• facebook
  • twitter
-A | A+

​15 Temmuz eserleri seçildi

Haber Tarihi: 6 Temmuz 2018, Cuma - 17:25
Kepez Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen ’15 Temmuz Ruhu Görsel Sanatlar’ yarışması sonuçlandı. Ulusal çapta düzenlenen yarışmaya ortaokul, lise, üniversite öğrencileri ile profesyonel sanatçılar olmak üzere 355 eser katıldı.

Kepez Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) işbirliğiyle düzenlenen ’15 Temmuz Ruhu Görsel Sanatlar Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Grafik tasarım, karikatür, resim, fotoğraf, heykel kategorisinde düzenlenen yarışmada 15 Temmuz 2016 darbe girişi esnasında ve sonrasında yaşanan olaylar ve yansımaları konu edildi. Ulusal çapta düzenlenen yarışma, iki kategoride yapıldı. 1. kategoride grafik tasarım, fotoğraf ve karikatür, 2. kategoride ise resim ve heykel çalışmaları yer aldı. Haksız rekabetin önüne geçmek amacıyla, yarışmacılar ortaokul, lise, üniversite öğrencileri ile profesyoneller olmak üzere dört ayrı grupta değerlendirildi.

PROFESYONEL KATEGORİ RESİM VE HEYKEL KATEGORİSİ
1-      ÖZNUR KESDİRİCİ – KONYA  (RESİM)
2-      TURHAN EKİCİ – ANTALYA  (RESİM )
3-      ALİ AKYOL – AKSARAY   (RESİM )
MANSİYON: ŞAHİN TUNÇ – DİYARBAKIR  (RESİM )
MANSİYON: EMRE ATLAN – AKSARAY   (RESİM )
MANSİYON: MUHAMMET HANİFİ ZENGİN – KARS  (HEYKEL )
MANSİYON: ENGİN GÜNEY – SAMSUN  (RESİM)
MANSİYON: DİLBER İLDANLI – KONYA   (RESİM)

 PROFESYONEL KATEGORİ GRAFİK TASARIM, KARİKATÜR, FOTOĞRAF KATEGORİSİ
1-2-3 DERECEYE GİRMEYE LAYIK ESER BULUNAMAMIŞTIR
MANSİYON: RASİM GÜNEŞ – İSTANBUL (KARİKATÜR)
MANSİYON: ÖZER ÇAĞLAR - GAZİANTEP (KARİKATÜR )
MANSİYON: TAHİR AKAY – ANTALYA ( FOTOĞRAF )
MANSİYON: FATİH MUHAMMET TOPAL – TRABZON  (FOTOĞRAF )
MANSİYON: ÇAĞLAR OKUR – ESKİŞEHİR  (GRAFİK TASARIM )
 
ÜNİVERSİTE KATEGORİ RESİM VE HEYKEL KATEGORİSİ
1-      KEMAL KAHVECİ – AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ  (HEYKEL )
2-      GÜLENDAM GİRGİN – PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ  (RESİM)
3-      ALİ ÇAKA – SAMSUN 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ   (RESİM)
MANSİYON: HALİL KOÇ – SAMSUN 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ  (HEYKEL)
MANSİYON: ABDURREHİM GÜNEY – AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ  (RESİM)
MANSİYON: MEHMET DEMİR – AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ  (RESİM)
MANSİYON: SALİH AĞAROĞLU – AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ  (RESİM)
MANSİYON: VIVIAN NAMEERE- AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ  (RESİM)
 
ÜNİVERSİTE KATEGORİ GRAFİK TASARIM, KARİKATÜR, FOTOĞRAF KATEGORİSİ
1-2-3 DERECEYE GİRMEYE LAYIK ESER BULUNAMAMIŞTIR.
MANSİYON: YUŞA ÇELEBİ – GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ GSF  (KARİKATÜR )
MANSİYON: ZEYNEP KARAKAYA – KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (GRAFİK TASARIM )
MANSİYON: GÖKSU NUR ÖZDEMİR – KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (GRAFİK TASARIM )
 
LİSE KATEGORİ RESİM VE HEYKEL KATEGORİSİ
1-      MEHMET EMİNCAN GÜNEY – ATSO GÜZEL SANATLAR LİSESİ – ANTALYA (RESİM)
2-      ZEYNEP BOR- MEVLANA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ – İSTANBUL  (RESİM)
3-      KEREM YİĞİT – ATSO GÜZEL SANATLAR LİSESİ – ANTALYA (RESİM)
MANSİYON: GAMZE NUR EĞRİ – SAFRANBOLU İMKB GÜZEL SANATLAR LİSESİ (RESİM)
MANSİYON: BÜŞRA CANITEZ – KUMLUCA ANADOLU LİSESİ -  ANTALYA  (RESİM)
MANSİYON: ZEYNEP USLUER – ALANYA TÜRKLER GÜZEL SANATLAR LİSESİ  (RESİM)
MANSİYON: BERRA YAĞMUR KIRIMTAY – ALANYA TÜRKLER GÜZEL SANATLAR LİSESİ (RESİM)
MANSİYON: ÖMER DAVUT YİĞİT – ALANYA TÜRKLER GÜZEL SANATLAR LİSESİ (RESİM)
 
LİSE KATEGORİSİ GRAFİK TASARIM, KARİKATÜR, FOTOĞRAF KATEGORİSİ
1-      AZİME KALKAN – KÜTAHYA DEVLET HATUN MTAL – (GRAFİK)
2-      AYŞE ŞİMŞEK - KÜTAHYA DEVLET HATUN MTAL – (GRAFİK)
3-      HATİCE BUZKAN - KÜTAHYA DEVLET HATUN MTAL – (GRAFİK)
MANSİYON: CENNET KÜLCÜ – BOYABAT ANADOLU İHL – SİNOP (KARİKATÜR)
MANSİYON: BEYZA BETÜL KARAKAYA – YUNUS EMRE KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ –ANKARA (GRAFİK)
MANSİYON: SEVDA DURGUN - KÜTAHYA DEVLET HATUN MTAL – (GRAFİK)
MANSİYON: BÜŞRA KORKMAZ - KÜTAHYA DEVLET HATUN MTAL – (GRAFİK)
MANSİYON: MELİSSA ARIKAN – ATSO GÜZEL SANATLAR LİSESİ  (FOTO)

 ORTAOKUL KATEGORİ RESİM VE HEYKEL KATEGORİSİ
1-      İREM BADE USTA – İSABET ORTAOKULU – SAMSUN (RESİM)
2-      BERKEHAN KESER – ATABEY KOLEJİ – OSMANİYE  (RESİM)
3-      IRMAK ÜNAL – KASIM SACİDE ENER ORTAOKULU – ADANA (RESİM)
MANSİYON: ŞEVVAL KÖKSAL – MEHMET SOYSARAÇ ORTAOKULU – KAYSERİ (RESİM)
MANSİYON: TUNA GÖZÜKIR-  ÖZEL DENİZLİ SEVİYE ORTAOKULU (RESİM)
MANSİYON: BİRSEN UMSU – MEHMET SOYSARAÇ ORTAOKULU – KAYSERİ (RESİM)
MANSİYON: SUDE HARPUT – MELAHAT FARAÇLAR ORTAOKULU – ANTALYA (RESİM)
MANSİYON: NİSA DEMİREZEN – MEHMET SOYSARAÇ ORTAOKULU – KAYSERİ (RESİM)

 ORTAOKUL KATEGORİ GRAFİK TASARIM, KARİKATÜR, FOTOĞRAF KATEGORİSİ
1-      ASYA ARICI – FATİH SULTAN MEHMET İ.H.O – SİNOP (KARİKATÜR )
2-      AZİZ GÖVELİ – YAŞAR TOPÇU YATILI BÖLGE OKULU – SİNOP (KARİKATÜR)
3-      ZELİHANUR MAVİŞ - FATİH SULTAN MEHMET İ.H.O – SİNOP (KARİKATÜR )
MANSİYON: SENEM GÜNDOĞDU – ŞEHİT ORKUN ALPARSLAN KIZ İHO- (KARİKATÜR )
 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz