• facebook
  • twitter
-A | A+

Kepez’den çocuklara ‘Garatren’

Haber Tarihi: 8 Mayıs 2018, Salı - 13:14
Antalyalı çocuklar, Kepez Belediyesinin Kent Ormanı’na getirdiği ‘Garatren’ ile doğa içerisinde trene binmenin heyecanını yaşacaklar.

Kepez Belediyesi, DokumaPark’tan sonra Kent Ormanı’na da çocukların, aileleriyle doğa içerisinde renkli bir gün yaşamaları amacıyla gezi treni getirdi. ‘Garatren’ ismindeki lokomotifi, 20 kişilik vagonu olan dizel motorlu lastik tekerlekli gezi treni, 270 dönüme sahip Kent Ormanı ile Macera Ormanı arasında sefer yapacak. Kent Ormanı’ndaki istasyon binasından her saat başı hareket edecek olan tren, etrafında çam ağaçlarının ve Antalya kent merkezi manzarasının olduğu güzergâhtan Macera Ormanı’na gidip gelecek.
Tren yolculuğu sırasında çocuklara, Kent Ormanı, Macera Ormanı’nı ve doğa hakkında bilgiler verilecek.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün çok sevdiği çocuklara bir hediyesi olan trenin, deneme sürüşleri başladı.

“Trenle çocukların hayatını renklendireceğiz”

Gezi treniyle bir deneme sürüşü yapan Başkan Hakan Tütüncü yaptığı açıklamada, “Parklarımızı renklendirmeye, Kepezlilerin hayatını güzelleştirmeye devam ediyoruz.” dedi.  Başkan Tütüncü, açıklamasının devamında şunları söyledi: “Kent Ormanı ve Macera Ormanı, Antalya’daki en güzel etkinlik alanlarının başında geliyor. 270 bin m2 alana sahip iki parkımızda,  başta çocuklarımız olmak üzere hemşehrilerimizi doğa ile buluşturabileceğimiz bir yeniliğe, güzelliğe ve renkliliğe imza attık. Kent Ormanı’na güzel bir ‘Garatren’ getirdik. Antalya’da tren yok. Çocuklarımız, treni, trenle yolculuk etmeyi çok seviyorlar. Gezi treniyle hem onların hayatlarını renklendireceğiz, hem de aileleriyle güzel bir anı yaşamalarını sağlayacağız. İki park arasında gezi turları yapacak olan tren, büyükler ve küçükler için keyifli bir çalışma oldu. Trenimizde çocuklara park ve çevre ile ilgili de çeşitli bilgilendirmeler de yapacağız.”
Tütüncü, gezi treni turlarının önümüzdeki günlerde başlayacağını sözlerine ekledi. 
Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz