• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez’den özel çocuklara şenlik

Haber Tarihi: 15 Mayıs 2018, Salı - 14:54
Kepez Belediyesi, düzenlediği spor şenliği ile özel çocuklara, aileleriyle eğlendikleri mutlu bir gün armağan etti.

Kepez Belediyesi, 10 Mayıs Engelliler Haftası ve 13 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla özel çocuklar ve aileleri için spor şenliği düzenledi. Kepez Belediyespor Kulübü’nün organize ettiği ‘Kepez’in Özelleri Spor Şenliği’ Hasan Doğan Stadı’nda yapıldı.  Şenlikte, Kepez Özel Eğitim Uygulama Merkezi 2. kademe öğrencileri, kulübün antrenörleri eşliğinde futbol, basketbol ve voleybol oynadı.
Palyaçoların gösterisi ile yüzleri gülen özel çocuklar, şişme oyun parkında da gönüllerince eğlendi. Özel çocuklar, şenlikte verilen konseri aileleriyle beraber dinleyerek, mutlu bir anı paylaştılar.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de özel çocukları mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Özel çocukların ilgiyle karşıladığı Başkan Hakan Tütüncü, yaptığı konuşmada, “Kepez'in Özelleri Spor Şenliği etkinliğimiz ile özel çocuklarımıza ve ailelerine harika bir gün armağan ettik. Hepsi çok mutlu oldular.” dedi.

Özel annelerin fedakarlığı!

Kepez Belediyesi olarak önceliklerinin insanları mutlu etmek olduğunun altını çizen Başkan Tütüncü,  konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çocuklar, büyükler ve bütün şehir mutlu olsun istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz. Özel çocuklarımızla ve aileleriyle en özel etkinliğimizle bir araya geldik. Annelerin anneler gününü tebrik ederim. Özel çocukların annesi olmak da çok özel bir şey. Nasıl ki annelik Allah katında çok önemli. Özel anneler de Cenabı Allah’ın katında bir kat daha değer kazanıyorlar. Özel annelerin yavrularına verdiği fedakarlığı gören, işiten ve bir yazan mutlaka var.”

Pasta kestiler

Tütüncü, konuşmasının ardından özel çocukların yaptığı hediyeleri annelerine takdim etti.   Başkan Hakan Tütüncü, daha sonra özel çocuklar ve aileleriyle beraber günün anısına pasta kesti.  
Çeşitli ikramların yapıldığı spor şenliğine, özel çocuklar ailelerinin yanı sıra Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Özsoy, Kepez Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu katıldı.
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz