Belediyesi’nden sonra başka bir belediyenin de bu hizmeti uyguladığını belirten Tütüncü, “Bundan dolayı mutluluk duyuyoruz. Sosyal belediyeciliğin ilk adımlarını bizim atmamız ve diğer belediyelerin bunu takip etmesi bizi mutlu ediyor. Önemli olan halkın kazanmasıdır.” diye konuştu. ]]>
2017-07-19 12:48:32
<![CDATA[Tütüncü Dokuma’ya dokunuyor]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=5956 Dokuma Fabrikası’nı güzel bir kent parkına dönüştüren Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, oyuncak müzesinin açılışının ardından 15 Temmuz Görsel Sanatlar Müzesi çalışmalarının hız kazanacağını söyledi.
 
Dokuma Fabrikası’nı farklı kültür sanat mekanlarının yer aldığı yaşam merkezi haline getirmek için yeni adımlar atan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şimdi de bu alanda 15 Temmuz Görsel Sanatlar Müzesi oluşumu için düğmeye bastı.

Önümüzdeki günlerde Dokuma Kent Parkı bünyesindeki oyuncak müzesinin açılış kurdelesini kesmeye hazırlanan Başkan Tütüncü, Dokuma kompleksi içinde yapılacak bilim merkezi, otomobil müzesi gibi yeni mekanların hazırlanışını yakından takip ediyor.
 
Gelecek 15 Temmuz’da açılacak
 
Teknikten sorumlu yardımcısı Sebahat Adanır ve teknik ekip ile birlikte Dokuma Kent Parkı’nı ziyaret eden Tütüncü, alanda yapılan tüm altyapı, peyzaj ve aydınlatma gibi çalışmaları teftiş etti. Gelecek yıl düzenlenecek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde açılışı yapılmak üzere 15 Temmuz Görsel Sanatlar Müzesi’ni hazırlayacaklarını duyuran Tütüncü, burada 15 Temmuz ile ilgili görsel çalışmaların sergileneceğini açıkladı.
 
Şehir bahçesi oldu
 
Dokuma Kent Parkı’nın Antalya’nın güzel bir şehir bahçesi haline geldiğini belirten Tütüncü, “Oyuncak müzesiyle, EXPO 2016 Antalya’yı andıran mini bahçesiyle, bilim merkeziyle ve müzeleriyle, Dokuma kompleksi farklı yaşam alanları sunuyor olacak” dedi.]]>
2017-07-19 12:45:12
<![CDATA[“İlk hayalim mimar olmaktı”]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=5955 Başkan Hakan Tütüncü, imam hatip öğrencisiyken ilk hayalinin mimarlık olduğunu ancak matematikle arasının iyi olmadığından bu hayalinden vazgeçerek, belediye başkanı ve hukukçu olmaya karar verdiğini söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye’nin çeşitli illerindeki imam hatip liseleri (İHL)nde okuyan ve Kepez Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin davetlisi olarak Antalya’ya gelen öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştirdi.

Okulun konferans salonundaki söyleşide Başkan Tütüncü, tecrübelerini paylaştı ve öğrencilerin sorularını cevaplandırdı. “Sizin yürüdüğünüz yollardan 15-20 yıl önce yürümüş, sizinle aynı ortamları paylaşmış ama daha sonra imam hatip ortaokulu (İHO)’nun 3. sınıfından itibaren belediye başkanlığı hayali içerisinde olmuş bir ağabeyiniz olarak karşınızdayım.” diyerek konuşmasına başlayan Tütüncü, gençlerle sohbet etmeyi çok sevdiğini ancak gençlere nasihat çeken bir belediye başkanı olmadığının altını çizdi.

“En sevdiğim iş kalıcı eser yapmak”

 Söyleşiye ev sahipliği yapan Kepez Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni imece ile inşa ettiklerine dikkat çeken Tütüncü, “Bu okulu 4 yılın sonunda 23 milyon TL bir bedel ile tamamladık. Toplanır mı denilen paralar toplandı, yapılır mı denilen okul yapıldı. Rabbim, bize karşısına geçip mutluluk içerisinde bakmayı nasip etti. Belediye başkanlığımda sevdiğim en önemli iş kalıcı eserler yaparak yeni bir neslin gelişmesine, yeni bir geleceğin inşa edilmesine katkı da bulunmaktır.” İfadesini kullandı.  

Önce mimarlık, sonra başkanlık ve hukuk

Bir öğrencinin, bizim yaşlarımızda iken mesleki hedefiniz neydi, belediye başkanı olmayı düşünüyor muydunuz, sorusuna Başkan Hakan Tütüncü, şu cevabı verdi:  “Belediye Başkanı olmayı ortaokul 2. sınıfında aklıma geldi. Belediye başkanı olmayı o yıllarda zihnime yerleştirdim. Sizin yaşlarınızda iyi bir hukukçu olmayı çok istiyordum. İyi bir belediye başkanı olmak, siyasetle ilgilenmek, toplumsal meselelere ilgi duymak hususunda iyi hukuk tahsili yaparsam çok ileri geçeceğimi düşünüyordum. Öyle de oldu.  Çalıştım, Allah nasip etti ve İstanbul Hukuk Fakültesi’ni kazandım. Sizin yaşlarınızda iyi bir mimar olmayı da düşünüyordum.  Matematik ile aram iyi olmadığından dolayı böyle bir hayali kurulamayacağını düşündüğümden başka hayaller kurmak lazım, dedim. Belediye başkanı oldum.  Birçok mimari eser yapıyorum yaptığım eserlerin çoğunun projelerini kendim hazırlıyorum. Projelerin hayata geçmesinde ciddi katkılarım oluyor.  Bir noktada engel görüyorsanız pes etmeyeceksiniz. Vardır bir çıkar yol hemen 2. vitese alıp devam edeceksiniz.”

Ehl-i sünnet vel cemaat anlayışı

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, imam hatip öğrencisinin hayata bakışı nasıl olmalıdır, sorusunu ise şöyle yanıtladı: “İmam hatiplere, ‘Abdülhamid Koleji’ yakıştırması yapılırdı. Bu her şeyi anlatıyor. Yerli ve milli bir duruşa sahip olmak, aklını kimseye kiraya vermemek ve Ehl-i sünnet vel cemaat anlayışına bağlı olmak.  İHL’de okuyanların içerisinden cemaat taassubu olan adam çok az çıkar.  İHL’li aklını kimseye kira vermez. İmam Hatipli deyince aklıma; yerli ve milli bir duruşu sahip olan, ülkesini ve vatanını, bayrağını seven, milliyetçi bir ruha sahip, (Irkçılık demiyorum, milliyetçilikten bahsediyorum. İHL’li, milliyetçiliği millet-i İbrahim demek olduğunu anlarlar.) Yerli, Ehl-i sünnet vel cemaat anlayışına sahip delikanlılar ve hanımefendiler geliyor. “
 ]]>
2017-07-18 12:53:16
<![CDATA[Kepez’de havuz keyfi]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=5954 Kepez Belediyesi, denize sınırı olmayan ilçenin yaşayanlarını modern tesislerinde yüzme ile buluşturuyor.  Kepez’de, tam olimpik yüzme havuzundan sonra açık yüzme havuzu da hizmete girdi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya’nın ilk tam olimpik kapalı yüzme havuzunu kazandırdığı ilçesine, açık yüzme havuzu da armağan etti.

Fabrikalar Mahallesi Fikri Erten Caddesi\'nde 7 dönümlük arazide yapımı tamamlanan açık yüzme havuzu, ilçe halkına hizmet vermeye başladı.  

Şehrin tam merkezinde yüzme havuzu

Hizmete girmesiyle birlikte büyük ilgi gören yüzme havuzu, sıcaktan bunalan Kepezlilere serinleme imkanı sunuyor. Başkan Tütüncü’nün, 2. dönemi için vaat ettiği 70 proje arasında yer alan açık yüzme havuzunu çocuklar da çok sevdi.  Çocukların yüzmenin keyfini yaşadığı tesiste, yüzme bilmeyen çocuklara da eğitmenler tarafından yüzme dersi veriliyor.
Dokuma Park’ın ve alışveriş merkezlerinin hemen yanı başında bulunan yüzme havuzu, toplu taşıma araçlarına yakın bir noktada bulunuyor.  Havuz, sosyal tesisleriyle ve hijyenik koşullarıyla da ziyaretçilerine kaliteli bir hizmet sunuyor.

Denizi olmayan Kepez yüzmenin merkezi oluyor

Başkan Hakan Tütüncü, denizin olmadığı Kepez’de, hemşehrilerini kapalı ve açık yüzme havuzu projeleriyle yüzme sporuyla buluşturduklarını söyledi.  
\"Denizimiz yok ama kapalı ve açık yüzme havuzlarla yüzme branşında önemli bir ilçe haline geliyoruz.” diyen Tütüncü,  “Kepez, artık yüzmenin merkezi oluyor. Açık yüzme havuzu yatırımımız, şehre ilişkin ortaya koyduğumuz yüksek ufkun bir yansımasıdır. Önümüzdeki günlerde tesisi halkımızla buluşturacağız. Açık yüzme havuzumuz, yılın 8-9 ayı hizmet verecek.\" açıklamasını yaptı.

Maliyeti 2 bin TL

Çocuk havuzunun da olduğu açık yüzme havuzu, 49x24 boyutlarında, 1.20, 1.40 ve 1.60 metre derinliğinde. 1200 m2\'lik alana yapılan tesiste, 360 m2\'lik sosyal tesis, havuz başı sosyal etkinlik alanı ve 2 adet kafe bulunuyor. Proje kapsamında çocuklar için kaykay pisti de yapıldı. Otoparkın da bulunduğu tesiste, oturma alanları, çocuk oyun parkı, açık hava spor aletleri yer alıyor. Tesis, 2 milyon 077 bin TL\'ye inşa edildi. ]]>
2017-07-18 11:23:20
<![CDATA[Kepezliler demokrasi nöbetinde]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=5953 FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin birinci yılında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri çerçevesinde Kepezliler Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi.

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü önderliğinde bir araya gelen belediye bürokratları, meclis üyeleri ve AK Parti Kepez İlçe Teşkilatı Başkanı Yusuf İşeri ile ekibi, demokrasi nöbetinde yer aldı.
 
Tek yürek oldular
 

Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nden kaldırılan otobüs ile tek yürek şeklinde meydana giden Kepezliler, coşkulu kalabalığa karıştı. Meydana girer girmez kendisine sempati besleyen vatandaşların hatıra fotoğrafı çektirme teliflerini geri çevirmeyen Başkan Tütüncü, meydandaki protokol bölümündeki yerini aldı.
 
30 Kuş şiirini baba-oğul okudu
 
15 Temmuz şehitleri adına Kur’an tilaveti ve dualar okunduğu gecede, mehteran dinletisi de sunuldu. Ardından sahneyi devralan Kepez Belediyesi Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekli ile oğlu Yiğit Sürekli, darbe girişiminin seyrini değiştiren Şehit Ömer Halisdemir ile babası Hasan Hüseyin Halisdemir’in birbirine seslenişini işleyen ‘30 Kuş’ şiirini tiyatral bir dille okudu.
 
O gece meydan doldu taştı
 
Ardından sahneye konuşma yapması için davet edilen Başkan Tütüncü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bu aziz milletin verdiği kahramanlık mücadelesini hiçbir kalemin tam olarak yazamayacağını söyledi. Bizlerin de bu destanlarla geleceğe yürüyeceğini belirten Tütüncü, şöyle konuştu; “Darbenin ilk sesleri duyulur duyulmaz, bütün Antalyalılarla birlikte güzel bir yürüyüş başlatıp, bu meydana geldiğimizde saatler gece yarısını geçmişti. Allah’a şükür, Antalya’da silahlı çatışma olmadı. O gece İstanbul’da Ankara’daki gibi bir çatışma ortamı olsa ne olurdu diye düşündüm. O gece on binler yürüdü buraya. Demokrasiyi, ülkemizin bağımsızlığını müdafaa eden hemşehrilerimizi meydan almaz olmuştu. O kalabalığın içinde korkudan eser yoktu. O gece burada da çatışma olsaydı, hepimiz ölümü gözümüzü kıpmadan giderdik.”
 
Gerçek liderler zor kararlar alır
 
Gerçek liderlerin en zor zamanlarda ölümü göze alarak kararlar vererek önemli tercihler yapabildiğine işaret eden Tütüncü, bu kararlar ile de en zor zamanlarda milletin kaderini değiştirerek istikbalini şekillendirebildiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir telefondan vermiş olduğu mesajın milletimizin birlik olması noktasında çok önemli bir fitilin ateşlenmesini sağladığının altını çizen Tütüncü, “Bunu herkes yapamaz. Cumhurbaşkanımız şükürler olsun ki, bu kararı verip toplumun fitilini ateşlemişti. O fitil ateşlenince aziz milletimiz binlerce yıllık yolculuğundaki en önemli kahramanlık destanlarından birini yazdı.” diye konuştu.
 
İftihar etmeliyiz
 
Böyle aziz bir milletin sıradan bir evladı olmakla iftihar ettiğini anlatan Tütüncü, en önemli mensubiyetimizin de Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vatandaşlığı olması gerektiğini savundu. Bu güzel millete böyle bir Cumhurbaşkanının çok yakıştığını belirten Tütüncü, “Allah onu da başımızdan eksik etmesin.” dedi.
 
Şiir okudu
 
Konuşmasının ardından Tütüncü, istek üzerine Erdem Bayazıt’ın en bilindik şiirlerinden ‘Sana, Bana, Vatanıma, Ülkemin İnsanlarına Dair’ eserinden bir kuple okudu. ]]>
2017-07-17 15:26:02
<![CDATA[Tek Sarnıç’ta sona yaklaşılıyor]]> http://www.kepez-bld.gov.tr/news.php?id=5952 Avni Tolunay Mahallesi, Hürriyet Caddesi üzerinde 18 bin metrekare alanı kapsayacak olan Tek Sarnıç Kent Park’ı yenilenen imajı ile Antalya’nın en özel noktalarından biri olmaya hazırlanıyor.

Adını park içerisinde bulunan tarihi sarnıçtan alan Tek Sarnıç parkı, Kepez Belediyesi’nin yeni vizyon projelerinden biri olarak çalışmaları sürdürülüyor.

Uncalı Çevre Yolu üzerinde Hürriyet Caddesi’nde yer alan 18 bin metrekarelik bir alana kurulan yeni kent parkı, hem konumu, hem de içerisindeki proje detayları ile şehrin yeni cazibe noktalarından biri olmaya gün sayıyor. Büyük bir bölümü tamamlanan projenin, sokak aydınlatmaları, yürüyüş yolları, hizmet verecek dükkan ve cafeterya gibi alanlarının inşaat sürecinde sona yaklaşıldı. Yeni imajı için büyük bir yolun katedildiği projenin, peyzaj ve çevre düzenlemesinin ardından en yakın zamanda tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

Doğal atmosferi bozmadan şehrin merkezinde yeni bir mesire alanı kazandıracak proje, Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yoğun mesaileriyle yükseliyor. Özellikle çocukların dikkatini çekecek detaylar barındıran proje, yediden yetmişe tüm vatandaşlara hitap edecek şekilde tasarlanıyor. Masal kahramanları ile çocukların gönlünü kazanacak projede, vatandaşların ailece yararlanabileceği alanlar da yer alıyor. Meydan ve dükkanlar, büfeler, yürüyüş yolları, restaurant, fitness ve dinlenme alanları gibi bölümlerden oluşan Tek Sarnıç Kent Parkı, şehrin merkezindeki dinlence alanlarına bir yenisini daha ekliyor.

15 metrelik dev heykel

Tek Sarnıç Kent Parkı’nda çalışmalar büyük oranda tamamlanırken, parkta yer alacak polyester heykel ve oyun alanları için de hazırlıklar sürüyor. Tamamlandığında özellikle çocukların yoğun ilgisini görecek olan parkta yer alacak olan masal kahramanı Guliver’in 15 metre uzunluğunda bir heykeli de şimdiden devasa bir şekilde yükseliyor. Henüz yarısı tamamlanan heykel, şehrin en büyük heykellerinden bir olarak özellikle çocukların dikkatini çeken bir eser halini alacak.Kent parkı içerisinde ayrıca eski masal kahramanlarının yanı sıra yeni nesil çocuklara hitap eden Pepe, Şila, Buz Devri, Minionlar gibi popüler masal ve çizgi film karakterlerinden oluşan temalı alanlar yer alacak.

Antalya’ya ikinci masal park yine Kepez’den

Antalya’nın ilk masal parkını Kepez Park Varsak’ta yıllar önce hizmete açan Kepez Belediyesi, bu kez ilçenin farklı bir noktasına çok daha büyük ve görkemli bir masal parkı teması kazandırmaya hazırlanıyor. İlk projeden farklı olarak daha görkemli masal kahramanlarının yer alacağı proje, şehre ikinci masal parkı bu kez çok daha farklı bir noktada ve görsel açıdan daha zengin bir tema ile sunuluyor. İnşaatı ve çevre düzenlemesi devam eden parkın içinde piknik ve mesire alanları da yer alıyor.

Şehrin merkezinde bir noktada doğayla iç içe bir atmosfer sunacak olan projenin şimdiden Kepez’e ve Antalya’ya hayırlı olmasını temenni eden Başkan Hakan Tütüncü, yeni projelerlere Kepez’in değerine değer katarken, şehre yeni ve yeşil yaşam alanları kazandırmayı da esas aldıklarını ifade etti.]]>
2017-07-17 11:48:25