• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez’de bereketli Ramazan

Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018, Perşembe - 16:21
Paylaşma, sabır ve hoşgörü ayı Ramazan-ı Şerif Kepez’de, bereketiyle, birlik ve beraberlikle başladı. Başkan Hakan Tütüncü, önce 15 evi ziyaret ederek, gönüllere dokundu; daha sonra da 3 mahallede kurdukları iftar sofrasında 3 bine yakın hemşehrisiyle orucunu açtı.

Kepez Belediyesi, Ramazan ayının sevincini, bereketini tüm ilçe halkıyla paylaşmak amacıyla bu yıl da 66 mahallede iftar sofrası kuruyor, evler ziyaret ediliyor ve teravih namazından sonra şerbet ikram ediliyor.
Ramazan ayı boyunca kurulacak iftar sofrasının ilki, Varsak bölgesindeki Esentepe, Şelale ve Demirel mahallerinde kuruldu.

İftardan önce gönüllere dokundu

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan sevincini 30 gün boyunca ilçe halkıyla yaşayacak olan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, iftar yemeği verilecek mahallelerde 15 evi ziyaret etti.  Başkan Hakan Tütüncü, iftardan önce gerçekleştirdiği ziyaretlerde ev sakinlerinin taleplerini dinledi ve karşıladı. Ziyaretlerde yaşlı kimseleri de unutmayan Başkan Tütüncü, evlerinde ziyaret ettiği yaşlıların ellerini öperek hayır dualarını aldı.

Tütüncü orucunu hemşehrileriyle açtı

Tütüncü, ev ziyaretlerinin ardından Varsak Esentepe Mahallesi’nde verilen iftar yemeğine katıldı. İftar öncesi hafızlar tarafından Kur'anı Kerim ile mevlidi şerif okundu ve dua edildi. 
Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Mustafa Erol ve AK Parti Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi Betül Demirok ile beraber mahalle sakinleriyle aynı masaya oturdu. Başkan Hakan Tütün, akşam ezanının okunmasının ardından bu yıl ki Ramazan’ın ilk orucunu, hemşehrileriyle beraber açtı. Tütüncü, daha sonra Demirel ve Şelale mahallelerinde kurulan iftar sofralarını da ziyaret etti.

100 bin Kepezliye iftar

Tütüncü, yaptığı konuşmada,  “Hemşehrilerimin ve İslam âleminin, Ramazan ayını tebrik ediyorum. İnşallah bu sayılı günler hepimizin kurtuluşuna ve manevi olarak yeniden dirilişine vesile olur.” dedi.
Kepez’de her yıl Ramazan ayının bambaşka bir güzellikte yaşandığını belirten Tütüncü, şunları söyledi: “Her Ramazan’da mahallerimizde iftar sofrası kuruyoruz. Bu yıl da 66 mahallemizin tamamında iftar sofrası kuracağız. 8 gün 3 mahallede, 22 gün de 2 mahallede olmak üzere 66 mahallede iftar sofrası olacak. Şahsım da 66 mahalledeki iftarlara katılacağım. İftar verdiğimiz mahallelerde ev ziyareti yapıyoruz. Gönlü alınması gereken hemşehrilerimizin gönüllerine dokunuyoruz. Böylelikle bir bereketi, güzelliği yaşıyoruz.  Bu Ramazan’da 100 bine yakın hemşehrimizle iftar sofrasının bereketini paylaşacağız. Teravihten sonra da geleneksel hale ikram çeşmemizde Ramazan’ın lezzetlerini vatandaşlarımızla buluşturacağız. İftar sofralarında, iftar öncesinde ev ziyaretlerimizde, teravih namazlarında hemşehrilerimizle birlikte olacağız ve güzel bir Ramazan’ı geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda idrak edeceğiz.”

“İftar sofrasıyla Ramazan’ı hissettiriyoruz”

Kepezlileri iftar sofrasına davet eden Başkan Hakan Tütüncü, “Elbette herkesin yiyeceği ekmeği, içecek suyu var. Önemli olan mahalleli olarak yılda bir kez hep beraber olabilmek. İftar sofralarımız bu amaca yönelik. İftar sofraları, mahalleye ve şehre Ramazan’ın geldiğini de hissettiriyor.” diye konuştu.
Tütüncü, hangi mahallelerde iftar programı olduğunun belediyenin internet sayfasından ve sosyal medya hesaplarından öğrenilebileceğini de sözlerine ekledi.
Tütüncü, teravih namazının ardından Turgut Reis Camiinin bahçesindeki belediyenin ikram çeşmesinden hemşehrilerine şerbet ikram etti.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz