• facebook
  • twitter
-A | A+

​Tütüncü, “En keyifli iş eğitime yatırım”

Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018, Perşembe - 16:28
Neşe Arif Sönmez Anaokulu’nun açılış kurdelesini kesen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hayatta en keyifli işin eğitime yapılan yatırım olduğunu söyledi.   
 
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Neşe Arif Sönmez Anaokulu’nun açılışına katıldı.
Başkan Tütüncü, göreve geldiklerinden bu yana Kepez’in eğitim alanındaki çalışmaları asli vazife görerek katkı koyduklarını hatırlatarak, gerek yeni okulların yapılması, gerek okulların yenilenmesi, yetişen öğrencilerin daha kaliteli hayata tutunmalarını sağlayacak, yeni donanımlar ekleyen sosyal projeler gerçekleştirdiklerini söyledi. Başkanlığında en keyif aldığı işin gelecek kuşaklara yaptığı her türlü yatırım olduğunu belirten Tütüncü, 120’den fazla okulun açılmasında, özelikle imar ve mülkiyet sorunlarının çözülmesinde doğrudan katkı koyduklarını söyledi.
 
Gönül dünyasını zenginleştiriyor
 
Muhtarlarla yaptıkları en yoğun çalışmayı mahallelere yeni okullar kazandırılması konusunda olduğunu belirten Tütüncü, “İlgili bakanlarımız ve milletvekillerimiz ile görüşerek, yeni okul yatırımlarının yapılması heyecanına ortak olduk. Hüsnü Karakaş Mahallemizde hayırseverlerimizin amel defterlerinin asla kapanmayacağını sonuçlayacak bu yatırımın, nice çocuğun gönül dünyasını zenginleştirecektir” diye konuştu. Yaptığı konuşmasının ardından protokol ile birlikte sınıfları gezen Başkan Tütüncü, çocuklara boyama kitabı, Dokuma Park’taki Anadolu Oyuncak Müzesi ile Tren Kütüphanesi gezisi hediye etti. Hüsnü Karakaş Mahallesi’ndeki anaokulu açılış törenine Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar da katıldı.
 
 
 
 
 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz