• facebook
  • twitter
-A | A+

​Geleceğin mucitleri Kepez’de yetişecek

Haber Tarihi: 8 Haziran 2018, Cuma - 13:22
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğrencilerin ücretsiz olarak robot, yazılım ve tasarım yapmayı öğrenecekleri ‘Robotik Kodlama Merkezi Atölyesi’nin açılışını yaptı
 
Kepezli öğrencilerin ücretsiz olarak robot, tasarım ve yazılım yapmayı öğrenebilecekleri Robotik Kodlama Merkezi Atölyesi’nin açılış kurdelesini kesen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, birçok özel kolejde verilmeyen bir eğitim imkanı sunduklarını söyledi. Esentepe Mahallesi’ndeki Amir Ateş Semt Konağı’ndaki açılışa, eski CHP Milletvekili Tuncay Ercenk, CHP’li Kepez Belediye Meclisi üyesi Kadir Zeybek, muhtarlar, öğrenciler ve bilişim öğretmenleri katıldı.
 
Fırsat eşitliği sağladık
 
Kepez Çocuk Orkestrası’nın sunduğu dinletinin ardından, açılış konuşmasını yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepezli çocuklara eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına okullara armağan ettikleri, bilişim sınıflarının bu merkezin kurulmasına zemin hazırladığını ve öğrencilerimizin bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceklerine inandıklarını söyledi.
 
Çocuklarımız robot yapıyor
 
Farklı bir belediyecik anlayışıyla çalıştıklarını belirten Başkan Tütüncü, gençlere yaptıkları yatırımlarda onlara farklı bir ufuk çizme gayreti içinde olduklarını söyledi. Bu atölyede şu anda robot, yazılım yapan çocukları gördüklerini vurgulayan Tütüncü, “Yeni teknolojinin yeni yüzüyle haşır neşir olmuş gençleri görüyoruz. Bu eğitimle teknolojinin bambaşka boyutuyla ilgili olmayı elde edecekler” dedi.
 
Teknolojiyi takip etmeli
 
Kepez’in dört bir yanında kurdukları bilişim sınıflarında öğrencilere verilecek kodlama eğitimini bu atölyede pratiğe döküp geliştirebileceklerini anlatan Tütüncü, Antalya’nın birçok özel kolejinde olmayan bir eğitim imkanı sunduklarını söyledi. İnovasyon meydana getirmek, bilişimde gelişmeyi hedef koyarken teknolojiyi takip etmek gerektiğinin altını çizen Tütüncü, bu eğitimlerle çocukları buluşturmak gerektiğini söyledi.
 
‘Biz merkeze insanı aldık’
 
Işıltılı binalar yükseltmeyi, yollar açmayı, parkla bahçeler kurmayı herkesin bildiğini ve yaptığını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Biz başkalarından faklı olarak, merkeze insanı alarak, geleceği şekillendirmek için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Çocuklarımızı kültür, sanat ve sporun değişik dallarında tecrübeler elde etmelerini de sağlıyoruz.” diye konuştu.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından,  Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğrencilerin kodlama merkezinde yaptıkları robotları ve tasarımları inceledi.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz