• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez’den kodlama eğitimine destek

Haber Tarihi: 26 Mayıs 2018, Cumartesi - 23:41
Başkan Hakan Tütüncü, ilçede 50 okula kazandıracakları bilişim sınıflarıyla, kodlama eğitiminin yaygınlaştırılması hedefini de gerçekleştirmiş olacaklarını söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,  Demirgül Ortaokulu öğrencilerine verdiği bilişim sınıfı sözünü tuttu. Kepez Belediyesinin ‘50 okula bilişim sınıfı’ projesinin 27. sınıfı Demirgül Ortaokulu’nda törenle hizmete açıldı.
Törende bir konuşma yapan Başkan Hakan Tütüncü, “Bir sözümüzü daha yerine getiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çünkü Demirgül Ortaokulu’na bilişim sınıfı sözü vermiş ve sınıfı bu eğitim ve öğretim döneminde açacağımızı ifade etmiştik. Ne mutlu bize ki, şimdi bileşim sınıfımızın açılışını yaptık.” diye konuştu.

50 okula bilişim sınıfı

Başkan Tütüncü,  Demirgül Ortaokulu’nda 27. bilişim sınıfını açtıklarını, önümüzdeki günlerde 3 okula daha bilişim sınıfı armağan edeceklerini kaydederek, “Hedefimiz 50 okulda bilişim sınıfı açmak. Çok yakında bu hedefimizi ulaşmış olacağız. “dedi
Tütüncü, açtıkları bilişim sınıflarıyla birlikte kodlama eğitiminin yaygın hale getirilmesi hedefini de gerçekleştirdiklerini söyledi. Bilişim sınıflarında öğrencilere kodlama eğitimi verileceğini aktaran Tütüncü,  kodlama eğitimiyle Kepezli öğrencileri aydınlık bir geleceğe taşımanın gayreti içerisinde olacaklarının altını çizdi.

“Kepez’in öğrencilerini çok seviyorum”

Başkan Hakan Tütüncü, Kepezli öğrencileri çok sevdiğini belirterek, konuşmasını şöyle tamamladı: “Kepez’in öğrencilerini çok seviyorum. Kepezli öğrenciler her şeyin en iyisine layıktır, diyorum. Onun için çalışıyorum. İnşallah Kepezli öğrenciler de derslerine çok iyi çalışacak, karneleri süper olacak ve geleceğe güçlü bir şekilde hazırlanacaklar.
Demirgül Ortaokul’unun bahçesinin asfaltını yeniledik. Okulumuzun diğer ihtiyaçlarına anında cevap vermenin gayreti içerisindeyiz. Demirgül Ortaokulu öğrencilerini çok seviyor ve onlara her şey helal olsun diyoruz.”
Başkan Tütüncü, konuşmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak, Okul Müdürü İlkay Güneş, Mahalle Muhtarı Mustafa Yorgancı ve diğer davetlilerle kurdeleyi keserek, 15 bilgisayarın ve yazcının bulunduğu bilişim sınıfını hizmete açtı.
Tütüncü, daha sonra bilişim sınıfına giderek, sınıfta bulunan öğrencilerle sohbet etti ve onlara derslerinde başarılar diledi.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz